Legkönnyebb programozási nyelv?
ugyanazok vannak minden programozási nyelvben. Valamelyikben több valamelyikben kevesebb de megtanulni nem nehezebb egyiket sem. pl a c++ ban vannak a mutatók meg hogy fel kell szabadítanod a dinamikus memóriát stb. De ettől nem lesz nehezebb a pithonnál mert ugyanis ezeket megérteni nem nagy dolog.
Programozni viszont már lehet nehezebb ugyanis pl c++ ban való programozás nagyobb lélekjelenlétet igényel mint a pithon.
"De ettől nem lesz nehezebb a pithonnál mert ugyanis ezeket megérteni nem nagy dolog. "
Gyanítom nem tanítottál. Egy általános iskolás gyereknek vagy nem informatikus beállítottságú embert a világból ki tudsz zavarni ilyenekkel.
Ezért kell minél egyszerűbb, faék nehézségű eszközöket adni a kezdők számára, hogy ne oszoljon el a motivációjuk azonnal.
Én delphivel kezdtem, utána átálltam c#-ra. Igazából hogyha az alap programozási logikát, ciklusokat, elágazásokat megtanulod egy nyelven utána bármelyik nyelvre át tudsz állni. Phyton, LUA elég barátságos nyelvek kezdőknek, c# is viszonylag egyszerű.
Amúgy meg az én prog tanáromnál tuti senkinek sem volt rosszabb, egy hello worldöt nem tudott volna leprogramozni bármilyen nyelven, és ő "tanított" programozni. :D Ez volt középiskolában, számtech szakon a színvonal. Jó kis Magyarország.
"Ez volt középiskolában, számtech szakon a színvonal. Jó kis Magyarország."
Ez nem csak Magyarországon van így. Ahol nincs pénz/motiváció/megfelelően képzett tanár az ilyesmire, ott az nem működik - lehet ez akár az USA-ban is.
Biztos van ilyen a világ legfejlettebb országaiban is, csak az arány nem mindegy.
Ez csak egy példa, én is pont ugyan ezt látom körülöttem amit a cikkben elmondott a vállalkozó. Azért az hogy az oda jelentkezett hegesztők 90%-a alkalmatlan az egyszerűbb munkákra is azért sokat elárul a szakoktatás színvonaláról.
De pl haverjaim középsuli után elmentek okj-s rendszergazda képzésre(5-en), egyik sem lett rendszergazda. Az órákon játszottak mivel a tanár nem tudott feladatot adni, semmi értelme nem volt bejárni azt mondták. Ha tanultak is valamit az is használhatatlan, elavult tudás volt.
Másik ismerős valami menedszer okj baromságot tanult, neki is csak azért lett munkája mivel polgármester haver, és betették az irodába ahol konkrétan semmit nem kell csinálnia.
A gond ebben az országban hogy kb semmilyen elvárás nincs azzal szemben hogy ki taníthat, a progtanárom frissdiplomás volt, 2008 körül diplomázott, és hogyha egy ilyen ember nem akad fent a szűrön, diplomát kap, majd tanári állást akkor ott valahol kva nagy gáz van a rendszerrel. Nem vizsgálják azt hogy egy okj-s képzés elvégzése után hány ember kap a szakmában állást, nem vizsgálnak semmit. Nekem azt ne mond hogy Németországban, vagy Svájcban hasonló állapotok vannak. Ez a tanár aki engem tanított programozni ma is ott tanít, 30 év múlva is ott fog tanítani, és akkor sem fog tudni leprogramozni egy alap programot. Nekem ne mond hogy ez nagy elvárás lenne, az állam támogatja a tanárok képzését, ingyen tanult, erre rájön az hogy a tanárok átlag feletti fizetést kapnak, 150-180k körül. Ez nem elég motiváló hogy legalább az alapokkal tisztában legyen? Az ilyen embereknek az árok mellett lenne a helye közmunkásként, havi 50 ezer forintért, nem egy iskolában.
Bocsi hogy egy regényt írtam, de hihetetlenül felbosszant mennyire szervezetlen, igénytelen az oktatás itthon.
Mi kilencedikben kezdtünk Scratchelni...
Igazából semmire nem volt jó csak arra hogy motivációt adjon nekünk a programozáshoz:D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!