Lehet valaki jó, igazi programozó, aki jól végzi a munkáját, ha a matek annyira nem megy neki?
"Én a büdös életbe nem integráltam még"
Látod, ezt elhiszem.
A programfejlesztők napi szinten alkalmazzák a matematikát.
Persze nem a php mikulások, meg a harmadosztályú senkik, akik megrekedtek a számlázó, nyilvántartó programok szintjén.
"16+ év tapasztalattal a hátam mögött pontosan tudom, miről beszélek"
Vagy mégsem..
"Látod, ezt elhiszem.
A programfejlesztők napi szinten alkalmazzák a matematikát.
Persze nem a php mikulások, meg a harmadosztályú senkik, akik megrekedtek a számlázó, nyilvántartó programok szintjén."
Na, akkor kezdhetnél arról beszélni, hogy neked milyen tapasztalataid vannak, mert erről egy büdös szót nem írtál. Múltkor is ellőtted ezt, hogy én biztosan csak komolytalan dolgokkal foglalkozom (egyébként nem PHP-val, de ezt úgy mondod, mintha azzal bármi baj lenne). Tehát akkor őszentsége mit ír, mivel dolgozik? Egyáltalán kijártad már az egyetemet?
"Na, akkor kezdhetnél arról beszélni, hogy neked milyen tapasztalataid vannak, mert erről egy büdös szót nem írtál. Múltkor is ellőtted ezt,"
Akkor én részletesen megválaszoltam ezt a kérdésedet.
Hadd ne tegyem már meg minden alkalommal, amikor feljön az, hogy a matekból totál hulladék pistike ki szeretné csikarni valakikből, hogy: attól ugye ő még lehet a XXI. század csúcsprogramozója, hogy lövése nincs a matematikához?
Hát persze, hogy nem, hiszen a számítógépet sem véletlenül hívják éppen számítógépnek.
Az, hogy te nem dolgoztál matematikai vonzatú projekten, nem jelenti azt, hogy olyan nincs. Tele van az ipar matekkal, kezdve a pénzügyi modellek implementálásával, a 3D grafikai motorokon át az adatbányászaton keresztül az arcfelismerő szoftverekig.
Magáról és a képességei mélységes hiányáról állít ki bizonyítványt az, aki olyasmit állít, hogy nincs szükség a matekra a szoftverfejlesztés területén, vagy aki azt állítja, hogy csak igen igen ritkán, netán csak speciális területeken. Hát a nagy ló..szt!
Aki nem jó matekból, az bizonyos problémákat csak shit, gány minőségben tud megoldani, bizonyos problémákat meg sehogy.
Ez az igazság, ha tetszik, ha nem.
"Az, hogy te nem dolgoztál matematikai vonzatú projekten, nem jelenti azt, hogy olyan nincs."
Ó, azt senki sem állította, hogy nincs, mi azt mondtuk, hogy egy átlag programozó 99%, hogy soha nem fog ilyenbe csöppenni.
"kezdve a pénzügyi modellek implementálásával,"
A programozó ilyen esetben egy jól dokumentált követelményt kap, nem ő fogja kitalálni magát a modellt.
"a 3D grafikai motorokon át "
Na, oszt hány vállalat fejleszt grafikai motorokat? Pláne Magyarországon?
"az adatbányászaton keresztül"
Adatbányászati szoftvert megintcsak nem fejleszt önállóan itt senki, van a piacon pár jól bevált szereplő és ennyi. Plusz itt sem a szoftverfejlesztőnek kell nulláról kiszopnia a kisujjából az egészet, az adatbányászat egy viszonylag új tudomány, statisztikai és matematikai alapokkal.
"az arcfelismerő szoftverekig."
Oszt ilyet megint hányan fejlesztenek a világon ami jó is valamire? Négyen?
"Aki nem jó matekból, az bizonyos problémákat csak shit, gány minőségben tud megoldani, bizonyos problémákat meg sehogy. "
Ez teljes mértékben így van. És akkor most folytassuk a sort:
- Aki nem jó számvitelből, az bizonyos problémákat csak shit, gány minőségben tud megoldani, bizonyos problémákat meg sehogy.
- Aki nem jó pénzügyekből, az bizonyos problémákat csak shit, gány minőségben tud megoldani, bizonyos problémákat meg sehogy.
