Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan lehet két változó...

Hogyan lehet két változó értékét megcserélni új változó bevezetése nélkül? (rejtvény)

Figyelt kérdés
2016. dec. 3. 09:54
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
 261/326 A kérdező kommentje:

"Erre gondoltál? Nézzük:

- Egész számokra: Sokkal lassabb, mint mezei számokkal, vagy BigNUmber típussal dolgozni.

- Racionális: Sokkal lassabb, mint egyedi "egész / egész" racionális típussal dolgozni, ami szintén tökéletes pontosságot biztosít, és milliószor lassabb lebegőpontos számtípussal való munkánál, amiben bár lehet pontatlanság, de az esetek túlnyomó részében elhanyagolható mértékű.

-Irracionális számok: Erre a célra teljesen alkalmatlan.


Sem egész, sem racionális, sem irracionális számtípusokra nem előnyös ez a módszer. Esetleg kihagytam valamilyen számhalmazt, amire csodákat fog művelni?"


Ezzel az irásoddal a következő problémák vannak:

- Sose állitottam, hogy gyorsabb. ha a programnak plusz számitásokat kell végezni ráadásul magasabb szintű nyelven akkor minden lassabb lesz. Eleve a magasabb szintű nyelvek sajátossága, hogy lassabb, mint az alacsonyabb szintű nyelv, pl. mert sok felesleges műveletet is elvégez. Ép emiatt választják gyakran az alacsonyabb szintű nyelveket.

-Ezzel kezdtem, hogy ez irracionális számokra nem alkalmas. Akkor most mi is a problémád?


Ha csodát vársz akkor fordulj az egyházhoz mert a csoda nem informatikai, hanem egyházi ügy.

2016. dec. 4. 16:36
 262/326 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondtad, előnyösebb valamilyen szituációban. Felsoroltam a három alapvető számtípust, és egyik szituációban sem volt előnyösebb a te módszered, mint egy másik. Egyikben sem. Tehát hol előnyösebb mégis, amit te mondtál?


A programozási nyelvekről pedig szintén nincs sok fogalmad, attól, hogy egy nyelv magas szintű, még nem lesz lassabb. A C++ egy magas szintű nyelv, és mégis hatékonyságban közel áll az Assemblyhez.

2016. dec. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 263/326 anonim ***** válasza:
100%

# 261/261 Időpont ma 16:36


Tehát most akkor kitaláltál valamit, ami semmire se jó? :-)


Mellesleg nem arról volt szó, hogy a számítógép natívan képes úgy összeadni mint egy alsó tagozatos, papíron?

2016. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 264/326 A kérdező kommentje:

kevered a számtípus és a szituáció fogalmát.

attól, hogy mindkettő sz-el kezdődik, még nem ugyanaz.

2016. dec. 4. 16:41
 265/326 dq ***** válasza:

"Nem azt követeltük, hogy bizonyítsd be hogy előnyös ebben vagy abban az esetben. Azt kértük, hogy mutass egyetlen olyan szituációt, ahol előnyös."


Én írtam, azok miért nem jók? Például szimbolikus számítások. Vagy: számítások tetszőleges algebrákban.


De én szoktam például tömöríteni adatot vele (mondjuk egy sakktáblaállás 40-es számrendszerben elég rövid, elfér egy URL-ban), vagy, vektorként használni a betűs összeadást, ha nem akarok objektumokat, és, tudom hogy nem fog túlcsordulni (<40 értékek).


Mindenki úgy használja a dolgokat, ahogy tetszik neki, illetve ahogy tudja. Nyilván valós számokkal a standard módon érdemes műveleteket végezni, ha már erre készítették fel a processzorokat, hogy egyszerre sok darab, hosszú, kettes számrendszerbeli vektort nagyon jól össze tudjon adni.


((Ha jól tudom, az első néhány processzorgeneráció még nem volt ezekben gyors, ott akár az írásbeli műveletek is megérhették, és csak utána kaptak a processzorok külön gyorsítást az ilyen típusú valós szám műveletekre, de fixme ha rossz))


Ha az embernek saját magának kell valami, és nem 1 hónapig fog futni hanem az észlelhetőség határain belül, akkor pedig azt és úgy tárol és ad össze, ahogy éppen a kedve szottyan.

