Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Középiskolai 3-as,4-es matekka...

Középiskolai 3-as,4-es matekkal lehet esélyem elvégezni egy programtervező informatikis vagy mérnökinformatikus szakot, hogy programozó lehessek?

Figyelt kérdés
A programozás megy, érdekel. 5-ös vagyok belőle (infó szakos vagyok), de a matek hogy úgy mondjam nem éppen a "barátom". De mivel tudom, hogy otthon tanul meg az ember programozni, és az algoritmikus gondolkodásom is megvan, a papír miatt muszály lenne egyetemre mennem. Persze nem ilyen ELTE vagy BME kaliberűre gondoltam, hanem mondjuk Széchényi Egyetem vagy Dunaújvárosi egyetemre. Szerintetek lenne esélyem elvégezni? Mert a programozó álláshírdetéseknél mindenhol kérnek diplomát vagy több éves fejlesztői tapasztalatot.
2016. márc. 16. 17:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Olyan helyre nem is érdemes menni, ahol a referencia helyett a diplomát nézik,"


Nem helyette nézik, hanem mellette. És ez éppen a jobb helyeken van így. A jobb helyekre ugyanis a diploma önmagában messze nem elég.

Az tény, ahogy mondtam is, hogy a született tehetségek számára mindig nyitva fog állni az ajtó, de ezek nem az átlag.

2016. márc. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11: Végignézve a kommentjeidet, elméláztam, vajon honnan vetted mindezt, mert a valósággal köszönőviszonyban sincsenek az állításaid.


Nem bocsátkoznék az egyenkénti boncolgatásukba, legyen elég, hogy sok ott a tévedés, és inkább a kérdezőnek adok választ:


Egészen nyugodtan célozd meg a pályát, bár az egyetemi matematikától vért fogsz izzadni, és feltehetően bukdácsolós történet lesz.


A mindennapi munkában gyakorlatilag alig találkozni matekkal (de legalábbis az észlelési küszöbértéket nem sűrűn haladja meg).


Pályakezdőként értelemszerűen csak junior pozícióra számíthatsz, ahol nem feltétel a tapasztalat, illetve helyenként a diploma sem. Nem azért, mert olyan posvány helyek volnának, hanem mert a szakma kezdi felismerni, hogy az egyetemen (legalábbis itthon) oktatott anyag nem igazán áll túl tökéletes párhuzamban a napi rutinhoz szükséges képességekkel (ami jól jönne, azt nem oktatják, amit oktatnak, azt meg nem használod - tegye fel a kezét, aki napi szinten alkalmaz differenciál-egyenleteket!).


Hogy tetézzük a dolgot, a legtöbb (értelmes) helyen, még ha egyelőre diplomás álláshirdetésekkel bombázzák is a piacot, juniorokat már jóval az egyetem befejezése előtt (tehát diploma nélkül) is felvesznek, ha egyáltalán foglalkoztatnak kezdőket, és az sem érdekel ma már senkit, ha végül nem fejezed be. Fontos, hogy ne pazarolj el 10 évet az egyetemre az életedből, mert azt soha nem kapod vissza. Tegyél egy próbát, de ha húzódik, ne erőltesd, mert az iparág véráramába ma már diploma nélkül sem lehetetlen bekerülni, és néhány hónap juniorkodás alatt többet tanulsz élesben, mint 4 év alatt az egyetemen.


UI.: Ami az algoritmikus gondolkodást illeti, kiindulási alapnak jó, de talpon maradni iszonyatosan kevés lesz. A mai modern metodológiák, paradigmák mellett az algoritmizálás másod-harmad-sokadrendű.


Ha belevágsz, sok sikert kívánok!

2016. márc. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

"#11: Végignézve a kommentjeidet, elméláztam, vajon honnan vetted mindezt, mert a valósággal köszönőviszonyban sincsenek az állításaid."


Hát igen, be kell ismernem, hogy a diplomától minden HR-es kiütést kap, sőt, a NASA-tól bottal kergetik el azokat, akik diplomát szereztek bárhol is, a summa cum laude végzettekre meg egyenesen sörétessel lőnek. A fejvadászok is a diploma nélküli birkákat vadásszák mostanában és kifejezett előny, ha az aspiráns három ikszet el tud helyezni a mással megiratott CV-je végén.


"Nem bocsátkoznék az egyenkénti boncolgatásukba, legyen elég, hogy sok ott a tévedés, és inkább a kérdezőnek adok választ: "


A boncolgatásukba? Miért, honnan veszed hogy tudnál te bármit is boncolgatni, döglött macskán kívül?

2016. márc. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogyan csűröd-csavarod, akkor sem lesz helytálló, amiket leírtál.


Nem kell eltántorítani a kérdezőt csak azért, mert neked van egy különvéleményed.


Nekem 16 év tapasztalatom van. Te mire is alapozod azt a nonszenszhalmot, amit ideírtál?

2016. márc. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

"Nekem 16 év tapasztalatom van."


Na de miben? Lóidomárkodásban, ponthegesztésben, gyöngyfűzésben? Mert programfejlesztéshez nem értesz. Azokat a fogalmakat sem ismered, amelyeket használsz. Csak azt nem értem, miért akarod azt elhitetni bárkivel, talán magaddal a leginkább, hogy értesz ahhoz, amiről itt beszélsz, ám sajnos félre. Itt egy példa rá alább, ezt még idézni is szégyellem, akkora butaság:


"A mai modern metodológiák, paradigmák mellett az algoritmizálás másod-harmad-sokadrendű."

2016. márc. 25. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A vesztes vitafél elsődleges ismérve: Saját álláspontját megvédeni képtelen, így ehelyett az ellenfelének próbál belekötni minden szavába.
2016. márc. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Szerintem megpróbálom. Magántanárral, és sok tanulással csak össze tudok hozni egy 2-es átlagot matekból. Ha meg tényleg sokat csúszok, megpróbálok diploma nélküli junior állást találni (bár hogy sikerülne-e vannak kétségeim). Köszönöm a hasznos válaszokat!
2016. márc. 25. 11:53
 18/19 anonim válasza:
Van jó programozó és van rossz programozó. A programozási képesség nem korrelál a matek jegyekkel. A jó progoramozó egyik ismérve, hogy sok számot tud megjegyezni (na nem 7 szám = telefonszám, 16 szám = bankszámla, hanem ennél többet. Charles Simonyi, a leghíresebb magyar programozó (Word, Excel) 120 számot tudott megjegyezni egy szuszra.Nota bene, neki jó jegyei voltak matekból.
2017. febr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

@Kérdező: Ez a beszéd! A diploma miatt meg tényleg ne aggódj. Számos olyan kollégám, exkollégam akad, akik nem rendelkeznek diplomával, és összevetve a diplomásokkal összevetve a teljesítményüket, egyáltalán nem a papír határozza meg, hogy jól megy-e nekik, avagy sem.

Ha szakmai feladatokkal jól boldogulsz, egészen biztosan lesz neked hely egy multinál; ha van egy jól összerakott CV-d és egy LinkedIn profilod, ők fognak keresni.

2017. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!