Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet valaki jó, igazi program...

Lehet valaki jó, igazi programozó, aki jól végzi a munkáját, ha a matek annyira nem megy neki?

Figyelt kérdés
Magamtól egyáltalán nem jövök rá a matematikai összefüggésekre, de a típusfeladatok bemagolása jól megy. Ötleteim is vannak programokhoz, szóval a kreativitás és a motivációm is megvan hozzá, csak a kérdés, hogy ha a matekban annyira nem vagyok tehetséges, akkor tudok-e én is ugyanolyan minőségű programokat készíteni, mint a matekzsenik? Nem akarok egy rossz szakember lenni egy számomra fontosnak tartott szakterületen. Az, hogy az egyetemen szívatják az embert a matekkal, az egy dolog, de élesben is nagyon kell majd? A kreativitásomat igencsak ki tudnám élni a programozásban, de ha nem vagyok alkalmas, inkább csinálok mást.
2016. dec. 1. 17:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell max a logikája.
2016. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mármint a mateké? Mert abban nem jeleskedem annyira.
2016. dec. 1. 18:22
 3/18 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen területen dolgozol. Ha nem csak programozó vagy, hanem matematikus is, sokkal hatékonyabb megoldásokat vagy képes kigondolni, persze van, ahol elegendő a középiskolás matematika, de egy átfogó matematikai képzés új dimenziókat nyit meg a gondolkodásodban.
2016. dec. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az hogy nem megy a matek mit jelent pontosan? Az hogy tudsz-e parciálisan integrálni vagy sem, kb. semmit nem befolyásol. Viszont egy általános logikai készség, ami kb (szerintem) a középiskolás mateknak felel meg jól jön.
2016. dec. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ahoz, hogy valaki tenyleg "igazi programozó," legyen kell egy emelt szintu matematika tudas. Itt gondolok pl a C++-ra. Visszont a kerdesedre a valasz...igen is meg nem is, tolled fugg mit szeretnel irni. Nem nehez sokat kell tanulni es nem art ha tudsz angolul is. Ha kreativ vagy, + jo a logikad akkor nem lesz nehez :D - ez egy pelda volt, szoval nem csak C++ letezik.
2016. dec. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a kérdés más sokadszorra merül fel. Igazán megereszthettél volna egy keresést, mielőtt beküldöd...


Nem a matek teszi a programozót. Hasznos, de egyáltalán nem elengedhetetlen. Bizonyos szakterületekhez persze nem lehet nélkülözni (pl. quant meló), de a legtöbb fejlesztő gyakorlatilag észlelhetetlen mennyiségű matekkal találkozik a mindennapjai során.


Az összefüggések megértéséhez nem árt a jó oktató, amiben sajnos nem bővelkedünk. Előbb-utóbb meglesz az "aha!" moment. Javasolhatom esetleg a Khan Academy anyagait?


(Psszt, titok, de ne akarj olyan kódot írni, mint a matematikusok - akik egyébiránt nem szoftverfejlesztő szakemberek -, mert jellemzően a legborzalmasabb megoldások szoktak úgy születni, ha valaki kizárólag matekra próbál alapozni)


Az egyetlen amit tehetsz, hogy szabadidődet rááldozva megtanulsz egy nyelvet és kipróbálod magad a területen. Vagy feküdni fog, vagy nem.

2016. dec. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

"Nem a matek teszi a programozót. Hasznos, de egyáltalán nem elengedhetetlen. Bizonyos szakterületekhez persze nem lehet nélkülözni (pl. quant meló), de a legtöbb fejlesztő gyakorlatilag _::észlelhetetlen::_ mennyiségű matekkal találkozik a mindennapjai során."


..észlelhetetlen..

LOOOOOL .....................

2016. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem a matek teszi a programozót. Jol van, nem fogok vitatkozni veled, feltetelezem fogalmad sincs mirol beszelsz. Bar nektek sokkal konnyebb minden. De a google-t azt meg a mai nap se tudjatok hasznalni =)).
2016. dec. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Feleslegesen erőlködtök, 16+ év tapasztalattal a hátam mögött pontosan tudom, miről beszélek. Gondolom, még az egyetemen szívtok és próbáljátok magatokat mindentudó császárnak beállítani. Ne aggódjatok, a többségnél elmúlik.


Majd ha 10-15 évig fejlesztőként dolgoztok, és mindennap szembejön egy differenciál vagy egy tételbizonyítás, akkor a vendégeim lesztek egy sörre; szomjan fogtok maradni...

2016. dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"..észlelhetetlen..

LOOOOOL ......"


Dragonom, te kategória trollja, ezt már máshol leboxoltuk egyszer szerintem.

Mikor fog egy átlagos programozó a munkája során matekkal találkozni, pláne amit az egyetemen vernek a fejébe? Sőt, egy kifejezetten tapasztalt, extrém jó programozó mikor? Én a büdös életbe nem integráltam még egyik munkahelyemen sem parciálisan, de kíváncsian várom a tippjeidet, hogy te mire is használod ezeket a mindennapokban a munka során.

2016. dec. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!