Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy csinálják a webfejlesztők?

Hogy csinálják a webfejlesztők?

Figyelt kérdés

A kérdésem arra irányul ,hogy ha készítesz egy oldalt, azon belül is egy fórumot példaként , akkor a fórum ellenőrzését PHP-ban végzed a hiba kiíratással együtt és submit gombot használsz VAGY megírod a html vázat ,majd ellenőrzöd javascript-el és hibát is dobsz vele, majd jön egy php ellenőrzés is, de már hibák kiíratása nélkül, a fórum elküldését pedig rábízod egy Buttom gombra ?


Köszi a válaszokat !



2016. máj. 5. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2016. máj. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi ,de melyik igen ? :D
2016. máj. 5. 12:52
 3/11 SimkoL ***** válasza:
Én nem vagyok webfejlesztő, csak saját célra készítek dolgokat, de ha programozói oldalról nézem sokkal célszerűbb már a felhasználó oldalán - értsd JS, ha már úgyis lenyalta - elsődlegesen ellenőrizni. Természetesen a realitások talaján kell maradni, nem illik több megás JS file-t 'hozzácsapni' az oldalhoz, hogy mindent megvizsgáljon, de az alapvető dolgokat - ki van-e töltve az adott mező, szintaktikailag megfelel-e az e-mail cím, weblap, esetleg még a 'gyomlálást is'... - már letudhatod a felhasználó gépén.
2016. máj. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 SimkoL ***** válasza:
'Buttom gombra' Button ami amúgy is gombot jelent tehát egy Buttonra.
2016. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Amikor webfejlesztés oktatáson vettem részt a tanárom külön kiemelte, hogy JS-ben levő ellenőrzésnek nem sok értelme van, kivéve speciális esetekben...


JS letiltható, szóval nem bízhatsz benne 100%-osan!

Szóval a szerver oldalon mindenképpen ellenőrizned kell a beküldött adatokat!

Persze a kliens oldalon is ellenőrizheted, de ez az ellenőrzés ne legyen túl bonyolult!

Gondolj arra, hogy mobil eszközökről is nézik majd az oldalad, szóval ne zabálja meg az erőforrást!


23F

2016. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ööö... izé... te a form-ot hívod fórumnak?


A HTML5 alapból tudja a form ellenőrzését:

[link]

2016. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ajánlom:

[link]


Én tavaly ősszel megcsináltam, nagyon hasznos. Többek között a formokról és azok ellenőrzéséről is van benne szó.

2016. máj. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha valamit validálni akarsz, azt szerver oldalon kell tenned. A js csak kliensoldali kényelmi szempont, vagy van, vagy nincs.
2016. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Éppen ezért használunk valamilyen keretrendszert. Vagyis hát kettőt is:

- egyet szerveroldalon

- egyet pedig kliensoldalon

Ugyanis ezek a keretrendszerek nemcsak hogy jól teszteltek biztonsági szempontból, hanem még az adatok ellenőrzéséhez is nyújt megoldásokat. Jó, attól hogy a keretrendszer biztonságos, a keretrendszert használó program még ezt használhatja rosszul, sebezhetővé téve a szoftvert.


Utóbbi nyilván egy JavaScript keretrendszer. Ennek a célja egyszerűen csak annyi, hogy vegye sorra az űrlap mezőit, ellenőrizze, hogy minden mező megfelelő értékű-e, és ha nem, akkor figyelmezteti a felhasználót, hogy valamit rosszul adott meg. Ez csupán kényelmi funkció, egyszerűen csak a felhasználói élményt növeljük vele. Például elég nagy bosszúságot tud okozni, hogy egy regisztrációs űrlapot elküldesz, a két megadott jelszó nem egyezik meg és írhatsz mindent be újra. Ráadásul még arra is várnod kellett, hogy az oldalad betöltődjön.


De attól, hogy a kliensoldali ellenőrzés megtörtént, az adat még NEM LESZ MEGBÍZHATÓ (mivel az ugye csak a felhasználó kényelméért van ott, meg amúgy is, azt ki lehet játszani). Éppen ezért ugyanazokat az ellenőrzéseket sorra venni, sőt, akár sokkal szigorúbb ellenőrzésnek alávetni.


Az informatikában három fő tényt kell szem előtt tartanod:

1) Minden feltörhető - kérdés, hogy megéri-e feltörni. A legmasszívabb rendszerek esetében is el fog jönni az idő, amikor már olyan számítási kapacitásaink lesznek, hogy belátható időn belül fel tudják törni.

2) A felhasználó az a valaki, aki a szoftverednek ártani fog. A programodat nem úgy fogja használni, ahogyan te azt eltervezted, ráadásul ő fog olyan adatokat megadni a szoftverednek, amikre te még álmodban sem mernél gondolni.

3) Nincs kimerítő tesztelés. Ez azt jelenti, hogy sosem mondhatod azt, hogy "ez a program mindent kivéd", mivel nem tudod az összes lehetséges bemenetre letesztelni - csak egy ici-pici részére.

2016. máj. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát már hogy a viharba lenne a javascript oldali űrlap ellenőrzés kényelmi szempont? Szerintem egy nagy forgalmú szervernél egyáltalán nem mindegy hogy hányszor kell visszaküldeni egy űrlapot hibás adatok miatt. Az meg hogy a mobil erőforrását ne terhelje, a sok jQuery balfalság korában eléggé ostoba szempont. Mikor egy képváltást is úgy oldanak meg hogy kis piros pöttyös pillangók szálldogálnak és cserélik ki a képszeleteket, nehogymár az legyen erőforrás igényes hogy leellenőrizzünk egy email címet hogy email cím-e, vagy hogy szám-e a szám.
2016. máj. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!