Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ : számpárokat kéne eltárol...

C++ : számpárokat kéne eltárolnom, tömbbel próbálkoztam de nem tudom tömbbel megoldani mert nem tudni előre a tömb hosszát, ugyanis azt a standard inputban adom csak meg. Mit kene hasznalnom?

Figyelt kérdés
2016. nov. 2. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Használj std::vectort.

[link]

[link]

[link]

2016. nov. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha mégis C stílusban akarnád, akkor ne feledd, hogy láncolt listával tudsz "ismeretlen hosszúságú" "tömböt" csinálni.
2016. nov. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindkét praktikának megvan a maga előnye és hátránya, a vektorba olvasás magasabb műveletigényt, a láncolt lista nagyobb memóriaigényt okoz (ekkora volumenű programnál ez inszignifikáns, csak gondoltam ezt leírom)


Harmadik alternatívaként meghatározhatsz egy maximum elemszámot, és felveszel egy akkora tömböt. Ebbe beolvashatod az adatot, számontartva a tényleges elemszámot, majd a beolvasás után átírhatod egy megfelelő méretű tömbbe. Ez a beolvasás idejére megnöveli a memóriaigényt, de a vektornál alacsonyabb műveletigénnyel olvashatsz be, az átírás után pedig a memóriaigény alacsonyabb lesz a vektornál és a láncolt listánál is. Nem kifejezetten szép megoldás, de bizonyos szempontból optimalizáltabb.

2016. nov. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, csak tömböket használhatok mert azt vettük, esetleg a struktúra lett még megemlítve órákon
2016. nov. 2. 19:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!