Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy hozzak létre üres design-...

Hogy hozzak létre üres design-elemet html5-ben?

Figyelt kérdés

az oldalam tetejére csináltam CSS-formázással egy fejlécet, de csak akkor jelenik meg, ha van benne valami szöveg...


<style>

fejlec {

background-color: #828DE1;

position: fixed;

left: 0px;

top: 0px;

height: 28;

width: 100%;

}

</style>


így megjelenik:

<fejlec>szöveg</fejlec>


így nem:

<fejlec></fejlec>


márpedig én üresen szeretném hagyni


az igénytelen megoldás az lenne, hogy beleírok egy azonos színű szöveget, és CSS-ben letiltom a kijelölést.


van esetleg valami funkció ami erre szolgál?



//később majd beállítok egy fix szélességet az oldalnak, és a fejléc is csak odáig fog érni, de még nem tartok ott...



2015. júl. 18. 19:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
height:28 a hiba, nem adtál meg mértékegységet (px, %, em, vh...)
2015. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Illetve olyan elem, hogy <fejlec> nincs a HTML5-nyelvben.

<header> van:

[link]

2015. júl. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

tapasztalataim szerint automatikusan pixelként értelmezi


de azért odaírtam, hogy 28px... nem segített

2015. júl. 18. 20:13
 4/14 A kérdező kommentje:
mint stílus hoztam létre css-el...
2015. júl. 18. 20:14
 5/14 A kérdező kommentje:
a lényeg, hogy egy téglalapot szeretnék csinálni, ami megjelenik anélkül, hogy bármi html-tartalom lenne benne
2015. júl. 18. 20:16
 6/14 anonim ***** válasza:

És más gebasz biztos nincs?


[link]

2015. júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amúgy nem, nem lesz automatikusan pixel belőle (bár nem tudom milyen szabványtalan böngészőt használsz akkor, ez is lehet a hiba forrása), egyedül a nullás értéknél lehet lehagyni a mértékegységet.
2015. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#2 HTML5-ben létrehozhatsz egyedi tag-eket is, csak nem támogatja minden böngésző.
2015. júl. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"#2 HTML5-ben létrehozhatsz egyedi tag-eket is"

Igen, csak annak is szabályai vannak:

"The custom element type identifies a custom element interface and is a sequence of characters that must match the NCName production, must contain a U+002D HYPHEN-MINUS character, and must not contain any uppercase ASCII letters."

Forrás: [link]


Szóval kötőjelet kell tartalmaznia. A <fejlec> nem ilyen.

Egyébként is ha van <header> tag minek az egyedi név?


"csak nem támogatja minden böngésző"

Mondjuk úgy, a többség:

[link]

[link]


Ráadásul:

"Using Custom Elements comes with one big caveat: JavaScript is required. Without it, your brand new element simply won’t work and will fall back to being a plain old HTMLUnknownElement. Unless your element gets adopted natively by browsers, there’s simply no way around this. Just plan for a graceful fallback, as you should be doing with JavaScript anyway.

As for further accessibility, it’s really down to you. I strongly suggest adding ARIA roles and attributes to your custom elements, just as browser default UI elements have today, to ensure that everyone gets a first-class experience of them."

Forrás: [link]

2015. júl. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Jé, ezt a minuszost nem is tudtam. Köszi az infot, mindig tanul az ember újat. :) Igazából én is csak egyszer találkoztam ezzel amikor elkezdtem a html5-el ismerkedni. :)
2015. júl. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!