Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mik a C# és a Java előnyei és...

Mik a C# és a Java előnyei és hátrányai? Melyik miben jobb?

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 23:03
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
A C# inkább asztali alkalmazásokhoz jó, a Java pedig inkább szerver oldalra. Plusz a C#-nál együtt kell élned a szokásos microsoftos hibákkal és hülyeségekkel. Rövid ideig programoztam benne, volt pl. olyan, hogy a fejlesztői környezet hiányolt egy dll-t. Semmi gond, importálom, legyen boldog. Igen ám, de még ezután is hiányolta. Megkérdeztem egy hozzáértőbb embert, és kiderült, hogy nem is azt a dll-t hiányolta, hanem egy másikat. Na ilyen microsoftos kellemetlenségekre gondolok.
2017. febr. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

"A C# inkább asztali alkalmazásokhoz jó, a Java pedig inkább szerver oldalra."

LoL.

Miért is?

2017. febr. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
nekem van olyan félelmem ha a C# feljönne az 1. helyre a M$ fizetőssé tenné azt is ha csak ránézel... szerintem erre hajt...
2017. febr. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

"nekem van olyan félelmem ha a C# feljönne az 1. helyre a M$ fizetőssé tenné azt is ha csak ránézel... szerintem erre hajt..."

Baromság.

Ha figyelnéd a piacot láthatnád, hogy az MS felismerte végre, hogy a "csak a Windows, zárt rendszer, zárt forráskód" nem vezet előre és elkezdték nyílt forrásúvá tenni a dolgaikat, és platformfüggetlenedni.

2017. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Ma az a trendi, hogy mindenki kineveli magának a vásárlóit! Segítenek mindenben, alád tolják az erőforrásokat ingyen, aztán minél sikeresebb céged lesz, annál többet fogsz fizetni a komolyabb tool-okért. Nem mellesleg az ő platformjukat népszerűsíted már azzal is, ha arra fejlesztesz. Szerencsére az IT szektor az államilag legkevésbé szabályozott terület, így ezen a területen a leglátványosabb a szabad piac és a kölcsönös előnyösség érvényesülése.
2017. febr. 6. 14:14
 16/26 anonim ***** válasza:

"Ha figyelnéd a piacot láthatnád, hogy az MS felismerte végre, hogy a "csak a Windows, zárt rendszer, zárt forráskód" nem vezet előre és elkezdték nyílt forrásúvá tenni a dolgaikat, és platformfüggetlenedni."

Kevered a szezont a fazonnal!

Ez csak az elterjedést szolgálja, nem garancia arra (ismerve a Microsoftot) hogy ne próbáljanak minden bőrt lehúzni a rókáról....

2017. febr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Javához több platformra van fordító, mint C#-hoz. Viszont a C# a Java alapján készült, ezért lehet, hogy átgondoltabb és modernebb, mindenesetre ezt nem vettem rajta észre.
2017. febr. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"Ha figyelnéd a piacot láthatnád, hogy az MS felismerte végre, hogy a "csak a Windows, zárt rendszer, zárt forráskód" nem vezet előre és elkezdték nyílt forrásúvá tenni a dolgaikat, és platformfüggetlenedni."


Ekkora hülyeséget még nem is olvastam itt.

A C# azért kellett az MS-nek, mert az intel hajója süllyed és az övé is így jár, ha nem lép gyorsan, mert a felhasználóknak nem a windows kell, hanem a windowsra írt alkalmazáshalmaz. Ezért igyekszik a cégeket rávenni arra, hogy c#-ra fejlesszenek, mert így dobbanthat intel platformról ARM-ra, bárhova.

2017. febr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"A C# azért kellett az MS-nek, mert az intel hajója süllyed és az övé is így jár, ha nem lép gyorsan,"

:DDDDDDDDDD Mesélj még!

A C# egy kb 16 éves nyelv amit a MS folyamatosan próbál átnyomni főleg a java konkurenciája ként...

2017. febr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"A 90-es években a Microsoft a saját Java keretkörnyezetét a saját operációsrendszer-specifikus függvényeivel és szolgáltatásaival bővítette ki, amire viszont nem volt engedélye (a Java licencét birtokló) Sun Microsystemstől. A Microsoft-féle Javára fejlesztett alkalmazások nem lettek volna futtathatók más rendszereken"


"A C# az a programozási nyelv, ami a legközvetlenebb módon tükrözi az alatta működő, minden .NET programot futtató .NET keretrendszert, valamint erősen függ is attól: nincsen nem menedzselt, natív módban futó C# program. A primitív adattípusai objektumok, a .NET típusok megfelelői. A Microsoft bár úgy fejlesztette ezt a nyelvet, mint a saját Java implementációját, bizonyos tulajdonságokban azonban eltérő szemléletmódot követ a két rendszer."

2017. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!