Javascript mellé milyen nyelveket ajánlottak megtanulni? (html-en, css-en kivűl)
Frontendes webszerkesztés esetén még érdemes elsajátítani a JQuery könyvtár és valamilyen reszponzív - például Bootstrap, Foundation - vagy MVC - például Angular - keretrendszer használatát.
Illetve ott van még a szerveroldal, a backend, ahhoz meg valamilyen szerveroldali nyelvet - leginkább PHP-t - érdemes megtanulni, amihez hozzájárul az SQL-nyelv ismerete, amivel adatbázisokat lehet kezelni.
Szerintem itt van egy nagy félreértés. Nem a nyelvtől függ az, hogy alkalmas-e backend fejlesztésre vagy sem. Az dönti el, hogy van-e erre alkalmas futtatókörnyezet.
Csak hogy két példát hozzak fel:
A PHP programozási nyelv is azért alkalmas backend fejlesztésre, mert ott van mögötte a PHP futtatókörnyezet. De ettől függetlenül a PHP nyelvű kódot nem csak a PHP futtatókörnyezet tudja végrehajtani, hanem ott van még a HHVM is, sőt, .NET Core-ra is lehet vele fejleszteni a Peachpie fordítóval.
A JavaScript-tel is hasonló a helyzet. Azért alkalmas frontend fejlesztésre, mert a böngészőben van hozzá futtatókörnyezet. És a NodeJS futtatókörnyezet alkalmassá teszi backend fejlesztésre. Internet Explorer esetében még arra is lehetőség volt, hogy VBScript nyelven írj kódot JavaScript helyett/mellett.
A NodeJS annyira nem való backendre, hogy a Netflix, PayPal, LinkedIn, Walmart, NASA, stb. és egy rakás más cég tette le mellette a voksát [1]
[1]: [link]
köszi a válaszokat, még jöhetnek :)
Igazság szerint már utána néztem a kérdés kiírása előtt, csak érdekel(t), hogy más szerint, itt a gyakorin, mivel érdemes foglalkozni javascript mellett.
#8 nem tudom, hogy mennyire ismered a Javascriptet, enginejeit (pl. V8, ChakraCore), illetve futtatókörnyezeteit (pl. Chrome, Firefox, NodeJS).
A JavaScript előnye, hogy maga az engine egy szálon futtatja a kódot, míg a futtatókörnyezet többszálú. Ebből az következik, hogy szerver oldalon is könnyen skálázható, képes nagy mennyiségű adatforgalmat kiszolgálni, viszont nem kell a többszálú környezet nyújtotta nehézségekkel foglalkozni, mint pl a race condition.
Amiért gondolhatod, hogy lassú a JS és zabálja az erőforrásokat az az optimalizálatlan kód régi böngészőkben. Ma már minden normális JS engine-ben van JIT compiler, ami miatt a viszonylag gány kód is gyorsan fut.
Persze nem állítom, hogy felveheti a versenyt egy optimálisan megírt C, C++ vagy Assembly kód sebességével, de nem is ez a célja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!