Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik mo-i egyetem a legjobb...

Melyik mo-i egyetem a legjobb programozói képzés szempontjából?

Figyelt kérdés
Azt tudom eddig csak, hogy programozási nyelv használati különbségek vannak, de csak ennyit. Élményeket és tapasztalatokat is egyaránt szívesen fogadok :)

2016. jan. 16. 16:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

2 Főbb irány van és ehhez (még mindig) 2 egyetem ami még a legelismertebb:

Programtervező informatikus az ELTE-n és Mérnökinformatikus a BME-n.


Persze vannak még jó egyetemek az országban, Szeged, Pécs, stb ezek sem rosszak, de még mindig ennek a 2 helynek van azért neve. (Bár van amit mind a 2 helyen meg lehet kérdőjelezni persze, de leghangosabban azok szidják az egyetemeket akik kibuknak egy-egy helyről. :) )



A 2 terület pedig, a programtervező és a mérnök informatikus picit más irányból közelíti meg a dolgokat.

A programtervezők inkább "felülről", matekosabb iránybál a teljes rendszer/program tervezési (és megvalósítási) részét tanulják, a mérnökök pedig inkább "alulról", a fizikai megvalósítás, optimalizálás stb oldala felől mennek.

Nehéz meghúzni a "határt" a 2 rész között, de más a szemlélet mód, bár programozni egyaránt mind a kettő meg tud tanítani, csak gyakorlás kérdése. (Mivel a tényleges programozói tudást nem az egyetem adja, az csak az alap, amiből neked kell építkezned.)

2016. jan. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Elnézést, valóban elfelejtettem a kérdésben feltüntetni hogy a programtervezés és nem a mérnőkinformatika érdekelne, ahhoz tudnál mondani egy jó helyet?
2016. jan. 16. 18:29
 3/19 A kérdező kommentje:
Ja és mi számít alapnak, v ha otthon kell igazából megtanulnom programozni akkor mit csinálnák az egyetemen, milyen tantárgyaim lennének?
2016. jan. 16. 18:32
 4/19 anonim ***** válasza:
27%

A neten meg tudod nézni.

Az egyetemen egy szemlélet módot és alapot kapsz.


De a programozást onnantól magadtól fogod megtanulni.

2016. jan. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

ELTE proginfós vagyok:


Amit az egyetemen tanulsz, az az elmélet:

- Egyrészt matematika, sok-sok matematika, analízis, diszkrét matematika, valószínűségszámítás, algoritmusok, stb stb. Ennek létjogosultságát sok hallgató kérdőjelezi meg, különösen az analízist, de igazából érthető, miért tartják fontosnak a stabil matematikai hátteret.


- Másrészt, ami magához a programozáshoz kapcsolódik. Ez a gyakorlati kódolást viszonylagosan háttérbe szorítva szintén elméletibb síkon mozog. A különböző programozási nyelvek részletekbe menő elemzése, a különböző programozási szemléletek megismerése, objektumorientáltság, eseményvezéreltség, szakiránytól függően funkcionális nyelvek, adatbázis ismeretek, stb.


Elmondható, hogy nagyon sok mindent tanítanak az egyetemen, főleg olyan háttértudást, ami többé-kevésbé örök érvényű, és hasznos lesz számodra, bármerre specializálódsz. Ebből következik, hogy amit NEM tanítanak meg az egyetemen, azok a konkrét technológiák, amiket az iparban használni kell majd, ezek azok, amiket magadtól kell majd elsajátítani. Az egyetem ebben ne segít, viszont a képzés keretében passzívan és aktívan is fejleszti az algoritmizálási képességed, asszociációs készséged, megtanít a legfontosabb szemléletekre, segít 'átlátni a programkódon', és a mögöttes algoritmust látni, programozási nyelvtől függetlenül.


Jellemzően azt tudom mondani, hogy egy itt végzett hallgató elé leraksz egy feladatot, hogy oldja meg egy általa ismeretlen nyelven, nem azt mondja, hogy "bocsi, ezt a nyelvet nem ismerem", hanem "Nézd, a nyelvhez nem értek, de le tudom írni a program algoritmusát, amit utána csak le kell programozni"


Röviden, tömören. :D

Egyébként ha van kérdésed, privátban részletesebben is válaszolok szívesen.

2016. jan. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Jellemzően azt tudom mondani, hogy egy itt végzett hallgató elé leraksz egy feladatot, hogy oldja meg egy általa ismeretlen nyelven, nem azt mondja, hogy "bocsi, ezt a nyelvet nem ismerem", hanem "Nézd, a nyelvhez nem értek, de le tudom írni a program algoritmusát, amit utána csak le kell programozni""


Aki tud programozni, az ezt mondja.


A BME-ről annyit, hogy a low-level dolgokat nem nagyon viszik túlzásba, a kicsi, amit tanítanak, az meg hasznos. Ami valószínűleg csak púp lenne a hátadon, az a rendszerelmélet, meg hasonlók (igazából így, hogy kivették a szabtechet, ez lehet, hogy annyira nem is nagy falat).

2016. jan. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Persze, aki tud programozni, ezt mondja. Csak kicsit perspektívába kívántam helyezni, hogy a hangsúly a szakon nem a gyakorlati kódolásra, programozásra helyeződik, hanem inkább arra ami mögötte van.
2016. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Én nem promotálok senkit, de most tettem le Prog3-at az Óbudain, és leszámítva a gyakvez hülyeségeit, prog1 és prog2 nagyon jól megtanított a szemléletre. Prog1 kicsit nyers volt, Prog2 viszont izgalmas, én bőven programoztam már egyetemre kerülés előtt is, de tudtak újat mutatni. C#-ban tanulunk, de én most vettem fel Java-t is amit nagyon poénos órákon tanítottak meg. Tanulni azt kell..rengeteg pszeudokódos algoritmusból állnak a vizsgák, pontosan azért amit az 5. válaszoló mondott, hogy kialakítsa a szemléletedet az algoritmizálásra, és mondhasd, hogy ha adnak 20 percet hogy átnézd egy nyelv szintaktikáját, akkor tudod implementálni az algoritmust.
2016. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Ó igen, amit még kihagytam: (#5 vagyok)

ELTE IK-n az elsősorban promotált nyelv a C++, illetve az egyik szakirányon Java.

(ettől függetlenül számos nyelv előkerül a képzés során, C, C#, Haskell, Python, Ruby, ADA, SQL, webes technológiák, stb, de komolyabban csak a C++ megy)

2016. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

BME-n inkább választott témától függ, hogy pontosan melyik nyelvben szerez a hallgató mélyebb programozási ismereteket..


Alapismereteket sok technológiából, programozási és script nyelvből adnak pl. valószínűleg előkerülnek majd: C, C++, Java, C#, PHP, JavaScript, Matlab, python, R, Bash, Power Shell, Prolog, Erlang, SML, PDDL, AgentSpeak KQML stb. de mindből épp csak annyit kapsz majd, hogy eléggé felbassza az agyad és jobban el akarj merülni bennük..


Több féléven át tartó témádban (BSc-n 2 félév, MSc-n 4 félév) viszont általad választott területen bőven "lesz időd" szivatni magad akármelyik mélységeivel..


Igazából tényleg nem az oktatott programozási nyelv a fontos, hanem az, hogy az egyetem "meg tanít-e gondolkodni" és milyen szemléletben adja át az anyagot.. Én a helyedben inkább ez alapján választanék egyetemet..

2016. jan. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!