Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozáshoz már idős vagyok?

Programozáshoz már idős vagyok?

Figyelt kérdés

Nyáron leszek 18 éves, 11.-es gimnazista fiú vagyok. Még nem tanultam sehol sem programozást. Egyedül érdemes belevágni ennyi idősen? Vagy egyedül lehetetlen? Esetleg már késő?


Egy biztos alap megtanulása mennyi időt vesz igénybe? (Azért írok biztos alapot, mert ahogy olvastam, folyamatosan fejlődik e tudományág, ezért mindig tanul az ember, no meg persze sok különböző nyelv van.)



2015. márc. 16. 14:43
 1/10 Tengor ***** válasza:
100%
Minden a szorgalmon és a hozzáálláson múlik. Hogy lehetetlen-e az az után derül ki, hogy belevágsz és kiderül, hogy a programozás nem a te asztalod.
2015. márc. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 ejbenjaro ***** válasza:
100%

Lényegében sosem késő elkezdeni valamit tanulni, legyen az akár a programozás is. Kitartással szép eredményeket lehet elérni. Egyedül sem lehetetlen megtanulni, de azért egy jó tanárral könnyebb elkezdeni.

Egy biztos alap elsajátításának ideje meghatározhatatlan. Csak rajtad múlik. Egyébként 18 évesen még nagyon nem vagy idős semmihez.

2015. márc. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nincs késő, otthon is meglehet tanulni, legalább is később így is, úgy is magadtól kell tanulnod


az hogy mennyi idő az a nyelvtől, és tőled függ

2015. márc. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lol, milyen hülyeséget vettél már a fejedbe? Van, aki 40 évesen tanul meg programozni...
2015. márc. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ilyenről még nem hallottam, ezért tettem fel a kérdést, bocsánat, ha hülyeség. :)


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2015. márc. 16. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Programozáshoz már idős vagyok?

Nyáron leszek 18 éves"


Eddig olvastam. NEM!

2015. márc. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sőt, nálunk az ELTE IK-n volt egy nő, aki 67 éves volt, és akkor kezdte. Nyugdíjas volt, érdekelte az informatika, elkezdett tanulgatni, letett egy matek érettségit, és vidáman tanult :)
2015. márc. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amíg a logika megvan, és gépelni is tudsz, addig nem vagy túlkoros.
2015. márc. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 SimkoL ***** válasza:

Jóval huszonévesen kezdtem, egyedül, internet nélkül :) Most ötvenen túl is tanulok meg vagy szagolok bele új nyelvekbe, bár semmi szükségem nincs rá.

Egy biztos alap ? Bármely nyelvben megszerzett tudás aranyat ér - én mai napig is a Pascal tudásomra alapozok, ha valami nem ugrik be más nyelven Google, nyelv + Pascal megfelelő, mindig van találat :)

2015. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még valami!


"Nyáron leszek 18 éves, 11.-es gimnazista fiú vagyok."


Van, aki középiskolai oktatás kereteiben kezdi a programozást, 12-ben, van mégkésőbb, és szakmai pályára lép (vagy nem, de ez most mindegy).


Egy biztosnak mondható alapot, korábbi tapasztalataidtól, fogékonyságodtól és szorgalmadtól függően olyan 6-12 hónap alatt össze lehet szedni; ez persze még egyáltalán nem a hivatásos szint, de alapnak, hogy elboldogulj ebben a világban, megteszi.


Tégy egy próbát! Meglátod, hogy mennyire fekszik ez neked.


Kezdésnek egyébként egy szkriptnyelvet ajánlanék, hogy minél inkább az algoritmizálásra és egyéb specifikus feladatokra tudj összpontosítani a toolchain használatának megtanulása helyett (és a feedback loop is gyorsabb valamivel).

2015. márc. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!