Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Legkönnyebb programozási nyelv?

Legkönnyebb programozási nyelv?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem melyik az a nyelv ami könnyű és utána már egyszerűen meglehet tanulni más nyelvet.
2016. febr. 26. 18:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

ugyanazok vannak minden programozási nyelvben. Valamelyikben több valamelyikben kevesebb de megtanulni nem nehezebb egyiket sem. pl a c++ ban vannak a mutatók meg hogy fel kell szabadítanod a dinamikus memóriát stb. De ettől nem lesz nehezebb a pithonnál mert ugyanis ezeket megérteni nem nagy dolog.


Programozni viszont már lehet nehezebb ugyanis pl c++ ban való programozás nagyobb lélekjelenlétet igényel mint a pithon.

2016. febr. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"De ettől nem lesz nehezebb a pithonnál mert ugyanis ezeket megérteni nem nagy dolog. "

Gyanítom nem tanítottál. Egy általános iskolás gyereknek vagy nem informatikus beállítottságú embert a világból ki tudsz zavarni ilyenekkel.


Ezért kell minél egyszerűbb, faék nehézségű eszközöket adni a kezdők számára, hogy ne oszoljon el a motivációjuk azonnal.

2016. febr. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Én delphivel kezdtem, utána átálltam c#-ra. Igazából hogyha az alap programozási logikát, ciklusokat, elágazásokat megtanulod egy nyelven utána bármelyik nyelvre át tudsz állni. Phyton, LUA elég barátságos nyelvek kezdőknek, c# is viszonylag egyszerű.


Amúgy meg az én prog tanáromnál tuti senkinek sem volt rosszabb, egy hello worldöt nem tudott volna leprogramozni bármilyen nyelven, és ő "tanított" programozni. :D Ez volt középiskolában, számtech szakon a színvonal. Jó kis Magyarország.

2016. febr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Ez volt középiskolában, számtech szakon a színvonal. Jó kis Magyarország."

Ez nem csak Magyarországon van így. Ahol nincs pénz/motiváció/megfelelően képzett tanár az ilyesmire, ott az nem működik - lehet ez akár az USA-ban is.

2016. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van ilyen a világ legfejlettebb országaiban is, csak az arány nem mindegy.


[link]


Ez csak egy példa, én is pont ugyan ezt látom körülöttem amit a cikkben elmondott a vállalkozó. Azért az hogy az oda jelentkezett hegesztők 90%-a alkalmatlan az egyszerűbb munkákra is azért sokat elárul a szakoktatás színvonaláról.


De pl haverjaim középsuli után elmentek okj-s rendszergazda képzésre(5-en), egyik sem lett rendszergazda. Az órákon játszottak mivel a tanár nem tudott feladatot adni, semmi értelme nem volt bejárni azt mondták. Ha tanultak is valamit az is használhatatlan, elavult tudás volt.

Másik ismerős valami menedszer okj baromságot tanult, neki is csak azért lett munkája mivel polgármester haver, és betették az irodába ahol konkrétan semmit nem kell csinálnia.


A gond ebben az országban hogy kb semmilyen elvárás nincs azzal szemben hogy ki taníthat, a progtanárom frissdiplomás volt, 2008 körül diplomázott, és hogyha egy ilyen ember nem akad fent a szűrön, diplomát kap, majd tanári állást akkor ott valahol kva nagy gáz van a rendszerrel. Nem vizsgálják azt hogy egy okj-s képzés elvégzése után hány ember kap a szakmában állást, nem vizsgálnak semmit. Nekem azt ne mond hogy Németországban, vagy Svájcban hasonló állapotok vannak. Ez a tanár aki engem tanított programozni ma is ott tanít, 30 év múlva is ott fog tanítani, és akkor sem fog tudni leprogramozni egy alap programot. Nekem ne mond hogy ez nagy elvárás lenne, az állam támogatja a tanárok képzését, ingyen tanult, erre rájön az hogy a tanárok átlag feletti fizetést kapnak, 150-180k körül. Ez nem elég motiváló hogy legalább az alapokkal tisztában legyen? Az ilyen embereknek az árok mellett lenne a helye közmunkásként, havi 50 ezer forintért, nem egy iskolában.


Bocsi hogy egy regényt írtam, de hihetetlenül felbosszant mennyire szervezetlen, igénytelen az oktatás itthon.

2016. febr. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Még annyit hogy tisztelet a kivételnek. :) Voltak teljesen korrekt tanáraim is, 1 évig pl egy baromi jó programozó tanított minket(utána visszapasszolt annak a baromnak), imádtam azt az 1 évet. De az elmebeteg, diákverő(ált suli), semmirekellő tanárokból rengeteg van sajnos, legalább a tanárok 40%-a ilyen volt az én 12 iskolás évem alatt. Egyik iskolám sem volt egy gettó suli pedig.
2016. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Egyetértek. Múltkor beszélgettem egy ismerőssel, valami okj-s képzésen tanul, pontosan nem tudom mit, ezekkel az okj dolgokkal nem vagyok tisztában. A lényeg, hogy saját bevallása szerint programozni (is?) tanulnak. Megkérdeztem tőle, hogy milyen nyelven, mire azt válaszolta, hogy angolul. Mindezt kb. fél év után, és 5 percembe tartott, mire felhomályosítottam, hogy mi az, hogy programnyelv, és kiszedtem belőle, hogy: "Asszem szísárp de nem tudom hogy kell leírni".
2016. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nekünk anno Pascal volt a kezdő nyelv. Most már a c#. Mindkettő egyszerű, ha csak az alapok érdekelnek minket.
2016. febr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A legkönnyebb nyelv a Perl. Bár kezdőknek nem feltétlenül ajánlom, mert a rettenetesen laza szintaktikai követelmények számos rossz programozói gyakorlatot fixálhat, amit később nehezebb elhagyni. Illetve az oo-rész nem teljesen analóg más nyelvek megoldásaival, ami szintén nem ideális. Amúgy gyönyörű nyelv... ebben lehet a legdurvábban obfuszkálni.
2016. febr. 29. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Mi kilencedikben kezdtünk Scratchelni...

Igazából semmire nem volt jó csak arra hogy motivációt adjon nekünk a programozáshoz:D

2018. jan. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!