Van itt olyan beállítottságú, aki startup-ban gondolkodik?
Ha igen, milyen jellegűben? Milyen háttérrel rendelkeztek hozzá? (anyagi és szellemi hátteret tekintve) Fontoljátok, hogy kerestek társakat a megvalósításhoz? Ti milyen szempontok szerint választanátok?
Az is írhat, akinek már sikerült, vagy ha nem sikerült, akkor mi volt a buktató..
Nekem legfőbb problémám anyagi és idő jellegű :D
Demajdegyszer :)
Én fiatal szoftverfejlesztő vagyok. Hosszú távon nekem is célom egy saját vállalkozás létrehozása. Viszont szakmai pályám pont egy startup jellegű kis cégnél kezdődött és a rengeteg negatív tapasztalat alapján arra jutottam, hogy erre még gyúrni kell:
a cég vezetése egy egyetemi baráti társaságból állt össze még az egyetem alatt. A társaság egy része azóta sem végezte el az egyetemet. Így tehát eléggé érdekes szituációkat szült, amikor a főnököm megkért, hogy segítsek már neki felkészülni a vizsgájára (munkaidőben), mert ha még egyszer elbukja kirúgják az egyetemről. Szóval a társaságból azt, aki a legjobban értett a programozáshoz kinevezték vezetőfejlesztőnek. Alapvetően nem lett volna rossz szakember, mert alapvetően értett a programozáshoz, viszont nem volt semmi egyéb munkatapasztalata és sokszor fogalma nem volt, hogy az elméletben megtanult dolgokat hogyan kéne alkalmazni a gyakorlatban vagy hogy éppen egy cégnél hogyan kell a folyamatokat kezelni, a munkát szétosztani ilyesmi (olyannak, hogy project menedzser vagy bármi hasonló híre sem volt). Illetve olyanok voltak, hogy a rendszer azért készült x technológiával, mert a vezetőfejlesztő ahhoz értett, holott az adott technológia közel sem a legalkalmasabb volt az adott célra.
Szóval alapvetően az ötlet, amit a cég megvalósított nagyon jó volt és a marketing részét is jól kezelték (ide bevettek a cégbe nagyobb tapasztalattal rendelkező ismerősöket is) és ennek köszönhetően viszonylag volt sikere a cégnek. Viszont a szakmai oldalról egy nagy nulla volt és ez a termék minőségén is meglátszott. Mi dolgozók próbáltunk építőjellegű javaslatot tenni, de ezeket többnyire nem fogadták meg, illetve ha mégis igen és bevált, akkor semmi pozitív visszajelzést nem kaptunk, hogy ez jó ötlet volt, köszi, szimplán elvárták, hogy minden jól menjen és ha mégsem ment jól jöttek oda, hogy miért nem ment jól?
Nem akarom sokáig szaporítani a szót, a lényeg, hogy volt egy nagyon rossz tapasztalatom ezen a téren, így úgy döntöttem egy éve, hogy elmegyek egy olyan céghez dolgozni, ami nagy és már bizonyított minőségben és hasonlók és megtanulom, hogy ott hogyan működnek a dolgok mind fejlesztés, mind menedzsment szempontjából és majd akkor gondolkodok saját cégben, ha ez alapján van egy biztos képem arról, hogy mit hogyan érdemes csinálni a jó eredmény és minőség érdekében.
Én sajnos nem rendelkezem műszaki végzettséggel. Elsősorban PR-el és digitális marketingel foglalkozom, nem rég, pár hónapja diplomáztam le.
Nagyon érdekel az innovatív, ötletalapú vállalkozások világa. Bár nem vagyok programozó vagy gépészmérnök, de remélem, hogy a végzettségemmel azért valahogy a közelébe kerülhetek majd ehhez a világhoz.
Pár hónapja voltam még egy 3 hetes gyakornoki programban a Google-nél is :)
Járok Meetuprokra, rendezvényekre stb.
Szóval igen. Én szívesen látnám magamat egy ilyen közegben :)))
Apropó: nincsen meg valamelyikőtöknek a "Lean Startup" című könyv magyar nyelven? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!