Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miből tanuljam a c++?

Miből tanuljam a c++?

Figyelt kérdés

Tanuljuk meg a C++ programozási nyelvet 24 óra alatt című könyvben mindent megtanultam részletesen úgy,hogy azt megértettem és alkalmazni is tudom win 32 alkalmazásra.


Csak win32 re tudok programot írni másra nem szerintem ez a könyv csak az alapokat tanította meg nekem miből tanuljak?


Milyen könyvből ami magyar?


2011. szept. 25. 17:59
 1/3 2xSü ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy ha valóban elsajátítottad azt, ami a könyvben van, érted, és használni is tudod a tudásodat olyan problémára, ami teljesen új, akkor felejtsd el a könyveket. Biztos van jó könyv a témában, de szerintem érdemes a következők valamelyikét választani:


1. Szerintem a legjobb, ha kitűzöl egy célt. Kitalálsz egy programot, és azt kezded el megvalósítani. Biztos, hogy előbb-utóbb belebotlasz egy problémába, és akkor érdemes annak a problémának utánamenni mondjuk a Google-n.


2. Nézegess mások által készített programokat, kódokat.


3. Olvasgasd a programnyelv referencia kézikönyvét, hogy milyen utasítások, objektumok léteznek még az adott C++ fejlesztői rendszerben. Olvasgathatod az operációs rendszer API-ját is. Bár ez az út inkább az 1. és 2. út során felmerült problémák esetén értelmes. Kicsit ez az út olyan, mintha alap angol tudás után elkezdenéd olvasni a szótárat vagy egy angol lexikont.


* * *


A C++ egy nyelv. Maga a nyelv nem áll túl sokból. Benne vannak, hogy milyen adattípusok vannak, milyen ciklusok, elágazások, ezeket hogyan kell leírni (szintaktika), hogy függvények vannak, illetve hogy hogyan kell a függvény paramétereit átadni, stb…


Maga ez a nyelv egy üres váz, bár ebből kiindulva is lehet várat építeni. Amit te tanultál az valószínűleg egy kicsit több ennél. Ha jól sejtem Visual C++ -t tanultál. Itt viszont a fejlesztőeszköz hoz magával egy csomó komponenst, objektumot, ami az operációs rendszer API hívásaival valósítja meg azt, amit csinál. Itt tehát érdemes akkor ezeket az objektumokat megnézni, hogy mit tudnak, milyen tulajdonságaik vannak és azok mit jelentenek, mire lehet használni.


Természetesen más operációs rendszereken is lehet C++ -ban programozni. (Az összes ismertebb rendszeren, többek között DOS, Linux, MaxOS, OS/2.) Viszont itt egészen más az, amiből építkezhetsz. Vannak olyan rendszerek, amelyek segítségével ugyanazt a programot fordíthatod le különböző nyelvekre. (Pár kulcsszó: .net és mono ) De ezek már nem a C++ tanulásáról szólnak, hanem egy adott fejlesztői környezetről, illetve annak megismeréséről.

2011. szept. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz ez a válasz nagyon hasznos volt számomra ment a zöld kéz.

Ha valaki tud magyar nyelvű könyvet ajánlani az jó volna.

2011. szept. 26. 00:58
 3/3 anonim ***** válasza:

skorpioo.uw.hu/docs/cpp/cpp.htm


C++ "bibliája"


PDF ben ingyen

de meg is lehet veni könyvben

2011. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!