Mi a különbség a szoftverfejlesztő és a programozó között?
Bocsánat, tök laikusként még belekérdeznék.
Aki kódokat ír, ő melyik? Ezek általában programnyelveknél vannak, vagy más platformon is?
Az előző választ köszönöm!
Az elején minden tanuló programozó szoftverfejlesztő is. A saját projektedet pátyolgatod, sok dologba bele kell(ene) folyni. Ha már kicsit komolyabbat készítesz nagyon sok dolog elkerülhetetlen lesz - erre szoktam én kisebb 'tanulmányokat' írni.
A kezdő, tanuló nyelv behatárolása is attól függ mire, milyen jellegű programokat szeretnél majd írni. Mivel én kimondottan Windows alá írogatok ezért nekem a Delphi a legnyerőbb, de nem ajánlom a mai világban kezdetnek, ez leginkább a 'vén marhák, fanatikusak' nyelve. - A Lazarus / Free Pascal már szinte mindenen fut, de fölöttébb nem hasonlít az elterjedt C típusú nyelvekhez, így később gondok lennének más nyelvekkel - igaz én nagy jövőt jósolok neki -.
A Java sem ideális kezdő nyelv, talán a Python és a C# ami a mai 'elvárásoknak' megfelel.
Nagyon szépen köszönöm a válaszaidat!
Magas szintű matematikai tudás mennyire kell hozzá? Hallottam ilyet is olyat is. Van, aki szerint a programozási nyelvek az élő nyelvek re hasonlítanak. Ugyanolyan "nyelvtani" szabályrendszert kell megtanulni és ezen belül van mozgástér az alkotásban.
Más szerint kell a matek, mert kőkemény algoritmusokat kell írni és minimum egy alkalmazott matematikus tudása kell hozzá.
Gondolom a nyelvtani szabályrendszer alatt a szintaktikát érted. Ez nyelvtípusonként eltérő - Pascal, Basic vagy C típusú nyelvek - Ha a Wikipedia-n megnézed a nyelveket, több helyen szerepel a 'hatással volt rá...' hivatkozás. Maga a nyelvezet is nagyon eltérő. Míg a Pascal és Basic alapú nyelvek nagyon 'beszédes' nevű függvényeket, eljárásokat tartalmaznak és nem érzékenyek a kis és nagybetűre addig a C alapúak rövid, tömörek és zokon veszik ha eltéveszted a kis és nagybetűt. Igaz mondjuk a C# is bő lére engedi, néha nagyon is.
A matematika, hogy mennyire kell ?? Illik egy középszíntű matek, geometria tudással rendelkezni mivel az már feltételez egy logikus gondolkodásra való képességet és a megtanult képleteknek, törvényszerűségeknek is hasznát veszed.
Kell egy úgymond 'vezérnyelv' amiben majd később gondolkodni fogsz - nem biztos, hogy az első tanult nyelv lesz az, hanem az amit a legjobban megkedveltél, értesz, nekem ez a Delphi, hiába a Basic-et tanultam először -. Ebben elképzeled a program, probléma megvalósítását majd átülteted az éppen használni kívánt nyelvre. Ha megvan a programozásra való képesség a mai világban a programozási nyelv már nem akadály.
Illik több programozási nyelvet ismerni valamilyen szinten, mert lehet, hogy más nyelven találsz problémát a gondodra. Ha Windows alatt programozol a C++ alapjaira biztosan szükséged lesz. De végül is majd az élet hozza magával. A mai napig is belenézek új nyelvekbe, technológiákba - nem lenne rá szükségem, nem dolgozom aktívan, nyugdíjas vagyok :) - de valamilyen szinten haladni kell a korral.
Általános matematikai ismeretek megvannak, közgazdász a végzettségem, oda kellett valamennyi :)
Banki elemzők mondták nagyon (oda leginkább alkalmazott matematikusokat vesznek fel szívesen), hogy a programozáshoz egyetemi szintű matek kell. Na, annyira már nem megy a matek, alkalmazott matematikát képtelen lennék elvégezni.
A szintaktikára viszont könnyen rááll az agyam és nagyon vizuális típus is vagyok, így a geometria pl. kedvencem.
Mások a Pythont javasolták kezdésnek.
Hogy egyáltalán lássak valami programozásra hasonlító dolgot, neten egy ingyenes akadémián html és css-t kezdtem el tanulgatni. Az alapokat, hogyan módosítjuk a szöveg kinézetét, képek beágyazása, videók, linkek. Egy nagyon Móriczka szintű honlapot össze tudok hozni, igaz, hogy emögött csak 5-6 órányi tanulás van.
A célom egy junior szoftverfejlesztői szint lenne, majd azt folyamatos tanulással továbbfejleszteném. Jelenleg bankban dolgozom asszisztensként, de inkább portásmunka és innen szeretnék váltani. Érdekel a programozás, csak nagyon keveset tudok róla és nehéz átlátni, hogy milyen sorrendben haladjak, mi után mit tanuljak.
A válaszokat nagyon köszönöm, sokat segítettek!
Kezdj a pythonnal, az jó lesz elsőnek. Ha közgázos vagy, lehet az R is jól jöhet majd később.
Írogass mindenféle kis szkripteket hétköznapi problémákra, abból lehet tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!