Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van valaki aki ismeri a...

Van valaki aki ismeri a Processing programozási nyelvet?

Figyelt kérdés

Sajnos sehol nem találok rá megoldást, hogy lehetne beolvasni int értékeket, mert csak karaktereket enged beolvasni, tudnátok segíteni esetleg?Ú

Most kezdem még tanulni ezt a nyelvet.


2017. márc. 31. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:

"hogy lehetne beolvasni int értékeket"

Ezt hogyan olvasnád be? A felhasználótól várnád?


A Processing ugyanis nem egy "klasszikus" programozási nyelv. Kifejezetten grafikus alkalmazások készítésére alkalmas, kb. olyasmi mint a Logo. Nincs parancssor, ahonnan felhasználói bemenetek várhatóak.


Maximum billenyüleütések várhatóak a felhasználótól:

[link]

amiről el lehet dönteni, hogy szám-e vagy betű, mi az ASCII-kódja, stb...


Esetleg ha leírnád, mit szeretnél elérni, további segítség adható.

2017. ápr. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 newen válasza:

Szia szám vagyis integer alapú értéket elég könynű beolvasni.

void setup felett a fejlécbe beirpd hogy int majd megadod a változó nevét =változó értékével. vagyis int x=0;

ha if es (ha elágazásokat csinálsz) akkor ez az érték fog változni igaz vagy hamis ág esetén is.


én 2 éve tanulom előképzettség minden előképzettség nélkül és most már 3d objektumokkat, táblázatokat, készitek. ajánlom a processing 3.3.3 verzióját. rengeteg példa van benne és sokat javitottak benne a régi verzióhoz képest.

Példák behozása file/example..itt végignézheted mindend és ha könyvtárakat is letöltesz akkor még több példa van.


az első válaszolóra ne hallgass.ha ellakadtam én is forumokra irtam és 10 emberből 2 csak beszélni tudott arról mit nem kellene csinálnom ahelyett hogy segitettek volna.

2017. jún. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"én 2 éve tanulom előképzettség minden előképzettség nélkül"

Látszik az előképzettség hiánya.


Éppen azért kértem a Kérdezőt, hogy konkretizálja a kérdést, mert más klasszikus nyelvekhez (C, C++, Pascal, Python,...) hasonlóan a konzolról való beolvasásra (scanf()/gets(), cin, input()/raw_input(), read(), readln()) Processingben nincs mód - csak a billentyűlenyomások fogadására (mint azt írtam is, de itt is erről értekeznek: [link] ).


"void setup felett a fejlécbe beirpd hogy int majd megadod a változó nevét =változó értékével. vagyis int x=0;"

Ez egy változó deklarációja, illetve kezdőértékkel való ellátása, nem beolvasás.


"ha if es (ha elágazásokat csinálsz) akkor ez az érték fog változni igaz vagy hamis ág esetén is."

Az if szelekciót kár idekeverni. Csak akkor változik a változó értéke, ha a szelekció egyik ágában a változónak újabb értéket adunk.

2017. jún. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!