Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Javában a return az tulajdon...

Javában a return az tulajdon képpen mit csinál?

Figyelt kérdés

Még az is érdekelne, hogy a var dropBox = function(number)


A number az mi a kódban?


Még elég kezdő vagyok, és codeacydemy segítségével tanulok, a tanfolyam körülbelül 20 százalékát teljesítettem már


2016. ápr. 11. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a kódsor nem Java, hanem JavaScript, a kettő nem ugyan az.


A kódsor annyit csinál, hogy létrehoz egy új függvényt, aminek a neve dropBox és van 1 db bemenő paramétere (number).


A return utasítással pedig visszatérési értéket lehet megadni a függvényen belül.


// ============================


példa:


// increment fgv megnöveli a beadott szám értékét


var increment = function(number){


// hozzáad 1-et és visszatér az egyel nagyobb számmal


return number + 1;

}



// kiírjuk a konzolra az 1 + 1-et


console.log(increment(1));

2016. ápr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy függvényen (function) belül a return kulcsszó befejezi a függvény futását, illetve a return után lévő érték lesz a függvény visszatérési értéke.


pl a

function addOne(number)

{

return number+1; //leálla fv, és visszatér a number+1 értékével.

number=number*2; //ez már nem fut le, mert a returnnél leáll a fv futása

}


A visszatérési érték lényege, hogy a függvényt tudjad értékadásokhoz használni. Pl a fent leírt addOne függvény esetében, ami a paraméterül kapott számot eggyel megnövelve adja vissza, a következőt tudod csinálni:

int n = 10;

n = addOne(n); //n értéke 11 lesz.


És ezzel el is értünk oda, hogy mi a number a fenti kódban: az a paraméter. Amikor a függvényt meghívod paramétereket adhatsz át neki, amikkel a függvény dolgozni fog. A fenti példában van a függvénynek egy number nevű paramétere, a függvényen belül ezen a néven fog majd hivatkozni az értékre, amit abban átadsz. De a függvény hívásakor már annak a változónak a neve kerül oda, aminek az értékét átadod neki. Az előbbi példában is a függvény fejléce egy "number" nevű paramétert tartalmaz, de amikor a függvény meghívtam az n változó került bele, így a függvényen belüli number értéke az n értékével, azaz 10-el volt egyenlő.


Nagyon sarkítva, kb ez a dolog lényege :D

(Egyébként ez nekem inkább tűnik Javascriptnek, mint Java-nak)

2016. ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!