Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Specializációválasztásra...

Specializációválasztásra készülök, de nem tudom, hogy játékfejlesztésre melyik mennyire alkalmas?

Figyelt kérdés

Játékfejlesztés a nagy álmom, de ha nem is valósul meg, akkor legalább valamilyen felhasználó közeli alkalmazásokat szeretnék fejleszteni.


Specializációk: [link]



Jelenleg Szoftverfejlesztés IIT, AUT, MIT majd Rendszertervezés AUT, IIT, MIT a sorrend, és nem tudom, hogy Rendszertervezés AUT vagy Szoftverfejlesztés MIT legyen előbb.

A MIT szoftverfejlesztés azért jó, mert szoftverfejlesztés, de nem jó, mert MIT.

Az AUT rendszertervezés meg azért jó, mert AUT, és elég közel áll a szoftverfejlesztéshez, de nem jó, mert rendszertervezés.


Az egy dolog, hogy van egy ilyen szórólapjuk, de szerintem nem sokat mondanak ahhoz képest, hogy mekkora döntés ez számunkra.


Előre is köszönöm a segítséget, bocsi, ha egy kicsit zavaros voltam.


2016. máj. 10. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit jelentenek a rövidítések? A MIT gondolom nem az "emájtí" :)
2016. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A linken ott vannak a rövidítések előtt, és ha a teljes névre kattintasz, akkor átirányít az ilyen "szórólap" jellegű tájékoztatóra.
2016. máj. 10. 15:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy melyik tanszéket választod ilyen szempontból. Arra a tanszékre menj, amelyik szimpatikus, az önlab és a szakdoga témádat úgy is te választod. Amikor odajártam az AUT-on jófej emberek voltak, az IIT-n pedig szívattak amint a szél ezeknél a szakirányoknál. Valójában csak 1-2 tárgyban különböznek és úgy tudom egyiknek sincs köze a játékfejlesztéshez. A MIT akkoriban más szakirányokat tartott, pl. mesterséges intelligenciával kapcsolatosat (aminek ismerete egyáltalán nem hátrány játékfejlesztésnél). Nézd meg a szakirányok tárgyait és ha látsz olyan tárgyat ami érdekel azt válaszd.


Nem ezen fog múlni hogy mivel fogsz foglalkozni. Vedd fel a játékfejlesztéssel kapcsolatos szabvál tárgyakat és próbálj meg egy témába vágó cégnél végezni a szakmai gyakorlatodat, ha meg vannak elégedve veled akkor valószínűleg ott is maradhatsz.

2016. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En igy utolag azt ajanlom neked, hogy a tanszekek szakdolgozat-, onlab temait nezegesd. AUT-on is szokott lenni 1-2 Unreal, vagy mas jatekosabb tema, de erdemes korulnezni.


Egyebkent 3-4 szakiranyos targyad lesz osszesen, annyira nem hatalmas dontes az eletedben.

A szoftverfejlesztes szakirany pedig 80%-ban adatbazisokrol szol, en lehet utolag mast valasztanek.

2016. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jaaaaa :)
2016. máj. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az önlab és szakdologat témáknál a legtöbb tanszéken van lehetőség arra hogy saját témát találj ki vagy más tanszék témájával foglalkozz. Azt a szakirányt válaszd aminek a tárgyai és előadói a legszimpatikusabbak.
2016. máj. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szoftverfejlesztésen belül az összes tárgy megegyezik, csak az önlab témák különböznek. (IIT-n a Unity-s játékfejlesztés szimpatikus, míg AUT-on csak sima játékfejlesztés van. Bár gondolom attól még választhatom a Unity-t)

Attól, hogy a tárgyak meg fognak egyezni, attól még az előadók különbözőek lesznek?

2016. máj. 10. 16:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Ezek közös órák, a laborok szoktak különbözni. Ajánlom hogy csatlatkozz a szakirányok facebook csoportjaiba és ott kérdezz, ott többet tudnak mondani.
2016. máj. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!