Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok segíteni ilyen...

Tudnátok segíteni ilyen program elkészítésében (lent)?

Figyelt kérdés

Képszerkesztő programokban szokot olyan lenn hogy ha rákattintunk egy színre akkor azt és az adott mértékben hasonlókat kijelöli.


Olyan programot akkarok csinálni ami nem pont a hasonlókat jelöli ki és (ha az alap meg van akkor ezt már tudom módosítani de azt már nem hogy) hogyan csináljam meg azt hogy csak azokat jelölje amik mellette/fellete vannak. Amik a kattintástól külön vannak , távolabb azokat már ne jelölje ki.



2015. jún. 10. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen program írásához többéves tapasztalat kell. Photoshopban szerintem van lehetőség erre.
2015. jún. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha "hogyan csináljam meg azt hogy csak azokat jelölje amik mellette/fellete vannak. Amik a kattintástól külön vannak , távolabb azokat már ne jelölje ki."

részt lehet photoshoppal akkor sem tudom módosítani a kijelőlési feltételeket megfelelő képpen és rengeteg fölöfleges dolog van még mellete. (ha kitudnám szedni azt a program részt belőle akkor jó lenne)

2015. jún. 10. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Photoshophoz vagy Gimphez szerintem megírható pluginként. Olvass utána ennek, hogyan lehet bővítményt fejleszteni hozzá.
2015. jún. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennek az egyetlen trükkösebb része az lehet, hogy hogy találod ki, hogy melyikek a "hasonló" színek, egy rgb skálán azért ezt nem annyira triviális megoldani - de biztosan van korrekt, open source algoritmus rá.

Ha ezt már meg tudod oldani, akkor baromira egyszerű a dolog, nem az egész képen mész végig amikor a hasonló\egyező színeket keresed, csak a kurzor pozíciójától teszem azt (-5,-5, 5,5) távolságra. Ez persze egy négyzetben nézné, ami nem feltétlenül az, amit szeretnél, de innen már nem egy nagy mutatvány kört csinálni belőle.

2015. jún. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tengor ***** válasza:

A Gimp (és a PS is valószínűleg) a kijelöléseket halmaznak tekinti, így két kijelölt területnek tudja venni az únióját és metszetét. Kijelölsz egy kör alakú területet, majd kijelölöd a színeket úgy, hogy a kettő metszetét jelölje a program és már meg is van a kívánt hatás.

Egyébként mi az eredeti célod a programmal?

2015. jún. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!