Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lehet definolni tömböt?

Lehet definolni tömböt?

Figyelt kérdés
Ha igen ,azt hogy kéne megoldani hogy -1-től minusz végtelenig legyen benne számok?

2016. okt. 21. 20:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

"végtelenig" ez matematikailag kicsit ellentmondásos.

ha valami végtelen akkor annak nincs add-ig része.

2016. okt. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Hacsak nincs végtelen memóriád akkor nem lehet végtelensok elemű tömböt csinálni.


Egyébként mond meg milyen nyelven akarsz tömböt és megmondjuk, hogyan kell.


Meg mit akarsz csinálni, hogy -1től -infig kell minden szám letárolva?

2016. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
45%
Az attól függ melyik programozási nyelvben szeretnéd.
2016. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
69%
Nem lehet, szevasz!
2016. okt. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
c be ,és egy olyan tömböt definolna ahol az összes - szám benne van ,ez egy olyan kilépési program lenne ha minusz számot irok kilép,tudom hogy máshogyan könnyebb módon meglehetne oldani de ezt most így kell
2016. okt. 21. 21:54
 6/22 Hominida ***** válasza:

Megnéztem, hogy van-e valami számomra eddig ismeretlen jelentése annak, hogy "definol", de azt hiszem, csak a definiálásról van szó.


Igen, lehet definiálni tömböt.


A mínusz végtelen tárolása természetesen nem fog sikerülni, hiszen nem tudod számjegyekkel leírni. Programnyelvektől függ, hogy lebegőpontos változótípusokban mekkora számok tárolhatók. Van olyan, hogy 10 a 300-adikonig is el lehet menni, ámde ennek a pontos ábrázolásához 300 számjegyre lenne szükség, ezzel szemben van erre, mondjuk, 15 számjegy, a többi kerekített nullának tekintendő. Ha egyesével lépdelve akarsz -1 -től indulva lefelé haladni, akkor valahol a mínusz billiók környékén el fogsz akadni. Ami még mindig végtelenszer nagyobb a mínusz végtelennél, ugye.

2016. okt. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Hominida ***** válasza:
Közben írtál pár szót a feladatról, de be kell vallanom, hogy én nem értem.
2016. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Lusta funkcionális nyelvekben lehet végtelen tömböt definiálni (például Haskell). A Pascal típusú nyelvek támogatják az indexhatárok átdefiniálását. A kettő együtt tapasztalatom szerint nem megy, és erre jó okuk van a funkcionális nyelveknek, mert mit is kezdenének egy olyan listával, aminek nincs kezdete?
2016. okt. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Mondjuk az egy megoldás lehet, hogy meghatározod mekkora szám mennyiség felett számítson végtelen nagyságúnak a tömb.

Aztán csak megvizsgàlod hogy ha tömb.Length nagyobb mint beginninginfinity akkor úgy kezeled tovább a tömböt mint ha végtelen volna a tartalma. Bár lehet hogy ez hülye ötlet.

2016. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Most látom, hogy ezt C-ben akarnád megoldani. Nem tudom, mennyire van a C felszerelve egy funkcionális nyelv eszköztárával, de valami ilyesmi lenne:

int [-1, ..];

2016. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!