Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Kaptam egy fenyegetést egy...

Kaptam egy fenyegetést egy programozó sráctól, hogy töröljem le az oldalamat vagy letörölteti, hogyan férhet hozzá?

Figyelt kérdés

Felajánlotta ingyen, hogy segít.

Nagyon-nagyon óvatos voltam, hogy ne nyúlhasson bele, de végül csak beadtam a derekam és feltelepítettem azt a csomagot amit ő "jóindulatúan" átküldött, hogy minden jó legyen. Mivel nekem is rengeteg munkám volt az oldalon nem igazán volt szükségem arra, hogy ő így nagyon "áttisztítsa" meg mittudomén, de megcsinálta.


Idővel elkezdett gyanúsan viselkedni majd kötekedni.

A kötekedés zsarolásba ment át, és valahogy belülről hozzáfér a weboldalamhoz és meg tudja változtatni a tartalmat, így egyszer már letörölte a file-okat.


Én írtam a szolgáltatómnak, hogy hackertámadás alatt állok de alapvetően nem tudom mit tehetnék.


Meg tudnátok mondani pontosan hogyan lehetséges PHP vagy javascript alapon belenyúlni a filerendszerbe anélkül, hogy adatbázis futna az oldalamon? Mit kell keresnem? Sajnos ehhez nem értek.


Meg a másik, hogy egyáltalán hogyan tudom ezt az elmebeteget leállítani? Senki sem kérte, hogy "tisztítsa le" az oldalam kódját, de mivel én is dolgoztam rajta párhuzamosan, olyan szinten összekeveredett a két munka, hogy az egészet újra kéne csinálnom és nem fogom, mert már bocs, de senki sem kérte arra hogy önként segítsen.


Lehet, hogy ez egy piti bűnöző és nagyon sok emberrel játszotta már ezt el. Hogyan állítsam le, és hogyan nyúl bele az oldalamba? Az ftp jelszó már rég meg van változtatva.


2016. dec. 8. 15:01
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 A kérdező kommentje:

Ebből a 3 lépésből egyértelműen lejön, hogy rosszindulatú bűncselekmény. Fontos adatokhoz, magántitkokhoz és zsíros vállalkozáshoz akart rosszindulatúan hozzáférni.


Emailben legutóbb írta is, hogy én ne merjem kétségbe vonni hogy vissza él a magántitkaimmal ha feljelentem mert nem az ügyvédem hogy azokat köteles legyen megtartani.


Nem nagyon tudja a srác, hogy mit csinál.

2016. dec. 9. 22:09
 62/65 A kérdező kommentje:

De amúgy ismerősöm mesélte, hogy ez nem egyedi a programozóktól, hogy backdoorokat rejtenek el a még kifizetett munkákban is, hogy további munkákat generáljanak magának. Velem nem, de van olyan teljesen a programozáshoz segghülye ember akivel ezt meg lehet csinálni.

Az is lehet, hogy ez volt a célja, csak velem kemény fába vágta a fejszéjét és mivel nem tudott óvatosan átverni, agresszív fenyegetőzésbe kezdett.

2016. dec. 9. 22:11
 63/65 A kérdező kommentje:

Azt meg most srácok, hogy ő további munkák reményében dolgozott valamennyit (de inkább csak gányolt) az oldalon.... most arról én nem tehetek.


Nincs joga visszakövetelni a munkáját amiben én is részt vettem csak azért, mert nem úgy sült el a terve, ahogy számított rá. Egyébként meg örülök, hogy még most kiderült, mert még mindig jobb ez így, mintha egy 100 referenciás fizetett kattintós hirdetésekre kifuttatott komoly oldallal kezd el szarakodni.


Jézusom, na akkor már tényleg komoly kárt okozott volna. De még mindig nem tudtam kikerülni a kis féreg kapuját az oldalon szóval elképzelhető, hogy az egészet át kell majd írnom.

2016. dec. 9. 22:13
 64/65 anonim ***** válasza:
:D
2016. dec. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
67%
Szedd már össze a gondolataidat bakker, ne 8 üzenet írj egymás után. Amilyen retardált vagy, nem csodálom hogy átkúrtak.
2016. dec. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!