Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Adatbázis. SQL. Hogyan lehet...

Adatbázis. SQL. Hogyan lehet megoldani a következő feladatot?

Figyelt kérdés

Legyen adott a PC(azonosító, sebesség, memória, ár) sémájú reláció. Fejezze ki az alap (!)

relációs algebrában a leggyorsabb (vagyis legnagyobb sebességű) PC azonosítóját és árát.



2015. szept. 28. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Rendezd visszafele. Majd a legelsőt írja ki...

Ennyit meg tudsz csinálni?

2015. szept. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia! Ez oracle, nem mysql. Itt nincsen top. Csak rownum a where feltételben, azt viszont csak az order by elött lehet használni.
2015. szept. 28. 09:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Húha. :D Én mikor Oracle-t toltam egyetemen akkor instant 4-es lett, azóta konkrétan elfelejtettem. :) Utána kéne nézni. :)


Lekéred ami kell sorba rendezve, oszt cursor-ral nekiállsz végig menni, de a legelsőnél megállsz.

Hirtelen ilyen barbár dolog jutott eszembe.

2015. szept. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De limit azért csak van.
2015. szept. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Limit sincs ha jól látom, de a rownum-mal megoldható.

[link]

2015. szept. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1 órával ZH előtt nem késő kérdés ez egy kicsit? :-D
2015. szept. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Honnan veszed az egy órát?

A kérdező persze adhatott volna pontos információt helyből is.

Nem tudom, hogy mit nevez a feladat kitűzője alap(!) relációs algebrának, ez nem egy bevett szakkifejezés, nincs általános definíciója.


Ha már allekérdezésre kerül a sor, egy SELECT MAX típusú allekérdezést használnék, a ROWNUM mellőzésével (a belinkelt oldalon a legjobb válaszban olyasmi volt, hogy rownum<5, az itt nem alkalmas). Azt a rekordot kell megkeresni, ahol a sebesség egyenlő a (SELECT MAX sebesség) értékével. Természetesen ebből lehet több is, nem tudjuk előre, hány rekordot kapunk.

2015. szept. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!