- Aki nem jó közgazdaságtanból, az bizonyos problémákat csak shit, gány minőségben tud megoldani, bizonyos problémákat meg sehogy.
- Aki nem jó nyelvészetből, az bizonyos problémákat csak shit, gány minőségben tud megoldani, bizonyos problémákat meg sehogy.
- Aki nem jó fizikából, az bizonyos problémákat csak shit, gány minőségben tud megoldani, bizonyos problémákat meg sehogy.
- Aki nem jó földrajzból, az bizonyos problémákat csak shit, gány minőségben tud megoldani, bizonyos problémákat meg sehogy.
Meddig folytassam?
Nagyjából nulla az esélye, hogy szüksége lenne magasabb matematikai képzettségre, ha nem egy speciális területre megy.
A programozó továbbá nem egy mindent verő szuperhős, ő a szoftverek hatékony, jól karbantartható és lehetőleg költségkímélő implementálásával foglalkozik. Az architektet és az adott szakterületben jártas szakértőt nem ő fogja játszani a való életben. Lehet, hogy neked ezt mondják még az egyetemen, de a valóság nem ilyen.
@pen-dargon:
Soraiddal azért szépen lebuktattad magad, hogy a közelében sem vagy az iparágnak. Azt hiszem, erre mondják, hogy ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.
"Az, hogy te nem dolgoztál matematikai vonzatú projekten, nem jelenti azt, hogy olyan nincs."
Az állítottam, hogy nem jellemző, - ezt egy másik kolléga is megerősítette, de még többezer további meg tudja - nem azt, hogy nincs. Az pedig, hogy nem jellemző, alá is támasztja, hogy nincs szükség a pályához a kiváló matekeredményekre.
"Tele van az ipar matekkal"
Nincs. Az egyetemi programozás van tele matekkal, de ha neked jobb attól, hogy a valótlant bizonygatod, ám legyen.
"kezdve a pénzügyi modellek implementálásával"
Pár ilyenen azért dolgoztam már... Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kellett bármit is kikalkulálnunk.
"a 3D grafikai motorokon át az adatbányászaton keresztül az arcfelismerő szoftverekig."
Amelyekkel a fejlesztők zöme nem találkozik, illetve amelyekhez előre megírt, már bejáratott, megbízható, optimalizált libeket szokás használni, ami gondoskodik a matekról is többekközt - tudniillik nem célravezető újra feltalálni a melegvizet.
"Magáról és a képességei mélységes hiányáról állít ki bizonyítványt az, aki olyasmit állít, hogy nincs szükség a matekra a szoftverfejlesztés területén"
Köszönöm a bókot, de egy okoskodó senkitől nem igazán tud meghatni, hogy nonszenszre apellálva kétségbevonja a szaktudásomat. :)
"Aki nem jó matekból, az bizonyos problémákat csak shit, gány minőségben tud megoldani, bizonyos problémákat meg sehogy."
A jó minőségű kódhoz - amelyről szemmel láthatóan nem sok fogalmad van - nem kell matekgurunak lenni, és a szigorúan matematikai alapokon nyugvó kódok többsége is szemét.
Az igaz, hogy aki nem jó matekból, az bizonyos problémákat nem tud (külön tanulás nélkül) megoldani, de sak magadból csinálsz hülyét, amikor úgy teszel, mintha ez kizárólag a matekra vonatkozna: Aki nem vágja a matekot, nem fog tudni megoldani geometriai problémákat, aki meg a mezőgazdasághoz nem ért, az meg a terménymenedzsment kérdéskörében fog gátakba ütközni. Itt jön képbe a domain knowledge fogalma, ami neked új lehet.
Majd ha kijártad az egyetemet és lehúztál 10-15 évet az iparban, akkor beszélgethetünk róla, addig viszont teljesen feleslegesen igyekszel másokra ráerőltetni a feltételezéseidet, mert a gyakorlatban nagyon máshogy működnek a dolgok, mint az egyetemen.
Egy szó mint száz, egy bookinghoz/billinghez, egy FOREX request kiszolgálásához, egy termékpromóciós kupon feldolgozásához a büdös életben nem fogsz sem integrálni, sem Gauss-eliminációt alkalmazni, de még csak gyököt vonni sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!