Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek lenne olyan kezdő...

Szerintetek lenne olyan kezdő startup/akármilyen cég aki ebbe belemenne? Érdemes megkeresni őket vagy felejtős?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja vágtam bele aktívan a programozásba(egyelőre Python) és egyre inkább érzem, hogy ez az amivel foglalkozni szeretnék a későbbiekben. Most munka mellett amennyit csak tudok tanulok, átlag napi(5-6 órát), metrón füzetbe is írok kódokat, telefonról olvasom az anyagot stb. JAVA irányába szeretnék majd menni, érdekel a backend és frontend fejlesztés is, szóval még nem tudom hogy pontosan mire akarok "szakosodni". Arra gondoltam, hogy ha szeptemberre sikerül odáig felküzdenem magam, írnék néhány cégnek, hogy van-e lehetőség gyakornokoskodni náluk, akár fizetés nélkül, heti pár nap, vagy csak egybefüggően néhány hétig. Szeretnék látni "igazi" projekteket, megnézni, hogyan dolgoznak a fejlesztők. Szerintetek van olyan cég aki ebbe belemenne ("jótékonysági alapon", hiszen messze vagyok még attól, hogy sokat nyernének velem) vagy ez nekik csak egy plusz nyűg lenne, és esélyem sincs? Ismertek olyan céget akik nyitottan állnak az ilyesmihez?

2017. febr. 13. 15:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A helyedben én nem így csinálnám. Akármennyire is megtanulsz programozni, abban otthon egyedül nem fogsz tudni tapasztalatot szerezni, hogy milyen másokkal alkotni valami nagyot. Miután megismerkedtél valamilyen verziókezelővel (SVN, Git, Microsoft Team Foundation Server, stb.), szállj be valamilyen nyílt forráskódú projektbe. Ha úgy tetszik, akár az Open Syobon Action-hoz (közismertebb nevén Cat Mario) is csinálhatsz egy új pályát. Ezzel két legyet ütnél egy csapásra:

1) Megtapasztalnád, hogy milyen más kódjába belenyúlni, illetve

2) lenne mit írni az önéletrajtba is referenciának a hobbiprojektjeid mellé.

És ezzel máris megelőzöl egy csomó embert, aki még ennyit sem tud felmutatni pályakezdőként.

2017. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 Jó tanács, jó indulattal, de sajnos nem tudok maradéktalanul egyetérteni. Többségében persze hibátlan meglátások, de egyvalami azért nem tökéletes:


Gyakran hallom javasolni a különböző open source projektekbe való bekapcsolódást, ami bár az otthon, egyedül összerakosgatott "találdkiaszámot" szösszenetekhez képest valóban előrelépésnek tekinthető, a professzionális szoftverfejlesztéstől ez is nagjyából ugyanolyan távol áll, mint egy "[Nyelv] 24 óra alatt" könyv.


A kódminőség rendre katasztrofális, a koordináció kevésbé fejlett és természetesen rengeteg olyan fontos aspektusával nem lehet találkozni a szakmának, mint amilyen pl. a napi szintű ügyfélkommunikáció, vagy épp annak kimazsolázása, hogy mégis mi a tüdőt szeretnének és abból hogyan lesz úgy program, hogy később is hozzá merjen az ember nyúlni.

Ez leginkább annak az eredménye, hogy az ilyen projektek fejlesztésén jobbára megfelelő tapasztalat és adekvát irányelvek, processzek nélkül dolgoznak emberek, illetve hogy nincs egy kliens cég az egész mögött.

Jómagam úgy gondolom - ez persze csak az én véleményem -, hogy más tapasztalatlan (néha sajnos egyszerűen csak rossz) fejlesztők butácskán összerakott kódját reszelni tapasztalatgyűjtés céljából nem feltétlenül kifizetődő.


Referenciának persze valóban jó lehet junior jelentkezőként, de egy multinál üzleti szoftvert fejleszteni teljesen más világ, még ha az íróasztalnál ülve sem feltétlenül a clean code orgiáé és a precíz megoldásoké a főszerep.


Szélsőséges példák, de ha megnézed egy WordPress vagy egy Apache Camel kódját, sajnos nyilvánvalóvá válik, mennyire rohad az open source. Már ha tudod, mit kell nézni. Egy kezdő nem tudja, és megvan a kockázata, hogy beviszik a susnyásba.


Jobb irány lehet az iparban kedvelt irodalmat olvasgatni, vagy épp frameworkökkel ismerkedni (egy magabiztos Spring MVC ismeret jobbára értékesebb, mint egy [link] jellegű projektben való ilyen-olyan közreműködés).


No offense, of course, csak fel szerettem volna hívni a figyelmet az közösségi open source projektek e kellemetlen hátulütőjére.

2017. febr. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: értem, hogy meg kell élni valamiből, de én is főállás mellett, levelezőn csinálom a PTI szakot az egyetemen. Nehéz, de nem lehetetlen.

A másik: az, hogy nő vagy, még előny is lehet. Nálunk a PTI szakon összesen EGY nő van, a cégnél a csapatunk meg csupa férfi, felüdülés lenne egy kolléganő.

Az, hogy nem vesznek komolyan egy nőt, meg nehezen kap fejlesztői állást, nettó hülyeség. A húgom eredetileg tanító szakon végzett, most mégis egy cégnél fejleszt web rendszereket.

2017. febr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nos, a kérdés nem mai, kíváncsi lennék, mi lett a vége?
2020. máj. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!