A programozásban mi szabja meg hogy mit kell beírni?
azaz minden billenytű 0,1
akkor ha helyes sorrendben rakjuk le akkor lesz majd jó program vagy meg kell tanulni??
ja és ha hetedikben el akarom kezdeni akkor ajánlanátok valami könyvet??
Binárisan senki nem programoz (bár elvileg lehetne), helyette valamilyen programozási nyelvet használunk, például Pascal, C, Pyton, basic...
Ezekhez sok könyv és weboldal van, elég beírni a nevét, biztosan találsz.
(régen, még az első számítógépeket hexadecimálisan programozták. Minden utasításhoz tartozik egy kód, illetve ennek paraméterei, ennek a leszármazottja az assembly, amely rendkívül nehéz kezdésnek)
hát figyelj
mit akarsz majd programozni? ha játékot akkor kezdd a pythonnal(könnyen elsajátithatod az alapokat) és utána mehet a C, de az már nehéz!
ha viszont internetes dolgokat akarsz irni, akkor ajánlom a HTML, PHP nyelveket kezdésnek...
aztmondtátok hogy nem 0,1
de a program a betűkből van és azokat a gép 0,1 hasznosítja szal ha én tudnám hogy a gépnek pl:010101 111 00111110 ez azt mondja hogy beszél valamit és tudom mejk billenytűkkel ütöm ezt le akkor tudok programozni
elvileg
de egyébként programozási nyelv
azaz minden program azonos kaptafán van???
start
bemenet
mit csináljok
befejezés
és ezekbe meg kell tanulni+hogy mijen jel hova kell
de mijen könyvek vannak?
A program valóban bináris számrendszeren alapul (azaz 0,1), azonban hogy egy ember bináris formában írjon programokat, ahhoz egy egész életnyi tanulás kéne (ezért senki nem is teszi), helyette programnyelveket használunk, ezek könnyen elsajátítható utasításokból állnak, illetve egy magasabb nyelven írt utasítás gyakran sok alacsonyabb szintű utasításból állnak.
Minden programozási nyelv másképp néz ki, más a szintaktikája, utasításai. Minden nyelvhez van fordító program, ami ezeket az egyszerű utasításokat lefordítja a gép nyelvére (azaz bináris formába).
Ezt most nem tudjuk így elmagyarázni, nézz utána egy nyelvnek, kezdd el tanulni, és megérteni.
A gépi kódhoz a legközelebb az assembly áll, ha ennyire érdekel a hardver-közeli programozás, egyszer (majd ha már megtanultál egy-két magasabb szintű nyelvet) utána nézhetsz.
pl:
ez jó lenni ha nem mi??
kezdem:
var
password: key
begin
read(*password*)
write(*password to notepad*)
save(*notepad to C\minden\újmappa*)
end
ez az akar lenni hogy a változó a password azaz jelszó
ezt ő olvassa be írja ki a note padba és a notepadot mentse le a c\minden\újmappába
Igazság szerint a számítógép nem binárisan működik, hanem legalább 256-os számrendszerben, de inkább 65536 vagy 4294967296-osban, mivel 1-2-4 byte-t egyszerre kezel, nem bitenként.
A gép amit végrehajt, az a gépi kód. Azt jelenti, hogy ő elekezdi benyalni az 1-2-4 byte-okat, és _végrehajtja_ őket, valamilyen működést produkál rájuk. Sok programnyelv ilyen kódot állít elő, sok valami virtuális gép gépi kódját állítja elő, de mindig VALAMILYEN gépi kódot ad, amit nem tanácsod közvetlenül megírni, mert
1) rohadtul nehéz
2) rohadtul lassú folyamat
3) nagyon nem lesz kompatibilis ha akár egy hasonló gépen akarod futtatni
"Igazság szerint a számítógép nem binárisan működik, hanem legalább 256-os számrendszerben, de inkább 65536 vagy 4294967296-osban, mivel 1-2-4 byte-t egyszerre kezel, nem bitenként. "
A számítógép bináris számrendszert használ (csak 0 és 1 lehet a kódban), például ez is egy bináris szám 1001101, attól, hogy nem egy jegyből áll, vagy például a 10-es számrendszerben (0-9 terjed, ezt használjuk a hétköznapokban) a 1177-es szám is, holott nem egy karakterből áll.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!