(Pl nekem felfordul a gyomrom a manapság egyre divatosabb "tároljunk JSON-t URL-ban" dologtól (facebook mobile verzió például, de más, nagy oldalak is). Én nem kimondottan szeretnék ilyet, jó az nekem amit összeeszkábálok magamnak, amit ismerek, és amihez már vannak stackowerflow-on talált függvényeim.)

2016. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 266/326 dq ***** válasza:
#252:
2016. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 267/326 A kérdező kommentje:

"Mellesleg nem arról volt szó, hogy a számítógép natívan képes úgy összeadni mint egy alsó tagozatos, papíron?"


én még akkor tanultam ezeket mikor még nem tanították. nem voltak magyar tankönyvek,sok fogalom akkor még nem is igy létezett, a software, hardware, byte, stb szavaknak se volt magyaritott megfelelője.

jobban jársz ha körbeirod mire gondolsz különben egy ujabb szálon egy ujabb vita nyilik.

2016. dec. 4. 16:45
 268/326 A kérdező kommentje:

"Mindenki úgy használja a dolgokat, ahogy tetszik neki, illetve ahogy tudja. Nyilván valós számokkal a standard módon érdemes műveleteket végezni, ha már erre készítették fel a processzorokat, hogy egyszerre sok darab, hosszú, kettes számrendszerbeli vektort nagyon jól össze tudjon adni. "


Igen, de lehetnek következménei ilyen döntésnek. Pl. ha valaki valamit mások által nem megszokott módón csinál valamit, s ezt még le is merszeli irni a gyakorin, akkor annak lehet 300 hozzászóláson keresztöli anyázás és az irása törlésének ujra meg ujra követelése a következménye.

Előfordulhat, hogy egyesek kikelnek magukból, és követelődzések közepette az egészet ugy ahogy van el akarják törölni a föld szinésről.

Szerintem személyes találkozó esetén már tetlegességik fajulna az, hogy én stringet számmá merészeltem konvertálni annak részletes indolkása és megmagyarázása nékül.

2016. dec. 4. 16:52
 269/326 A kérdező kommentje:

"Ha az embernek saját magának kell valami, és nem 1 hónapig fog futni hanem az észlelhetőség határain belül, akkor pedig azt és úgy tárol és ad össze, ahogy éppen a kedve szottyan."


Ez nem egészen így van. Csak a gyakori közönségének a jóváhagyása után teheti meg. Ehhez pedig mélyrehatóan be kell nyújtani a tárolás pontos menetét, annak szükségességének a megindoklásával, jóváhagyásra.

2016. dec. 4. 16:57
 270/326 anonim ***** válasza:

"Én írtam, azok miért nem jók? Például szimbolikus számítások. Vagy: számítások tetszőleges algebrákban."


Bár mindegyik egyértelműen lassabbá teszi az számokkal való műveletvégzést, az általad felsorolt dolgok még használhatóak is néhány területen. VISZONT! A kérdezőnek egyrészt semmi ehhez fogható feltevése nem volt, másfelől az eredeti vita még akörül épült ki, hogy bármilyen szám értékét véges tárterületen eltároljuk, és azzal számolni tudjunk. Hiába a szimbolikus számítás, valahol, a program futásának valamely pontján konkretizálni kell a számok értékét. Ez pedig nem megvalósítható bármilyen számra. Amire megvalósítható szimbolikus számítással, arra megvalósítható ennél sokkal primitívebb és hatékonyabb megoldásokkal is. Viszont amire nem valósítható ez meg (pl irracionális számok), azesetben a szimbolikus számítás pontosABB eredménnyel tud szolgálni. De még mindig nem pontossal. A kérdező állításai így még mindig sehol nincsenek igazolva.


"Mindenki úgy használja a dolgokat, ahogy tetszik neki, illetve ahogy tudja."

Erre a kézen járós példámat tudom felhozni. Semmi nem akadályoz meg, hogy kézen járva közlekedj az utcán, mégsem nagyon látsz olyat, aki ezt teszi. Miért? Mert nem hatékony. Az ember használhat olyan megközelítést, ami nem annyira hatékony, de a dolgok természetes rendje, hogy törekszik az ember a fejlődésre, a hatékonyabb megoldásra. És ebből adódóan az, aki meglát egy kézen járó embert az utcán, meg fogja kérdezni, hogy ugyan miért így közlekedik, mikor lábon járva sokkal egyszerűbb.

2016. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!