Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy hozzak létre üres design-...

Hogy hozzak létre üres design-elemet html5-ben?

Figyelt kérdés

az oldalam tetejére csináltam CSS-formázással egy fejlécet, de csak akkor jelenik meg, ha van benne valami szöveg...


<style>

fejlec {

background-color: #828DE1;

position: fixed;

left: 0px;

top: 0px;

height: 28;

width: 100%;

}

</style>


így megjelenik:

<fejlec>szöveg</fejlec>


így nem:

<fejlec></fejlec>


márpedig én üresen szeretném hagyni


az igénytelen megoldás az lenne, hogy beleírok egy azonos színű szöveget, és CSS-ben letiltom a kijelölést.


van esetleg valami funkció ami erre szolgál?



//később majd beállítok egy fix szélességet az oldalnak, és a fejléc is csak odáig fog érni, de még nem tartok ott...



2015. júl. 18. 19:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat, habár a legtöbben nem is az eredeti kérdéssel foglalkoztatok (ettől függetlenül adtam mindenkinek zöld kezeket)


viperM, kicsit hülyén érzem magam, mert tegnap is kipróbáltam amit írtál, és nem működött (nem tudom, miért), viszont az előbb, amikor ötödször mentettem le pontosan ugyanúgy, akkor valami csoda történt:D


amúgy ez a px nélküli dolog még mindig működik abban az esetben, ha elhagyom a !DOCTYPE tag-et (bár fogalmam sincs, hogy ez milyen verziójú html, gondolom nem túl új)... az az igazság, hogy talán html 4-es kóddal kezdtem dolgozni (amit letöltöttem), de (mivel nem tanultam soha html-t) csak jegyzetnek véltem a fönti sort, a szintaxisát meg valamiféle hülye etikettnek tartottam, szépen letöröltem, mert nélküle is működött a kód...


nem tudom mi volt az ok, az előbb 5-ször mentettem le konkrétan ugyanazt a fájlt, a 4. alkalommal eltűntek a css formázások, és bejött egy csupasz oldal, majd az 5.-nél minden úgy működik, ahogy szeretném... felfoghatatlan:D


viszont megjegyezném, hogy a <fejlec> tag működik rendesen chrome 43.0-ban és firefox 39.0-ban is. írhatnak róla akármit, ha egyszer a böngésző kezeli


#9! ha <piritoskenyer>-nek nevezném, akkor nem kötnél bele?

2015. júl. 19. 10:05
 12/14 anonim ***** válasza:
Esetleg be cachelte az oldalt, erőltetett frissítés megoldja az ilyesmit. shift / ctrl + f5, böngészőfüggő a gyorsgombja.
2015. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező,

mint magad is állítod soha nem tanultál HTML-t. Én igen és napi szinten dolgozom vele.


Az hogy a <fejlec> tag megjelenik, a böngésző "jóindulatán" múlik. És a megjelenítés csak az egyik dolog. Ott vannak még a kliens oldali szkriptek, a keresőmotorok...


Más: a <fejlec>szoveg</fejlec> azért jelenik meg, mert a 28-as hibás magasságértéket (a nem 0-ás érték esetén kötelező a mértékegység megadása: [link] ) a böngésző figyelmen kívül hagyja (marad az alapértelmezett "auto" értéke), így a tagek között levő tartalom "széthúzza" a <fejlec> elemet a szöveg magasságára.


Ha rendesen megadod a 28 pixeles magasságot a böngésző azt veszi figyelembe.


"ha <piritoskenyer>-nek nevezném"

A W3C ajánlása (de facto' szabvány) szerint nem javallott. Kötőjel kell bele mindenképp.


"bár fogalmam sincs, hogy ez milyen verziójú html"

HTML4-ben nem voltak egyedi elemek.

A HTML5 specifikáció-tervezetében tűnt fel - lásd előző hozzászólásom.


"akkor nem kötnél bele?"

Én csak javaslatot adtam. Ha nem fogadod meg egy tapasztaltabb tanácsát, szived joga, bár én szóltam.

2015. júl. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló,

nem állt szándékomban megsérteni téged.


1: "ha <piritoskenyer>-nek nevezném"

ezt nem a szintaxis helyessége/helytelensége miatt írtam, hanem mert ragaszkodtál ahhoz, hogy <header>-t használjak. jobban szeretek saját neveket adni, mivel így könnyebben megjegyzem, hogy mi micsoda... ezt programozóként talán te is megérted (nem kell újra leírni, hogy ez miért rossz, beleteszek egy kötőjelet)


2: "bár fogalmam sincs, hogy ez milyen verziójú html"

ez arra vonatkozott, amikor elhagytam a <!DOCTYPE>-ot... most már én is tudom, hogy ez nem ajánlatos

2015. júl. 19. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!