Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » London környékén vagy Ausztrál...

London környékén vagy Ausztráliában jobb átlagban a fizetés? Megéri kimenni egyáltalán?

Figyelt kérdés

Még nincs munkatapasztalatom, ismerem a Java-t, C++-t, C#-ot. A tervem az lenne, hogy kb 3 év itthoni munka után kimennék dolgozni valahova (angol nyelvtudásom van, Londont preferálom, de Ausztráliáról is jókat hallok), majd 3 év után hazajönni. Legfőképp a .Net technológiák érdekelnek, script nyelveket is hajlandó vagyok tanulni. ELTE proginf-re vettek fel, tervezem az Msc-t is, így 2 papírom és 3 év munkatapasztalatom lenne (lehetőleg .Net, C#).


Mit gondoltok, megérné ilyen "kevés" időre kimenni ennyi tapasztalattal, végzettséggel?


Ha már itt tartunk, akkor azt is megkérdezném, hogy miket kéne még tanulnom, hogy feljebb nyomhassam a fizetésemet a későbbiekben? (Azzal tisztában vagyok, hogy a havi 220 nettó Bp-n az átlag fizetés)



2016. jan. 3. 16:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Hogy végzed az 1. Félévet?
2016. jan. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

végzős vagyok, elsőre ment minden eddig :)


Ui.: MO-n ugyanebben a felállásban mennyi nettóra lehet számítani?

2016. jan. 3. 16:13
 3/19 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem Londonnal jobban jársz. Még mindig nem telített a piac. Fejlesztőkből nagy hiány van, jól fizetnek és közel is vagy.

De mindezt átlagban mondom, mert ha egy ausztrál cég kínál meg jobb ajánlattal, akor hiába London.. :)

A dot net pörög, azon túl, nehéz megmondani mire szakosodj, mert mindenre szükség van. De a leginkább a netes technológiák futnak.

Kezdőkörben a havi 220-at nemigen kapod itthon meg (nem esélytelen, de egy juniornak azért havi 340 br. nemigen néz ki), de Londonban ennek háromszorosát, vagy akár hatszorosát is.

Írj egy jó London-kompatibilis önéletrajzot és küldd el 10-12 cégnek. Meg fox lepődni. Előfordulhat, hogy már az interjúra az utiköltségedet állja majd a cég.

2016. jan. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Egy jó programozó bárhol kincs. De mégis miért jönnél haza pár év után?
2016. jan. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

n első ízben itthon próbálnék elhelyezkedni pár multinál, mert azt külföldön is fel lehet mutatni munkatapasztalatnak, és akkor egyből többet lehet kérni.


Másrészt egyáltalán nem is biztos, hogy a multis környezet neked megfelel (kb a programozók 1/3-a képes megmaradni bennük). De még mindig jobb idehaza koppanni, mint kint külföldön, ahol nemigazán van segítség.

2016. jan. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#4: nem fog hazajönni. Erre az esély elég magas.

#5: Ez nyomós érv. Én is ezért néztem vissza, mert elfelejtettem ajánlani, hogy valami referencia azért kelleni fog.


A kérdezőnek: Azt tudni kell, hogy a CV-ben feltüntetetteket ellenőrzik. Akár 1 hónappal azután is, hogy felvettek dolgozni és ha fals infót találnak, akkor nagy az esély a búcsúpuszira.

2016. jan. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat :) hazajönni leginkább a család és barátok miatt jönnék, kevesen szimpatizálnak az angliai munka ötletével. esetleg tapasztalatokat tudnátok írni? :) akár saját, akár ismerősé, akár ismerős barátjának kutyájáé.. :)
2016. jan. 3. 17:55
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem van személyes tapasztalatom. Azért is szóltam hozzá.

Azonban, az én helyzetem speciális volt, mert bár Londonban, de egy korábban magyarországi munkaadómnak dolgoztam, csak valamivel jobb pénzért mint itthon.

Az exkollégám viszont 9 hónap alatt 4 Londoni munkahelyről lett elbocsájtva (infóim egy része tőle származik), de ő itthon sem volt az az oroszlános munkaerő.


Ami tény, ott nincs olyan konfort mint az itt még sok helyen járja. Openspace-ben nyomhatod a letöbb cégnél, a személyes területed az egyik könyöködtől a másikig terjed majd és a legtöbb helyen azért erősen hajtani is kell.


Adott esetben amit lehet itthonról intézz el (lakhatás pláne), csekkolj le. Vigyél magaddal ki legalább 5 kilót és a visszaútra a biztonság kedvéért mindenképpen tartalékolj.

A részletekbe (NI number, utazás, stb.) nem megyek bele, azokat megtalálod az ezzel foglalkozó honlapokon. Nehéz sínre kerülni, de megéri.

2016. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Londonban vannak a legmagasabb programozói fizetések az egész világon. Viszont a város egy zsúfolt trágyadomb.


Másik oldalról az ausztrál nagyvárosoknak vannak a legjobb összesített életszínvonal mutatói. Jobb a közbiztonság, nagyobb a tisztaság, rendesek az emberek. Én Melbourne-t választanám a helyetben. Tőbbször megkapta a világ legélhetőbb városa címet.


Sok helyen mondják, hogy Ausztráliába milyen nehéz kijutni, de ez igazából csak a trógerek esetében igaz. Kompetens munkaerőre mindenhol szükség van. 3 év IT munkatapasztalattal és jó nyelvtudással nem lesz problémád a kijutással. Érdemes amúgy utána olvasni, hogy hogyan mennek ott a hivatali dolgok, mert van egy-két szándékos csapda beépítve a hivatali ügyek lebonyolításába, ami arra való, hogy kiszűrje az élősködőket. Igazából csak az érdekli őket, hogyha kimész eltudod-e tartai magad, nem az állam hátán meg a segélyeken fogsz élni.

2016. jan. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%

"Ui.: MO-n ugyanebben a felállásban mennyi nettóra lehet számítani?"


Kezdő programozóként Magyarországon 150-200 nettót szoktak adni átlagban. 3 év után 300-400 körül. De ez erősen nyelv és terület függő. PHP programozóként nem fogsz ennyit keresni, viszont egy jó ABAP tudással, vagy erős .NET ismerettel jóval többet is kereshetsz.

2016. jan. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!