Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pár éven belül (5-10) nem...

Pár éven belül (5-10) nem lesz szükség a programozókra? És ez tényleg az "utolsó hajrá"?

Figyelt kérdés

Ezt egy informatikus műsorvezető mondta. Lehet neki hinni? Mit gondoltok erről?


A konkrét szöveg: https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=5z71frDsSPY..


Egyébként meg innen kezdődik a téma:

https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=5z71frDsSPY..


Szóval akkor nem érdemes programozónak menni egyetemre? Nem tudom mit higyjek.


2017. ápr. 25. 11:35
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
11%

" Ezt én inkább szakértői rendszernek mondanám"


A szakértői rendszerek MI rendszerek.

2017. ápr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
0%

"Az, hogy valamikor annyira fejltett lenne az MI, hogy magától generáljon olyan kódot, amire a megrendelőnek szüksége van, azt egyszerűen kizártnak tartom. "


Ez már múltidő.

2017. ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
0%
"Bár másoknak is voltak ötletei, és néhány esetben konkrét alkalmazásra – dámajátékra – voltak programjaik is, Newell és Simon már egy következtető programmal, a Logic Theorist (LT)-vel rendelkezett.[14] Erről Simon azt állította, hogy „egy olyan programot találtunk fel, amely képes nemnumerikusan gondolkodni, és ezzel meg is oldottuk a tiszteletre méltó anyag-szellem viszony problémáját”. Nem sokkal a munkatalálkozó után a program képes volt bebizonyítani a Russell és Whitehead Principia Mathematica c. művének 2. fejezetében foglalt tételek többségét. Azt mondják, Russell el volt ragadtatva, amikor Simon megmutatta neki, hogy az egyik tétel esetén a program rövidebb bizonyítással állt elő, mint amit a Principiában közöltek. "
2017. ápr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
90%

31: Mondjuk inkább úgy, a szakértői rendszerek is az MI témakörébe tartoznak, de mivel feladat specifikusak, aligha alkalmasak megrendelő által szabadon definiált feladat megoldásához kódot generálni.


Az a helyzet, hogy én sem látom az MI terén azt a korszakalkotó nagy áttörést, ami alátámasztaná az idézett fix tévés véleményt. Kétségtelenül vannak részsikerek, de ha belegondolsz, hogy pl. egy beszédfelismerő appnak is néha ötvenszer el kell ismételned egy szót, mire "megérti" mit akarsz, addig nem érzem veszélyben a humán programozói területet.

2017. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
0%

"de mivel feladat specifikusak, aligha alkalmasak megrendelő által szabadon definiált feladat megoldásához kódot generálni."


Ugyanezt el lehet mondani bármely szakértői rendszerről. Egyik sem alternatívája a másiknak. Amelyik meg szoftvert képes fejleszteni, az nyilván alkalmatlan lesz logisztikai feladatokra és sok minden másra.

2017. ápr. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:

"Ez már múltidő."

Nanebassz! :D

2017. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
35: Ez így van. Ezért is tettem különbséget szakértői rendszer és klasszikus értelemben vett MI között. Kódgenerálást én inkább multilayer neuronhálós rendszerrel tudnék elképzelni, de ahhoz, hogy bonyolultabb feladatokra alkalmas programokat legyen képes generálni, még ki kéne találni egy-két dolgot ehhez a modellhez..
2017. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
28%

A Microsoft kutatócsapata a napokban egy olyan új mesterséges intelligenciát mutatott be, aminek köszönhetően lehet, hogy sokunknak - ha ugyan nem mindannyiunknak - hamarosan új állás után kell majd nézni. A cég által kifejlesztett DeepCoder AI ugyanis önállóan képes programok írására.

A felhasználónak mindössze azt kell megmondania, hogy milyen programot szeretne kapni, az pedig teljesen önállóan nekiáll azt elkészíteni. Ennek során ugyanakkor nem nulláról kezdi a kódolást, hanem más, már létező programokat kutat át releváns kódrészletek után, és ha megfelelőt talál bennük, azokat kiollózza, és ezekből állítja össze az újonnan elkészülő programot.


Bár hasonlót a fejlesztők is gyakran csinálnak, a gépi intelligencia náluk nagyobb kódbázison és alaposabban tud újrafelhasználható részek után kutatni. Ráadásul a módszer - megfelelően jó minőségű forráskód-bázis esetén - biztosíthatja azt is, hogy a létrejött programok robosztusabbak, hibamentesebbek legyenek, mint teljesen új megírt kódokból álló társaik.


A Microsoft egyébként nem az első, aki kvázi önálló programírásra is képes fejlesztőeszköz készít. A MIT kutatói már évekkel ezelőtt demonstráltak egy természetes nyelv alapján programot előállítani képes eszközt, később pedig egy olyan mesterséges intelligenciát is bemutattak, ami a DeepCoder-hez hasonlóan más programokból származó részletek intelligens felkutatásával és átemelésével képes hibák kijavítására a bugos szoftverekben.

2017. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 sharkxxx ***** válasza:
91%

Itt van egy programkód, amit egy RNN típusú mesterséges intelligencia írt:

[link]


Itt tartanak manapság a programkód generáló mesterséges intelligenciák.

Hasonlít egy ember álltal írt programkódhoz, de egyáltalán nem lehet kompilálni. Az egész csak egy random zagyvaság.

2017. ápr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
0%

* Wake up every transmitted character to restart the interrupt of the

* the data we release. Returns 0 if turning off the ST interrupt (and

* valid pins are started).

*


És az MI írja a kommentet is?

Na ne szórakozz.

2017. ápr. 26. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!