Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » London környékén vagy Ausztrál...

London környékén vagy Ausztráliában jobb átlagban a fizetés? Megéri kimenni egyáltalán?

Figyelt kérdés

Még nincs munkatapasztalatom, ismerem a Java-t, C++-t, C#-ot. A tervem az lenne, hogy kb 3 év itthoni munka után kimennék dolgozni valahova (angol nyelvtudásom van, Londont preferálom, de Ausztráliáról is jókat hallok), majd 3 év után hazajönni. Legfőképp a .Net technológiák érdekelnek, script nyelveket is hajlandó vagyok tanulni. ELTE proginf-re vettek fel, tervezem az Msc-t is, így 2 papírom és 3 év munkatapasztalatom lenne (lehetőleg .Net, C#).


Mit gondoltok, megérné ilyen "kevés" időre kimenni ennyi tapasztalattal, végzettséggel?


Ha már itt tartunk, akkor azt is megkérdezném, hogy miket kéne még tanulnom, hogy feljebb nyomhassam a fizetésemet a későbbiekben? (Azzal tisztában vagyok, hogy a havi 220 nettó Bp-n az átlag fizetés)



2016. jan. 3. 16:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
70%
Budapesten még a kis magyar cégek is megadják a 350 bruttót egy jól programozó frissdiplomásnak. Nagy multiknál bruttó 400 felett ajánlanak. Been there, done it. Milyen helyen akarnak bruttó 250-et adni?
2016. jan. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Kezdő programozóként Magyarországon 150-200 nettót szoktak adni átlagban. 3 év után 300-400 körül. De ez erősen nyelv és terület függő. PHP programozóként nem fogsz ennyit keresni"


Azert ez sem igaz.

Technikailag PHP-val dolgozom en is, de megis 230-as nettoval kezdtem es azota ment felfele a dolog...

Helyfuggo a fizetes tovabbra is, nem lehet altalnositani.

2016. jan. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"Milyen helyen akarnak bruttó 250-et adni?"


Sok helyen még ennyit sem. Vidéken meredeken szerényebb fizetésekért dolgoznak, ugyanakkor tavaly januárban találtam hirdetést ahol bruttó 135 volt megajánlva, hangsúlyozva a diplomát. Igaz, alapítvány keresett embert.

2016. jan. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

En ugyan nem london kornyeken vagyok, hanem Manchester, de sajat tapasztalat:


Kijottem, just for fun felraktam az oneletrajzom valami allaskereso oldalra (erdetileg csak raktarosi munkat kerestem, gondoltam elindulni meg belerazodni jo lesz) ket nap mulva megkeresett egz ilyen allaskozvetito csavo, megerkezesemtol szamitva egy honap mulva mar alairtuk a szerzodest es dolgoztam (es azert ilyen "lassan" mert kozben egy gyarban dolgoztam, es a bizontalanra nem akartam kilepni, meg nehez volt szunetet talani az allasinterjukra, meg nem volt nagyon penzem a vonatjegyre az elso ket hetben :) )


A papir a kutyat se erdekli, (a magyar foleg nem) - a referencia munka viszont annal jobban, tehat ha ilyenbe torod a fejed, legyen a kezedben jopar program (vagy egy komplex - en az elozo melohelyem weblapjat es mukodeset mutattam be amit en terveztem es fejlesztettem, errol tartottam egy kb oras kiseloadast, es kozben kerdeztek technikai reszekre, megoldasokra) - igy jelenleg hivatalosan webfejlesztek ASP.net alatt, meg android meg iOS, meg ami eszebe jut valakinek hogy kene :)


Indulaskent itt 1500 font nettot adtak, aztan emeles - de itt alapbol kevesebb a fizetes (es olcsobb a megelhetes is). Azt viszont vedd hozza, hogy nagy esellyel nem kapod meg az atlagfizetest (az valahol 25e-35e kozott van / ev, tapasztalat fuggo) amig nem tudsz angol referenciat felmutatni, vagy valami ellenorizhetot.

2016. jan. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Sir Butcher front end fejlesztőkre mennyire van igény, vagy inkább back end? Ha valaki egy Themeforest -es front end fejlesztő, azt mennyire ismerik el Angliában?
2016. jan. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Sok helyen még ennyit sem. Vidéken meredeken szerényebb fizetésekért dolgoznak"


Ez, azért így nem igaz. Pécsett helyi kisvállalkozónál egyetem alatt már megkerestem a nettó 200-at.

2016. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

naburus,


Tippem sincs sajnos, de szerintem pusztan frontend fejlesztore nagyon nagy szukseg nincs (de ez egyeni velemeny, tehat lehet nem igaz :) ) - de nezelodj allasportalokon, hatha van ra kereslet. Igenyfelmeresre kb jo.

2016. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Van frontendesekre is kereslet, nem is keves!

Ott elvaras a JS magas szintu ismerete, css-el es html-el ugyebar.

2016. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

13:


"A beküldött kérdőívek alapján az informatika és telekommunikáció területén is jól elkülönülnek a fizetési szintek a közép- és felsőfokú végzettségűek közt. Bár az informtikusok jövedelme a többi szektorhoz képest egyébként is igen kedvező, Budapesten kiemelkedően magas fizetést lehet kapni. A középfokú végzettségűeknél vidéken a jellemző jövedelem 143000 Ft, Budapesten 255000 Ft.

A diplomások esetében Budapesten 358000 forintos, a vidéki nagyvárosokban 235000 forintos, kisvárosokban 204000 forintos bruttó fizetés fordul elő leggyakrabban."

2016. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!