Egy programban minden változónak és tömbnek előre le kell foglalni a memóriát, majd törölni őket?
Pl: int* a= new int;
*a=5;
delete a;
És ez nem 2 változót hoz létre,egy pointert és egyet amire mutat?Majd törlésnél kitörli azt amire mutat, de a pointerben megmarad a memóriacím akkor az nem ugyanaz mintha csak simán int a=5 ként hozzuk létre?
Illetve egy programban minden változót így kell létrehozni és törölni az optimális működéshez?
Köszönöm a válaszokat előre is.
A programozónak munkaköri kötelessége, védjegye, hogy a szakmájához tartozó dolgokat szó szerint vegye, "intuíció" nélkül.
Egyébként a kérdés körének tágabb voltára mutató válaszokban megvan az a tanulság is, amit a Kérdező is megtudhatott, hogy a programnyelv nem csak C++ nyelv lehet, ez csak az egyik leggyakrabban használt jelenleg. Tehát a programnyelvek, fejlesztőrendszerek, befordított és futásidejű könyvtárak között óriási különbségek vannak. Amelyekről nemcsak azért érdemes tudnia, mert a leszűkítés kerülendő gondolkodásmód, hanem mert lehet, hogy még nem fedezett fel egyes feladatkörökhöz vagy a saját stílusához jobban illeszkedő nyelveket, ugyanis esetleg nem is kereste.
Még csak abban sem lehetek biztos, hogy a C++ nyelv minden elterjedt compilere által létrehozott kód egyformán kezeli a memóriaterületeket.
Az az apró tanulság is megvan benne, hogy ha programfejlesztés tanul, akkor rá kell szoknia legalább az ilyen tárgyú kérdéseiben és kijelentéseiben, hogy szigorúan következetes, félreérthetetlen és pontos. Ez szükséges ahhoz, hogy jó programozó lehessen.
Az intuíciót pedig hagyjuk meg más tevékenységeknek.
"A programozónak munkaköri kötelessége, védjegye, hogy a szakmájához tartozó dolgokat szó szerint vegye, "intuíció" nélkül."
Igazából az értelmes ember védjegye, hogy tudja mikor kell és mikor nem intuicióval élnie. Az, hogy te egy szélsőséges álláspontot választasz, teljesen ignorálva, hogy mennyi fölösleges vitát gerjesztesz vele arra enged következtetni, hogy nem bízol a képességeidben kellőképpen ahhoz, hogy merj intuitív lenni.
A kód amit leírt a népszerűbb nyelvek közül gyakorlatialg csak a C++-ra illeszkedik. A stack és a heap kifejezések bár általános jellegűek, az esetek túlnyomó többségében a C++ kapcsán szokták említeni. A kérdező értelemszerűen még kezdő, ami tovább valószínűsíti, hogy egy népszerű nyelvvel kapcsoaltosan kérdez. Ezek alapján mondd meg, mi az esélye annak, hogy a kérdező nem a cpp-re gondolt? Ne haragudj, de egy jó programozó azzal is tisztában van, hogy az egyes eseteknek mekkora valószínűsége van. Ha optimális működést akar, legalábbis. Most igazoltad, hogy a szélsőséges felfogásod csak hátráltatja a topic előrehaladását. Kérdés?
Mi a szarért cukrozzátok a taknyot azt mondjátok már meg?
Arra a kérdésre, hogy "Egy programban minden változónak és tömbnek előre le kell foglalni a memóriát, majd törölni őket?" a válasz egyértelműen "Nem.".
Ha C++, ha X--, de különösen általánosságban is ez a válasz.
Pont.
"Ne haragudj, de egy jó programozó azzal is tisztában van, hogy az egyes eseteknek mekkora valószínűsége van."
Teljesen igaz. És a jó programozó már azt is megtanulta, hogy a legvalószínűtlenebb esetek meglepően hamar bekövetkeznek, mert a Júzer minden elképzelhető hülyeséget kipróbál. :-)
A 'programozás' témakörben a 'valószínűség' szónak nem szabad helyet adnunk. ;-) A Kérdező pedig csak vegye észre, hogy a kezdőfeltételt soha nem elég csak gondolni, hanem le is kell írni. Hiszen az eseménytér minden pontját le kell kezelni, különben könnyen jő a Kék és minden egyéb színű Halál.
Itt, a GYK-n rengeteg olyan kérdést látunk, amelynél a válaszadás egyik feltétele a gondolatolvasási képesség volna. De talán a legjobb ilyet a Wikipédia olvasószolgálatán, a Tudakozón láttam: "Szombaton hánykor nyit a plébánia?" :-D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!