Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen területen kaphatok...

Milyen területen kaphatok munkát az IT belül gyorsan?

Figyelt kérdés
Eredetileg szoftverfejlesztőként akartam elhelyezkedni. Csak az a gond, hogy kárpátaljáról származom, az ungvári nemzeti egyetemen alkalmazott matematikát tanultam. A java programozási nyelvet és az android platformot önerőből otthon megtanultam. Készítettem egy rss reader-t android-ra. Ungváron android fejlesztő gyakornok voltam egy nem szoftverfejlesztő cégnél. Egy alkalmazást készítettem amely a google sheats-ből adatokat grafikonon mutat be. GoogleAuthUtil és Spredsheet api-t használtam. Itt fel is vettek volna, hasonló tool-okat kellet volna fejlesztenem, csak úgy döntöttem, h a katonaság miatt magyarba jövök. Voltam egy jó pár interjún itt Magyarországon, mindenki csak jópofázik, sztem jó is vagyok, oldom a feladatokat is, csak biztos mindig van aki jobb nálam. Azt mondhatom, hogy lassú vagyok, és hogy jó kódot kreáljak arra nagyon sok idő kell. De én az egyetemen nem tanultam a java-t, csak otthon, úgyhogy nem szállhatok versenybe egy magyarországi végzőssel. Ha van itt tapasztaltabb android fejlesztő, akkor szerinte amit tudok az nagyon kevés? Mert androidos állásokra be se hívtak, csak java-ra. Ha igen akkor, akkor az IT-n belül milyen területen helyezkedhetek el? Support, helpdesk? Ezekről nem sokat tudok. Folyékonyan beszélek angolul, oroszul. Nagyon kellene már valami munka.

2015. aug. 18. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Java developernek pedig sok embert keresnek, ahogy androidra is. Nem csak a kódoláson van a hangsúly, átlag logikai készségeket mérnek fel, illetve alapvető OOP tudást. Lehet túl nagy volt a fizetési igényed, vagy egyszerűen csak nem próbálkoztál eleget.
2015. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
200 000 nettó Pesten az sok?
2015. aug. 18. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:

"De én az egyetemen nem tanultam a java-t, csak otthon, úgyhogy nem szállhatok versenybe egy magyarországi végzőssel."


Egyetemen sem tanítják annyira, hogy rendes munkát lehessen végezni vele, ha valaki jól csinálja, az a saját idejében tanulta meg.

Egyébként nem sok a 200 nettó. Valami junior Android vagy Java dolgot keress és közben képezd magad, ne menj el helpdesk/support/egyéb munkakörbe.

2015. aug. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fejlessz saját alkalmazást és tedd fel a playre. Ha jól csinálod, akkor te fogsz vele pénzt keresni és nem másnak keresel vele pénzt. Igen ez húzós és sok munka, viszont ez is egy lehetőség.
2015. aug. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A programozás csak egy igen kis szelete a szoftverfejlesztésnek. A saját részeidet validálni, átnézetni, tesztelni, verziókövetned és dokumentálnod is kell. A többi fogalomra megy el az időd 85%-a, szóval tisztán programozni csak az időd kemény 15%-ában fogsz.
2015. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

"200 000 nettó Pesten az sok?"

450k-650k a kezdő átlag a legtöbb helyen Java / Android fejlesztőként.

2015. aug. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
450-600 nettóban seniornak is jónak számít Budapesten.
2015. aug. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A webfejlesztés most nagyon megy, PHP, JavaScript keresett.
2015. aug. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!