Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Pascal programozási nyelvvel...

A Pascal programozási nyelvvel meddig juthatok el? Szóval mi az amit ezzel el lehet érni? Objektumokat lehet vele irányítani?

Figyelt kérdés
2016. febr. 28. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pascallal majdnem mindent meglehet oldani, de a végére már túl bonyolódik és biztos hallottad már, h felesleges tanulni Pascalt. Objektum orientált programozást könyebb lenne c#-ba de [link] csak így.
2016. febr. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Delphi-t. A pascal unokáját ;). Ma már nem a Borland foglakozik vele.


[link]

2016. febr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Piert ***** válasza:
Bármit elérhetsz vele, mer a nyelv turing-teljes. Más kérdés, hogy a megfelelő lib meg van-e már írva.
2016. febr. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
és hogyan kell akkor objektumokat programozni vele?
2016. febr. 28. 11:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Google("pascal objects");
2016. febr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

hát kernelt nem fogsz írni benne. meg elfogadható 3d-s játékot se. meg használható szövegszerkesztőt sem. webes applikációt is felejtsd el.

A pascalban a csúcsteljesítmény az, hogy meg tudták írni a saját compilerjét.

2016. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Miért nem fekteted inkább az energiádat olyan nyelv(ek) tanulásába, amiért a munkáltatók elég kemény pénzeket is hajlandóak kifizetni, csakhogy legyen náluk egy jól képzett szakember?
2016. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Objektumokat irányítani?

Szerintem fogalmad sincs mit szeretnél kérdezni.

2016. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akármeddig eljuthatsz a pascallal.


Írhatsz benne kernelt, operációs rendszert, 3d játékot, szövegszerkesztőt, modellező szoftvert. Amit csak akarsz.

A MAC operációs rendszere is abban készült.


[link]


There is a rich tradition of operating systems written in Pascal. The probably best-known example is classical Mac OS, a very influential historic operating system, that was nearly entirely written in Pascal (not to be confused with Mac OS X that is written in Objective C). Other operating systems written in Pascal include Lisa OS and the Lillith system software. The operating system for the famous Xerox Star was written in the Mesa programming language, a modular language of the Pascal family. Today there are several attempts to write a Pascal-based operating system from scratch. The following, probably incomplete, list contains some approaches to use Free Pascal for creating an OS.


[link]

2016. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Takysoft ***** válasza:

Hagyd a Pascal-t. Delphi lesz a te nyelved. (pascal utódféleség)

Abban írták pl a Total Commandert is.

2017. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!