Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy tudok egy Stringből...

Hogy tudok egy Stringből számot csinálni? [Java]

Figyelt kérdés

Adott egy String "Az áru értéke: 412,50 forint"


Ebből hogy lesz ez? -> double=412,50 ?


És lehet hülye kérés, de lehetne a legegyszerűbb formában? :D Amiket láttam neten azok elég hosszúak voltak és olyan kifejezések voltak benne amikről még sose hallottam.


Köszönöm!



#Java #szám #string #stringből
2015. máj. 4. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Tesztelés nélkül:

[link]

2015. máj. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Double.parseDouble(String str)
2015. máj. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


NumberFormat.getInstance(new Locale("hu")).parse(szoveg);


Opcionális paraméterként be lehet állítani egy ParsePosition-t is. Nézd meg a dokumentációt.

2015. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nem akarok értettlennek tűnni, de tényleg nem értem ezeket :/ Sajnos hülye vagyok, és én már órák óta próbálok utánaolvasni, tanulgatni, de sehol sincs leírva konyhanyelven.


Talán a legközelebbi amit találtam az ez:


double actualprice = Double.parseDouble(

value.replaceFirst("The value of this product: (\\d+),(\\d+) USD", "$1.$2"));


System.out.println(actualprice);


De ez is csak hibát ad nekem... :( Valaki akinek van egy kis ideje írna egy PM-et, és ott meg tudnánk beszélni? Nagyra érétkelném

2015. máj. 4. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

ezek után jöhet a parszolás

2015. máj. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

" [link]

ezek után jöhet a parszolás"

Ez double-nél a vessző miatt nem túl szerencsés.

2015. máj. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

> De ez is csak hibát ad nekem... :(


Azt a hibát (1) el kell olvasni (2) értelmezni kell. Ha nem megy, legalább ide másold be (3) hogy mi segítsünk értelmezni.

2015. máj. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem előre megírt függvényeket szeretnél használni egy egyszerű mintaillesztést ajánlanék.


A stringedet átalakítod egy char[]-á, majd végigiterálsz az elemein. Mivel a char-t lehet egész szám ként kezelni, elég az első 'szám'* értékig menni (* szám az ami az ASCII táblázatban 48 és 57 között van), ha megvan az indexét megjegyzed, és indítasz egy kövi ciklust az elmentett indextől addig amíg szóközt nem találsz (a szóköz előtti karakter a számod utolsó számjegye), innentől egyszerűen átírod számmá a kapott stringet.

2015. máj. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!