Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Dual-Triple monitor setup...

Dual-Triple monitor setup programozóknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok, munkám is programozás, hobbim is az, egy kérdésem lenne azokhoz akik dolgoztak/rendelkeznek ilyen felállítással és programoznak is rajta.


Nem tudom hogy mely konfiguráció lenne a legjobb hozzá. Persze ár/használhatóság arányban.

Nyilván a 3 db 27 colos 2k felbontással rendelkező lenne a legjobb, de ez olyan 420k-ba kerül ami roppantul nem éri meg és ugye pénzem sincs rá :D

Tehát 3db 24 colos full hd jó lenne-e erre? Mennyire pixelesedik a kép? Pl. játékot is fejlesztenék benne hobbiból unity 3d-ben. Játszani amúgy nem szoktam a gépemen. De amit fejlesztenék azt persze próbálgatnám.


Vagy esetleg 2 db 27 colos full hd-ben? Nem tudom 2 monitor mennyire rossz hogy ugye egyik a képemben, másik meg csak az egyik oldalon van. Lehet zavaró lenne hogy mindig csak az egyik irányba fogok elnézegetni, meg szemnek is lehet rossz hogy egyik oldalról jön a fény, másikról meg semmi az ég világon. Itt meg már gondolom tényleg kezd pixelesedni.


Visszatérve a 24 colosra, ott ugye az is opció lehet hogy az egyik monitort oldalra állítva raknám, ezzel több programkódot látnék be. De itt meg ugye jönne az, hogy a solution explorert lehet másik monitorra kéne húznom, mert nem lenne elég széles miatta sor. Ez meg megint csak zavaró lehet hogy a property grid és a solution explorer vertikális monitorról horizontálisra kerül és rossz lesz rátekintetni.


Valaki rendelkezik-e hasonlóval? Azok is írhatnak akik nem programozásra használják.

Nagyon érdekelnek a tapasztalatok, illetve hogy mennyire bántátok meg hogy azt vettétek amitek van, vagy hogy jobbat választanátok már.


Köszönöm mindenkinek :)



2017. máj. 16. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyetlen amit bánok hogy az egyik monitorom egy collal nagyobb mint a másik, a felbontásuk megegyezik(egyik 23 másik 24 col, mindkettő fhd), és iszonyatosan pixelesnek látom a 24 colost emiatt. Három nem fér el az asztalomon, azzal nincs tapasztalatom, de ma már megőrülnék ha csak egy monitoron tudnék dolgozni.
2017. máj. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Triple-t utoljára akkor használtam, amikor még az asztali monitorok közül a 17 col koruliek voltak megfizethető áron.

De szerintem ekkora méretben már kényelmetlen, egyszer próbáltam, de sokszor feltűnt, hogy a harmadik monitor vagy "üresen" áll, vagy StickyNoteokkal pakoltam tele :-)

Illetve ne feledd, hogy 3 monitor extra igény a VGA-nak is.


Én két 27-essel mennék, 2k-ban, minél vékonyabb kávával. Az egyik állítva, a másik fektetve. Nekem most úgy van beállítva, hogy a fektetettnek sem a közepét látom egyenesen előre nézve, és a bal oldali állított is csak minimális szögben fordul.


A 3 monitor melletti egyetlen érvet ott látom igazán ha van egy pici gyerek akit le akarsz foglalni valamivel (Mese, youtube, akármi...), mert az mehet arra :-)

2017. máj. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én sem tudom, hogy egy harmadik monitort, hogy lehet kihasználni. Nálam is csak kettő van. Ráadásul a kisebb az 17-es és 3:4-es.
2017. máj. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Válassz egy 29-34" körülit, plusz egy ~25"-osat portrait módban. a nagyon jól el lehet férni, a kicsi állítva pedig sok sornyi forráskódot képes mutatni. nekem ez vált be. A kétkaros desk mount pedig már csak hab a tortán...

[link]

[link]

2017. máj. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csak egy meglátás:


"Játszani amúgy nem szoktam a gépemen. De amit fejlesztenék azt persze próbálgatnám."


És az most hogy??? Oké, elméletben lehetséges, de itt nem arról van szó, hogy a drogdealer nem szükségszerűen függő, hanem tényleg összetett kulturális háttér, rengeteg hagyományszerű alapkövetelmény, komoly történelem tartozik hozzá KATEGÓRIÁNKÉNT. Ha kívül rekedtél, akkor igencsak el kellene merülni benne. Időrabló? Igen. Mint ahogy tetszőleges munkakörben is elmegy a napod szebb része arra, hogy potom pénzeket zsebre téve másokat gazdagíts. Akkor meg már inkább legyen kedvtelés, amivel ráadásul magadba fektetsz. Ne aggódj az esetleges függés miatt szerintem. Kell erő hozzá, de kezdetben teljesen belefér, hogy magával ragad, utána pedig jó eséllyel tudsz középutat találni. Érdemes így nekiveselkedni szerintem.

2017. máj. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!