Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal után melyik programnyel...

Pascal után melyik programnyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés
Meg tanultam a pascal-t és szeretnék megtanulni még egy új nyelvet. Melyiket ajánljátok?

2016. dec. 29. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan folytathatod Delphiben. Nem az a lényeg, hogy sok nyelvet ismerj, hanem inkább ismerj kevesebbet, de azokat jól. Az sem árt, ha ismersz hozzá néhány technológiát. A Delphi nyelv pedig Pascal-szerű szintaxissal rendelkezik, tehát iszonyatosan hamar rá fogsz tudni állni. Jó, tudom, ellene szól egy igen komoly érv, hogy nem nagyon van Delphi-s álláshirdetés, viszont ha ebben megértesz néhány dolgot, más nyelvek imperatív/OOP nyelvek is könnyebben fognak menni.


Haladj tovább az objektumorientált programozással, ha még nem ismered! Tudd meg, miért teszi jobbá az életedet (illetve kezdetben keservesebbé), mi az az osztály, mi az az objektum, mi az a metódus/mező/konstruktor/destruktor, mi az öröklődés/polimorfizmus/túlterhelés, mi az az interfész/absztrakt osztály, mi az az eseménykezelés stb.


A Delphi azért is lesz még jó, mert a RAD Studio-val nemcsak ilyen konzolos programokat csinálhatsz, hanem csilivili kattintgatós/tapizós asztali és mobilalkalmazásokat is.

2016. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

Előttem szólót kiigazítanám egyben s másban:


Delphi nyelv nem létezik, így azt megtanulni sem fogja a kérdező. A delphi a pascal nyelv objektumorientált változatához (ez az eredetileg Apple által fejlesztett object pascal) készült integrált fejlesztői környezet.


Az OP egyébként szerintem is jó választás, mivel a szintaxisa gyakorlatilag 100 %-ban pascal, természetesen az OP hozadékával kibővítve.

Emellett, talán ez az egyetlen nyelv, amiben fájdalommentesen sajátítható el, ismerhető meg az OOP szemlélet, illetve tetszés szerint keverhető az OOP és az imperatív/strukturált paradigma.

A fejlesztői környezet legendásan jó, ráadásul most éppen ingyenesen is elérhető az embarcadero jóvoltából a delphi 10.x, Berlin kódnéven.

2016. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Java, C# könnyen tanulható és erőlteti az objektum orientált szemléletet.
2016. dec. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 SimkoL ***** válasza:
'Delphi nyelv nem létezik' : [link] innen: 'A Delphi alapnyelve az Object Pascal, a Turbo Pascal kiegészítése objektumorientálttá, de szükséges volt a nyelv kibővítése új elemekkel, melyek lehetővé teszik a Windows alatti alkalmazások készítését. Erősen típusos, folyamatosan fejlődő nyelv, sok elemet átvett a C++-ból. Lefelé kompatibilis korábbi Turbo Pascal és Object Pascal programokkal. Rendkívül jól sikerült a strukturált nyelvbe integrálni az objektumorientált kiegészítést.'
2016. dec. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Simkol: Ha olvasni már megtanultál, akkor megpróbálkozhatnál az olvasottak értelmezésével is.



"A Delphi az Embarcadero Technologies vállalat (korábban a Borland Software Corporation, illetve a CodeGear) Windows grafikus felületen futó Object Pascal alapú negyedik generációs (4GL) INTEGRÁLT FEJLESZTŐI KÖRNYEZETE, amely a VCL, a vizuális komponensek könyvtára segítségével kifejezetten magas szintű és hatékony fejlesztést tesz lehetővé. Ugyanez a könyvtár és fejlesztési felület az alapja a Borland C++ Builderének is."

2016. dec. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
25%

Egyxébként a nyelvek.inf.elte.hu-t ilyen témában idézgetni kár, hacsak nem az a cél, hogy kinevettesd magad.


Ez az általad idézett példa is bizonyítja, ugyanis:


"Lefelé kompatibilis korábbi Turbo Pascal és Object Pascal programokkal. "


Turbo pascal és object pascal programok éppen úgy nem léteznek, ahogy delphi nyelv sem létezik. Előbbiek ugyanis nem programok, hanem nyelvek, utóbbi pedig nem nyelv, hanem fejlesztői környezet.

2016. dec. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19%

Simkó, simkó, ezt valahogy nagyon átugrottad a heveny idézgetéás közepette:


"A grafikus alkalmazások megjelenésével igény mutatkozott az iránt, hogy olyan fejlesztői környezetek jelenjenek meg a szoftverpiacon, amelyekkel gyorsan fejleszthetünk ilyeneket. A Borland cég is ezt tette, kijött egy ilyen, újabb felfogású fejlesztői környezettel. A Borland Delphinek első verziója 1995-ben jelent meg. Ez a verzió 16 bites Windowsos alkalmazások fejlesztésére készült. Már ez a verzió is kiváló, és nagyon hatékony fejlesztői környezetnek bizonyult."


Most már tudom, hogy miért rendőrnek mentél..

Nyilván nem volt más alternatíva.

2016. dec. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt csak akkor tudná bárki is megmondani, ha elárulod, hogy mit akarsz kezdeni a programozási tudásoddal. Különben csak értelmetlen szócsata lesz a válasz egy értelmetlen kérdésre.
2016. dec. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Már sokszor leírtam, de leírom még egyszer:


Tehát a programozás nem bélyeggyűjtés, azaz attól, hogy tudsz 15 programozási nyelvet...


[link]


...attól még nem biztos, hogy jól meg tudsz oldani egy problémát!


Persze nem árt ismerni egy párat, hogy el tudd dönteni, melyik az a nyelv, amelyen az eléd rakott számítógépes problémát a leghatékonyabb módon meg tudod oldani.


Én is írtam már "néhány" programot Pascal-ban is, mégsem mondanám azt, hogy megtanultam.


(mellesleg megtanulni egy-egy programozási nyelvet nem nagy durranás, a nagy durranás ott kezdődik, hogy egy problémát meg tudsz-e benne oldani...)


Tulajdonképpen bárki kitalálhat egy új programozási nyelvet... ...pl:


[link]


Ami nem alaptalanul "Agydugás"! :-) (gondolom, aki kitalálta vagy unatkozott vagy nem tudta hol van annyi narkót lőtt :-)

2016. dec. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"gondolom, aki kitalálta vagy unatkozott vagy nem tudta hol van annyi narkót lőtt :-"


Nagyon is tudta Ő (Urban Müller), hogy hol van! :o)

A BrainF.ck lényegében egy kiterjesztett Turing gép. Ráadásul még Turing-teljes is.

Oktatási célokra sem utolsó, na persze, operációs rendszert még senki nem írt BrainF.ck-ban, de hát ami késik, nem múlik. :o)

2016. dec. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!