Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programnyelvet tanuljam...

Melyik programnyelvet tanuljam jobban?

Figyelt kérdés
Tudom, sok kérdés elhangzott már hogy melyikből lehet jól megélni stb... Én most nehezítem a dolgot. Most gimiben tanuljuk a Free Pascalt és eléggé jól megy, azt mondta a tanárom hogy szerinte el kéne kezdenem egy másik nyelvet is tanulni mellette. A nagybátyám Java-ban programoz és azt mondta szerinte az jó. Sokat néztem itt a kérdéseket és felmerült a C++. Webes programozásban a HTML érdekel. Melyiket tanuljam először és valami könyvet tudnátok hozzá ajánlani?
2011. márc. 15. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Tényleg csak attól függ, mit akarsz programozni! A Java jó lehet mobil platformokra és webre, a HTML alap, ha webfejlesztő lennél, teljesen alapdolog. Mellé esetleg CSS, vagy PHP.

Ha viszont komoly alkalmazásokat írnál, akkor C, majd C++ vagy C#.

2011. márc. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha gondolod menj el egy szakképzésre, méghozzá "web-programozó" szakra. Itt megtanulod a java, html, php, mysql és a flash nyelv alapjait. Utána menj egyetemre/főiskolára, mert itt több az elmélet, mint a szakképzésen. Én így csináltam.;)
2011. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Úgy döntöttem, hogy nagybátyámmal megtaníttatom magamnak (ha ez értelmes xD) a Java alapjait, mert telómra 1-2 saját progi/játék jól jönne, aztán megyek webes programozásra szerintem. Köszi a válaszokat, zöld kéz ment
2011. márc. 16. 15:25
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt megoldod magadtól is NetBeans nevű programmal. Nekem lazán megy 2 hét után.. :)


Amúgy C++ és Dark Basic illetve QB64! Ezeket érdemes :)

2011. márc. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt jó ha tisztázzuk, hogy a HTML nem programnyelv, hanem (mint a neve is mutatja) leíró nyelv.
2011. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Olyan mindegy mert nekemaztán a HTML olyan mint a sonkásszendvics xD szóval igen...azt szeretném tanulni amibe ezek vannak hogy <head/ izé cucc> meg a <body> meg ez na majd utánanézek :D Köszi a válaszokat
2011. márc. 17. 18:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!