Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Cella szín alapján összegmegha...

Clairvoyant kérdése:

Cella szín alapján összegmeghatározás? (excel)

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy olyan kódsorra, ami felismeri az adott cella színét, és a megegyező színű cellák számát jeleníti meg (tehát ha három piros sort ismer fel, akkor a cellában megjelenő szám a 3). Találtam olyat, ami felismeri a színt és összeadja a benne lévő értékeket - de nekem a cellában dátum érték van, ezért a végeredmény nem releváns, illetve találtam olyat, ami egy megadott szín celláit képes összeadni, de magától nem ismeri fel a cella színét. Nem tudom úgy összehozni, hogy működőképes legyen...


Az első:


Function SumByColor(CellColor As Range, rRange As Range)

Dim cSum As Long

Dim ColIndex As Integer

ColIndex = CellColor.Interior.ColorIndex

For Each cl In rRange

If cl.Interior.ColorIndex = ColIndex Then

cSum = WorksheetFunction.SUM(cl, cSum)

End If

Next cl

SumByColor = cSum

End Function


a második


Function CountYellow(MyRange As Range)

Dim iCount As Integer

Application.Volatile

iCount = 0

For Each cell In MyRange

If cell.Interior.ColorIndex = 6 Then

iCount = iCount + 1

End If

Next cell

CountYellow = iCount

End Function


Ha valaki bemásolná a megoldást, megköszönném.


2015. dec. 5. 19:59
 1/1 anonim válasza:
van az a kód, amivel össze tudod adni a dátumokat. Azt módosítsd úgy, hogy létrehozol minden színhez egy számlálót, és ha olyan szín van növeled az értéket egyel. Ezzel a módszerrel megszámolható azt gondolom
2015. dec. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!