Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Van értelme az ilyen "gyors...

Van értelme az ilyen "gyors talpaló" junior fejlesztői tanfolyamoknak?

Figyelt kérdés

A minap találtam egy hirdetést egy ilyen tanfolyamról. 4 hónapos egész napos oktatással (JAVA, .net, C#) "szakirányokkal".


Másodéves programozó hallgató vagyok. Azért parázok egy kicsit, mert ezeknél a képzéseknél már 1-2 éves szerződésekkel lehet munkába állni sikeres vizsga után.


Először azt gondoltam, hogy képtelenség 4 hónap alatt megtanítani valakit programozni, de ha belegondolok, hogy és 6 félévig tanulom ezt összesen (azaz 3 évig) és rengeteg matematikai tantárgyat oktatnak, melyeknek eddig nem vettem hasznát fejlesztéskor.


Ismerek olyan embert aki már 5 éve programozó és nem nagyon integrált vagy derivált még. MAGA az egyetemi tanárom mondta Digitális Számítás Elmélete órán, hogy 10 éve oktat már és eddig egy diákja volt, aki hasznát látta ennek a tárgynak.


Mi a véleményetek, így összevetve ezt a gyorstalpalót és az egyetemi képzést?



2016. okt. 12. 11:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

9:

Csak bizonyoa szakokra kötelező az emelt szintű érettségi, a proginfó, mérnökinfó, gazinfó nem ilyenek. Nno én 2005-ben érettségiztem, és infóból meg angolból emelteztem, matekból nem.

2016. okt. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Pen-dragon, már 20x lefutottuk ezt a kört...

1. NEM tananyag az integrálás, deriválás stb. középiskolában. Emelt matek érettséginél fordulhatnak elő ilyen feladatok, éppen ezért EMELT matek fakultáción tanítanak ilyet.

2. NEM kell emelt érettségi semmilyen programozással és informatikával foglalkozó képzéshez.

3. 100-ból 1 programozó fog talán valaha munkája során olyan szintű matematikát használni, ami túlmutat a közép szintű érettségit. Az egyetemei matek tanítást gond nélkül a harmadára lehetne redukálni. Vagy ha nem is ennyire vágnák meg, legalább arról tehetnének, hogy ne ezen szórják ki az embereket egyetemről. Ismerek olyan hallgatót, akinek a középiskolai hobbiprojektjei olyanok voltak, hogy az ember álla leesik ha meglátja, egyetemen az első éve után nettó 350-ért dolgozott gyakornokként (más főállásúként sem kap ennyit, pláne kezdőként), VR szemüveghez fejlesztett. Érdekli az egész, és csinálja, fejlődik, de már azon gondolkodik, hogy ott hagyja az egyetemet, mert kicsinálják feleslegesen a matekkal.


A kérdésre válaszolva: még hányszor fogod ezt megkérdezni? Nem, nulláról nem fognak tudni 4 hónap alatt senkit sem rendesen programozni. Ha célzottan úgy indítanák, hogy haladóknak egy 4 hónapos intenzív kvázi "továbbképzés" akkor még lehetne értelme, de ez szimplán csak üzlet. Nézted már, hogy mennyi pénzt elkérnek 4 hónapért?

2016. okt. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nem, nulláról nem fognak tudni 4 hónap alatt senkit sem rendesen megtanítani* programozni.
2016. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

12-es: ÉN tanultam, igaz, '91-ben érettségiztem, de a biztonság kedvéért felhívtam valakit aki középiskolában matekot, fizikát oktat. Ezt mondta: Nem kérik számon, csak emelt szintű érettséginél, DE A TANANYAG RÉSZE, oktatják, számon is kérik utolsó évben, iratnak dolgozatot.

Nekem is van egy haverom, 350-et keres kőműves tanulóként, pedig csak 17 éves. Azon gondolkozik, hogy otthagyja a sulit, mert teljesen kicsinálják olyan hülyeségekkel, hogy tégla, malter, meg cement.


"100-ból 1 programozó fog talán valaha munkája során olyan szintű matematikát használni, ami túlmutat a közép szintű érettségit."


LOL

2016. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egy szakdolgozat zárósorai:


"Dolgozatomban igyekeztem minél sokszín¶bb felhasználási területét megmutatni az integrálszámításnak. Geometriai, algebrai, és valószín¶ségszámítási feladatok során láthattuk, hogy mennyire különböz® problémák megoldásánál alkalmazható."

2016. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

14:

Az, hogy ott tanítják abban a konkrét iskolában, nem jelenti azt, hogy a tanterv része. Te tényekkel akarsz vitatkozni!

2016. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"12-es: ÉN tanultam, igaz, '91-ben érettségiztem, de a biztonság kedvéért felhívtam valakit aki középiskolában matekot, fizikát oktat. Ezt mondta: Nem kérik számon, csak emelt szintű érettséginél, DE A TANANYAG RÉSZE, oktatják, számon is kérik utolsó évben, iratnak dolgozatot. "


Lol, édes f..szom ennyit kamuzni egy ilyen hülyeségen ugrálva :D Öcsém speciális matek-fizika szakos gimnáziumi osztályba jár, én szintén matematika szakos gimnáziumi osztályban érettségiztem jóval 91 után, NEM a tananyag része, csak fakultáció keretein belül. Rohadtul bírom, hogy mindenbe beleugatsz, amiben közöd sincs, távolról sem, már-már felb..sz.


"Nekem is van egy haverom, 350-et keres kőműves tanulóként, pedig csak 17 éves. Azon gondolkozik, hogy otthagyja a sulit, mert teljesen kicsinálják olyan hülyeségekkel, hogy tégla, malter, meg cement."


Haha, most aztán jól megcáfoltál.


"LOL"


Ez megint fantasztikus érvelés volt. Mikor a büdös életben használtál te programozás közben valami a teljes függvényelemzésből, vagy mikor integráltál közben parciálisan?


"Egy szakdolgozat zárósorai: "


És? Ezek hol írják, hogy a középiskolai tananyag részei?

Még egyszer, hátha felfogod: emelt szintű matematika érettségin követelmény, emelt szintű matematikai érettségire matek fakultáción tudsz készülni, ami NEM KÖTELEZŐ, mint ahogy a matematika emelt érettségi sem kötelező semmilyen programozással foglalkozó egyetemi szakra.

2016. okt. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Kérdező, te is a yellowroadot találtad meg? Azóta megtudtál róla valami érdekeset?
2016. okt. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!