Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás elkezdéséhez jó...

Programozás elkezdéséhez jó lenne?

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni programozni. Arra gondoltam, hogy ez az egész úgy menne, hogy elemezgetem a programok kódjait próbálgatom, hogy mi-mit csinál. A VLC-vel próbálkoznék, mert talán az a legegyszerűbb program. Szerintetek érdemes erről az oldalról megközelíteni a dolgot? Azért így szeretném, mert nekem ezek az olvasgatós tutorialok meg ilyesmik nem jönnek be. Én csak csinálva vagyok képes valamit megtanulni.

2016. aug. 1. 10:04
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:
Na azért ennyire ne már. A veterán önmagáért beszél, arról pedig hogy a szakmájában dolgozó programozók milyenek azért tudok egyet s mást. Van 2 programozó ismerősöm, akik a szakmájukban dolgoznak.
2016. aug. 1. 21:10
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
2? Az igen.
2016. aug. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%

Az merész, én megközelítőleg 150 programozót ismerek, és még én sem merek ilyen kijelentéseket tenni. :D

A "veterán" programozó meg jelenthet sokmindent. Jelenthet olyan programozót, aki régóta van a szakmában, jelenthet olyat, aki profi (senior) programozó, és jelenthet sok mást is. Előbbinél még meg is történhet az, amit mondtál, hogy "leragadt a 4 éves technológiánál", de egy profi mindig naprakészen tartja magát.

2016. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

"Szeretném én érteni is. Csak türelmetlen vagyok. :D"

Akkor tiszta sor, a programozás nem neked való. Kész program forrását nézegetni és próbálni elemezni kb olyan, mintha úgy akarnál megtanulni festeni hogy festményeket nézegetsz.

2016. aug. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 A kérdező kommentje:
Vagyis ez zsákutca. :/
2016. aug. 2. 00:20
 26/42 Tom Benko ***** válasza:

"elemezgetem a programok kódjait próbálgatom, hogy mi-mit csinál"

"nekem ezek az olvasgatós tutorialok meg ilyesmik nem jönnek be"

A kettő erősen üti egymást. Másrészt hogyan akarod elemezgetni a VLC kódját (ami amúgy rohadt bonyolult, itt van neked: [link] de ez még egy valag libet igényel), ha az alapokkal, mi mit jelent, nem vagy tisztában? A tanulás nem úgy megy, hogy megnézem a kész terméket, esetleg megnézem, ha hozzányúlok, mi lesz. Sőt, pont fordítva. Megtanulod az alapokat, akármilyen rohadt unalmas is, utána egyesével gyakorlod. Minden egyes tanulási egység után kipróbálod az alkalmazását, itt lehet játszogatni a különböző részletek variálásával, mi több, érdemes is, és ha már stabilan megy, léphetsz tovább. Ne olvasgatós tutorialt keress, az nem tankönyv, nem tanít, csak szemléltet. Például ez jobb: [link] Ebből egy hét alatt sikerült az elemi részeket abszolválnom úgy, hogy korábban már tanultam némi programozást. De itt van ez is: [link] Vagy ez: [link]

2016. aug. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Azért perfekt angolos nem vagyok :D Éppen annyira tudok angolul, hogy a programokban eligazodom.
2016. aug. 2. 01:28
 28/42 SimkoL ***** válasza:
A 'veterán' programozónak a megszerzett tudása, tapasztalata sokszor többet tesz mint az új technológiák.
2016. aug. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 Tom Benko ***** válasza:
100%
Akkor itt az ideje azt is fejleszteni. A programozásban kb. minden aktualitás angolul van.
2016. aug. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
100%

"a veterán programozók nem fejlesztik folyamatosan magukat és a már 4 éves technikákra azt hiszik még mindig az a legmodernebb és a legjobb, pedig már azóta legalább 20 jobb megoldás született."


Na most itt keveredik valami. Van olyan, hogy egy új szoftveres technológia leváltja az előzőt, de az alapokat még jó ideig semmi nem fogja leváltani. Ha valaki építész akar lenni, hiába kezdi el nézegetni a legújabb, legvadabb épületeket, megnézi az üvegfal rögzítését, leméri az oszlopok átmérőjét, megszámolja az előtérben a márványlapokat, de attól még meg kell tanulnia az alap statikát, anyagok teherbírását, stb., ha ilyet akar tervezni (vagy bármit). Az alapok nem változnak, azokkal kellene kezdened, akármilyen uncsi.


És ez most fájni fog: Az ablakos progikat felejtsd el, sima konzolos progikkal kezdj. Azok is elég nehezek tudnak lenni, hónapokig, de akár évekig is lehet mindig új dolgot tanulni, és még mindig csak a konzolos fekete képernyőnél jársz. :)

És a grafikus (GUI) appok alapja is ott van, mert utána GUI-nál elő fognak jönni az osztályok, ilyen-olyan fajta öröklés, metódusok, static member, paraméter átadás, stb.


Ne légy türelmetlen. :)

2016. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!