Mennyire lehet igaz ez a cikk? (bölcseszböl Python fejlesztö)
Az hogy ketelkedem benne hogy a leirtak igazak-e, nem azt jelenti, hogy elsö ranezesre nem hiszem el.
Probalom felmerni, hoyg elhihetem-e.
"Olyan hasznos valaszt ami alapjan el lehet dönteni, hogy valoban realis-e ennyire gyökeresen mas hatterrel felzakozni öneröböl egy penzert dolgozo python fejlesztö szintjere"
Lehetséges, ha egyszer már felsőfokú tanulmányokat végzett, de a képességei nem lesznek összemérhetőek egy prog-infóséval.
Szóval, hogy a cikkbéli illető programozó lenne, azt én kétlem. Ha valakit alkalmaznak egy adott céghez programfejlesztési munkákra és ezért fizetnek neki, az még messze nem jelenti azt, hogy teljesértékű programfejlesztővé avanzsált volna. Ahhoz sokkal több kell. Speciális ismeretek meglehetősen nagy tömege, amit általában nem szoktak elsajátítani azok, akik hobbiból programoznak vagy csak autodidaktaként képezik magukat.
Nem olvastam el az elejétől a végéig a cikket. De nem is az a kérdés, hogy a cikkben szereplő személy valóban létezik-e, mennyire valóságos esetet mutat be az írás, hanem az az igazi kérdés, hogy van-e érvénye annak, amit a cikkből tanulságként le lehet vonni.
Az informatikus, főleg a programozó igen erős analitikus képességekkel rendelkezik. Ez az élet más területein is megmutatkozik, az ember keresi a dolgok mélyebb értelmét, mélyebb összefüggéseit. A legtöbb hacker szemléletű programozó erősen vonzódik a zenéhez, a művészetekhez, a filozófiához, főleg a keleti filozófiához, a sci-fihez, a harcművészetekhez, a játékokhoz, általában jó a helyesírása, általában nyitottabb és kíváncsibb az élet különböző területeire.
Azt már statisztikai módszerekkel kimutatták, hogy a programozáshoz kell valamiféle tulajdonság, ami vagy megvan valakiben, vagy nincs meg (szürke zóna nincs). Ez a tulajdonság valamennyire korrelál a magas intelligenciával. Ugye a nők átlagos IQ-ja ugyanannyi, mint a férfiaké, viszont sokkal kisebb a szórása. IQ-ban a felső 1%-ba tartozók között kétszer-háromszor annyi férfi van, mint nő. (De férfiként nem kell döngetni a mellünket, mert az alsó 1%-ban, a súlyos értelmi fogyatékosok között is kétszer-háromszor annyi férfi van, mint nő.) Ez indokolhatja, hogy kevesebb női informatikus van, de azért szép számmal léteznek ők is.
Én programozóként nagyon jó néptáncos voltam. Elég jól játszok furulyán, de gitáron is el tudok pöttyögni néhány dalt. Felnőtt fejjel évekig tanultam filozófiát, nagyon érdekel a erkölcsfilozófia és a tudományfilozófia. A vallások tanulmányozására is sok időt szentelek, noha alapvetően ateistának tartom magam. Szeretek sakkozni, gózni, de bármilyen játékra kapható vagyok. Kimondottan érdekel a szövés-fonás tudománya. Szeretek túrázni, szeretek néha-néha elvonulni a civilizált életmódtól.
Simán elképzelhető, hogy valaki elsőre ezeket a „skilleket” nem a programozásban, hanem valamilyen más terepen találja meg, ott éli meg, és csak később ismerkedik meg a programozással, és – persze megfelelő idő és energia befektetésével, kitartással, megszállottsággal – az átlagnál is jobb programozó válik belőle.
#12
> Speciális ismeretek meglehetősen nagy tömege, amit általában nem szoktak elsajátítani azok, akik hobbiból programoznak vagy csak autodidaktaként képezik magukat.
Kétségtelen, hogy az egyetem az ilyen jellegű tudást – ha akarod, ha nem – átadja, rád erőszakolja. Persze később ennek sok hasznát veszed. Az autodidakta hobbiprogramozókkal a legtöbbször az a gond, hogy nem ismerik eléggé magabiztosan a szakmai nyelvet, a terminus technicust, nem ismerik a programozás absztraktabb szintjeit, a programtervezési mintákat, paradigmákat. De ettől még rendelkezhet igen jó képességekkel.
