Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mennyire gyakori az, hogy...

Mennyire gyakori az, hogy játékfejlesztésnél egy programozó egyszerre designer is?

Figyelt kérdés

Indie játékoknál gondolom szinte mindig igaz ez.

De egy nagyobb cégnél? Mennyire valós állítás az, hogy minél nagyobb egy cég, annál jobban szeparáltak a munkakörök?

Ha pl. egy nagy céghez bekerülök programozóként, akkor szerintetek hogyan szólhatnék bele a játék tervezésébe is?


Igazából arra is kíváncsi lennék, hogy ezek a szerepek hogyan különülnek el, hogyan zajlik a fejlesztés, stb.

Gondolom azért ha támadt egy jó ötletem, akkor azt csak felvethetem privátban az egyik designernek, nem?


Mennyire valószínű az, hogy "hibrid" leszek? Szóval például részt veszek a tervezési meetingeken, de mellette programozok is.


Tudom, hogy elég sok kérdést tettem fel, és kicsit zavaros is, de nagyon örülnék, ha valaki megosztaná velem a tapasztalait/véleményeit.


Előre is köszönöm!



2016. nov. 30. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Vagy igen vagy nem... De ha penge vagy mindkettőből, valószínűleg nem hagynak ki a buliból. Főleg egy nyugati cégnél.
2016. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Játékfejlesztési szférában elég általános, hogy a programozók más ágazathoz is értenek, így gyakran több fronton fejlesztik a játékot. Nem kell túlmisztifikálni, azt fogják csináltatni veled, amihez értesz. :D
2016. nov. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagy cégnél biztosan nem fogod egyszerre mind a kettőt csinálni, hanem megnézik mihez értesz jobban, és ahhoz osztanak be. Sértené a projekt menedzselését, ha egyszerre két helyen lennél, ezeket pedig komolyan veszik. :) Annak pedig számukra nem lenne haszna, ha félig csinálnád mindkét feladatot, mert teljesen biztos nem tudnád.
2016. nov. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen, én is így gondoltam :D Köszi
2016. nov. 30. 20:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!