Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A pascal holt nyelv?

A pascal holt nyelv?

Figyelt kérdés
Vagy érdemes megtanulni és ezen a vonalon maradni?

2016. márc. 6. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogalmazzunk úgy, nem annyira elterjedt, nem annyira trendi.

De korántsem holt.


A rá épülő Delphi illetve Object Pascal jelenleg is a legelterjedtebb 20 nyelv között van:

[link]


46 éves múlttal rendelkezik, szabványosított ( [link] ).


Oktatási szempontból kezdőknek jó, rengeteg tananyag érhető el hozzá. Bár többnyire az 1990-es években elterjedt Turbo Pascalhoz - ami bár egy régi DOS-os progi de elérhető ingyen ( [link] ) - de ezek alkalmazhatóak az ingyenes és nyílt Free Pascalhoz ( [link] ) is.

2016. márc. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megtanulni érdemes, ráadásul kecsegtet azzal a lehetőséggel, hogy meg is tanulod, nem maradsz csak az akarásnál, nyügésnél, mint pl. a c, cpp esetében, mivel könnyen tanulható, az emberi gondolkodásmódhoz közel álló nyelv.

Ezen a vonalon maradni?

Ez attól függ, hogy később mi tetszik meg, mit szeretnél csinálni, vagy mit várnak el tőled.

A pascal általános célú nyelv, tehát mindent meg lehet benne csinálni, de koránt sem minden érdemes ebben megcsinálni. Bár ez így van minden más nyelv esetében is.

2016. márc. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem holt, hiszen oktatási célokra aktívan használják, de az iparban nagyok-nagyon ritkán látni és akkor is legfeljebb a Delphi nagy testvérét. Az én személyes véleményem az hogy már az oktatásra is vannak nála jobb alternatívák. Megtanulni meg lehet, nem rossz ha az ember sok nyelvet ismer, de "ezen a vonalon maradni" semmiképpen sem, akármit is jelentsen az. Nem szabad ragaszkodni egy nyelvhez, mindig tovább kell lépni, fejlődni és minél több mindent megismerni. Az ember holtig tanul és ez különösen igaz a programozás szakmára.
2016. márc. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehet megköveznek, de én nem szerettem soha. Lehet azért mert "nem emberi" a gondolkodásom?! :D

Párhuzamosan kezdtem ismerkedni a C#-al és a pascal-al, de előbbi sokkal logikusabb és könnyebb volt számomra így a pascalt hanyagoltam is. Előtte php-s ismereteim voltak csak. Aztán mikor áttértem linuxra hagytam a C#-t is, mert a mono-val elvileg kompatibilis, de nem teljesen. Ekkor jött a java, hiszen az minden gépen tökéletesen futtatható. A c, c++ az valóban elég macerás, konzolos appnál tovább nem is jutottam bennük.


Ha most kellene kezdenem, egy java-php párossal indítanék, mert hasznosak, elterjedtek és objektumorientáltak. Ráadásul (nekem) könnyűek is voltak.

Persze ez csak a személyes tapasztalatom, szóval nem muszáj egyetérteni vele... ízlések és pofonok.

2016. márc. 7. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!