Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen területen kaphatok...

Milyen területen kaphatok állást magyar szakos diplomával, illetve milyen nehéz megszerezni azt? Esetleg kaphatok komolyabb irodai munkát ilyen diplomával?

Figyelt kérdés
Azért érdeklődöm, mert magyar szakra jelentkeztem és eddig mindenki lebeszélt, hogy minek jelentkeztem oda, mondjam vissza...mert tanári fizetés nem ér annyit, hogy tönkre tegyenek a diákok...
2009. máj. 11. 16:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz tanítani, akkor szerintem ne csináld! Én is böcsészkarra mentem (neveléstudomány-vallástudomány), most vagyok végzős. Azért választottam ezt, mert érdekelt, 19 évesen ez volt a fő szempont és nem akartam meghallani az ellenérveket. (Hol fogsz ezzel elhelyezkedni? stb.) Mire rájöttem én is, hogy nem volt jó választás, már a felénél jártam és onnan már kár lett volna félbehagyni. Ha újra kezdhetném, tanulnék valami okj-s szakmát, vagy elmennék egy olyan főiskolai szakra, aminek van értéke a munka világában. A bölcsészdiploma sajnos nem tartozik ezek közé. :( Sajnos semmi olyat nem fogsz tanulni, amit a gyakorlati életben bármelyik munkaadó sokra értékelne, szóval ha az élet más területén szeretnél dolgozni, akkor kétszer is gondold meg, hogy szánsz-e erre öt évet az életedből. Szerintem ha nem akarsz kifejezetten tanár, nyelvész, kutató, vagy könyvtáros lenni, akkor keress valami mást.
2009. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Talán egy OKJ-s tanfolyamot levelezőn elvégezhetek mellette, vagy az már túl sok lenne?
2009. máj. 11. 19:08
 3/5 anonim ***** válasza:

De akkor meg minek a magyar szak? Meg amúgy is, minek?

Csak úgy, hogy legyen egy diplomád nem kell egyetemre menni, mert kidobott 5.000.000Ft lenne. Igen, legalább ennyi pénzt veszítesz öt év fölöslegesen kiesett munkával.

2009. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A bolcseszdiplomanak igenis van tere a munkaeropiacon, de csak akkor, ha magas fokozatu es az erdeklodesi korod sokoldalu, akkor igenis kezdhetsz vele, nem keveset. Tanar semmikepp se legyel ilyen hozzaallassal.


De ha a BA utan MA, majd PhD-kepzest csinalsz, akkor van eselyed. Ha _tenyleg_ erdekel ennyire az irodalom, a nyelveszet.

2009. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeteket, észrevételeiteket.
2009. máj. 11. 21:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!