Ugye ez leginkább azért szokott gond lenni, mert el kell magyarázni, hogy mit is jelent az, hogy MVC, SQL Injection, tehát kvázi munkaidőben kell továbbképezni a hobbiprogramozót. De ez nem jelenti azt, hogy erre ne kerülhetne sor. Egy kisebb cégnél, ahol kevésbé feszes a munkatempó, van erre lehetőség. Innen meg a hobbi programozóban is megszülethet az igény, hogy ezen a területen is fejlessze magát, tanuljon. Ahogy egy egyetemen, úgy a magánszférában is elérhető ez a tudás könyvek és egyéb médiumok formájában.
Nota bene, láttam olyan programozót, aki lediplomázott, de egy ujjgyakorlat jellegű programot sem tudott önállóan megalkotni. Meg láttam olyan autodidakta programozót, aki semmiféle szervezett oktatásban nem vett részt, mégis igen komoly elméleti ismeretekkel is rendelkezett, komplex feladatokat oldott meg kvázi tökéletesen átlátható kódot kiadva a kezéből.
Én pedagógus végzettségű lányként kezdtem el tanulni a Pythont, és ismerem a cikkben szereplő lányt:)
Nem mondom, hogy jelenleg már programozó lett belőlem, de igyekszem minél gyorsabban eljutni a junior szintig, és onnantól csak és kizárólag ezzel szeretnék foglalkozni egész életemben. Tanulok amennyit csak bírok, dolgozok saját projteken, és igyekszem minél több embert megismerni a szakmában. Tökéletesen lehetséges amiről a cikkben szó van.
# 15/15 Időpont ma 18:12:
Hajrá! Én drukkolok neked. A lányok/nők a férfiakétől eltérő látás és gondolkozásmódja aranyat érhet ezen a területen is.
Nem tudom milyen szinten vagy, de azt ajánlom, hogy ne a neten elérhető tutorialokból, vagy könyvekből tanulj, mert azok nem programozni tanítanak meg, hanem csak egy adott programnyelvet használni. A kettő viszont nem ugyanaz.
Próbálj meg kapcsolatba lépni infósokkal és az ő jegyzeteiket használd.
Sok sikert.
Nem olvastam el ki mit válaszolt, de megnyitottam a cikket és elolvastam egy mondatot ami ezt volt:
"Az API egy olyan szoftver, amit más szoftverek használnak kommunikációra."
Most megyek fejjel a falnak... Az API nem szoftver, hanem kommunikációs interfész.
Benne van a nevében is... Application Programming Interface
"Az API nem szoftver, hanem"
Hanem??? :o)
„Az én nagy váltásom mindenki számára megmutatja, hogy bárkiből lehet programozó.”
Persze. És bárki meggazdagodhat, hogyha kutyavásárt rendez Budán. Ha valaki alkalmas programozónak, akkor akár lehet is belőle, ha egyszerű bölcsészemberként kezdte is -- ha meg nem, akkor annyi. Ez a propagandacikk csak egy a tömegével megjelenő hasonló irományok vigasztalan sorában, amelyek az „Arccal az informatika felé” brossúrának próbálnak megfelelni. Minden tiszteletem a hasonló képességekkel megáldott tehetségeké, de ez akkor is csak egyedi eset, anekdota, amely semmit nem mutat meg az égegyadta világon.
Nagyon köszönöm az ertekes es melyrehato valaszokat. A következö problema miatt tettem fel ezt a kerdest: en nem vagyok programozo, de egesz anpomat a gep elött töltöm merestechnikai munkaval es annak kirtekelesevel, dokumentalasaval stb.
A szakterület amin dolgozom egy specialis iran, amire igaz hoyg teljesen mindegy milyen tehetseges valaki, gyakorlatilag lehetetlen a semmiböl önalloan megtanulni, nemhogy egy bölcsesznek, de meg sokszor olyan mernököknek, kutatoknak is akaik mas területeken gyakorlattak (mivel rengeteg kell merni, hoyg jöjjön a tapasztalat a meresi idöt pedig nem lehet lelassitani, ez evekig is eltart, ismerni kell amüszerek vilagat trükkjeit, bukatatoit stb).
Ezek szeritn a Python fejlesztes nem ilyen dolog, ezt örömmel hallom:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!