Mik a C# és a Java előnyei és hátrányai? Melyik miben jobb?
Ez teljesen egyeni preferencia kerdese. Nyilvan a c# alatt a c#.netrol fogok beszelni. Az en velemenyem: a c# sokkal erthetobb, atgondoltabb, olvashatobb. (Pl console.write vs system.out.println, melyik a szebb megoldas?), raadasul a java ablakkezeloje ha desktopra fejlesztesz nevetseges. Bar nem illik ide keverni, de idek versenyeben a visual studio remek. De persze nem minden fenekig tejfel a c# vonalon, a java valoban multiplatform, a c# viszont pl linux alatt monova erosen tobb sebbol vegrzos. Persze fejlesztenek az mses fiuk a .net core nemtom mennyit hasit ki a piacbol. A java masik elonye, hogy droidra kvazi nativan fejlesztesz, mig c#al xamarinnal. Cserebe persze a xamarines kod iosre is fordul.
A masik gond, higy jelenleg a java jovojet en ketsegesnek latom az oracle hozzaallasa miatt. Mig a c# folyamatosan fejlodik, lassan megvalosul ott is a multiplatformsag, addig a java legnagyobb ujdonsaga h az ee valoban fizetosse valik.
Jelenleg en a java iranyaba mozdultam el, ennek oka, hogy linuxra fejlesztek, de ha neked a windows, unity, stb a platformod akkor szvsz a c# sokkal jobb valasztas.
De amúgy tényleg ilyen nehéz használni a google-t? :D
Ebben a témában a következő az eredmény: "Nagyjából 1 240 000 találat (0,48 másodperc)". Hát le a kalappal aki ezt mind átnézi, de nem is ez a lényeg.
- C# és Java, nagyon hasonlítanak egymásra
- C# a Microsoft "Javaja", logikus, hogy csak Windowsra éri meg progizni vele
- Java mindenen elfut, amin van JVM. Ennek hátránya, hogy nagy memóriát és tárhelyet igényel.
- Javara rengeteg könyvtár van, C#-ban annyira nem vagyok jártas, de ott se maradsz hoppon szerintem. Ez annyit tesz, hogy 2 függvényhívás elegendő egy szimulált fizikai 3D-s térben mozgó golyó modellezésére. Előre meg van írva.
- És még sok más, de mondom, az első 2 google találat, már rengeteg információt tartalmaz. Ebből már könnyen el lehet dönteni, hogy melyiket válaszd:
Elsőnek írom. Való igaz, a java tényleg nem nagy jövőt ígér magának, DE! Én jelenleg egy multinál dolgozom, ahol a belső szoftvereket Javaban írjuk, fejlesztjük. Miért? Mert gyors és egyszerű. C# eleve rossz választás lenne itt, mert ugye kell a szoftver Windowsra, Linuxra egyaránt.
Tehát szerény véleményem szerint, a Java csak a felhasználók köréből kezd kifutni. Míg az Android virágzik, illetve, míg nem lesz egy hasonló multiplatforomos kellően magas nyelv, amit a multik használni tudnak, addig a Javat a teljes kihalás nem fenyegeti (SZERINTEM!).
Az a feltételezés is közel áll a valósághoz, hogy ha C#-ban írsz meg valamit, akkor azt a felhasználók 90%-a használni tudja, ugye a Windows miatt. Bár nem mindenre megfelelő megoldás a Win, sok helyen kell még az a Linux és társai.
Annyit tennék még hozzá, hogy a Java (Java felől nyilatkozom csak, mert C#-ot annyira nem ismerem) teljesen jó nyelv kezdőknek. Nem követi el az a hibát, mint a Phyton, hogy lehagyhatod a pontosvesszőt, a típusokat, stb. Mindent szépen meg kell határoznod, mert különben kukac.
Most direkt elő is kerestem pár tavalyi cikket, ami egész érdekes dolgokba merül bele:
Off:
Nem csodálkoznék, hogy amíg úgymond folyik a marakodás a két nyelv között a Lazarus/Free Pascal felúszna az alsó pályán. Ingyenes, mindenen fut, fordítható, nem igényel keretrendszert, motort. Egyre többen fordulnak felé, tapasztalt programozók is. Ha a Java, még ha egyes része is fizetős lesz úgy jár mint a Delphi. A C# nem rossz nyelv, de hogy mindenen tökéletesen fusson az kicsit arrébb van és nem lepődnék meg ha fizetős lenne egy tökéletes verzió.
Jelen helyzetben még mindkét nyelvnek szüksége van 'mankóra' a futáshoz, ezt a Free Pascal már megoldotta.
Jelenleg pedig ott tartunk, hogy a Java mindenben alulmarad a .Nettel szemben.
Ha nem lenne egy rakat legacy Java kód, akkor már senki nem használná a világon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!