Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudtok jó tan-/szakkönyvet,...

Tudtok jó tan-/szakkönyvet, amivel az alapoktól (tehát 0 tudással) egyedül meg lehet tanulni programozni?

Figyelt kérdés
2015. febr. 15. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Google
2015. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Szalai Alex válasza:
52%

Én személy szerint a Tanuljuk meg 24 óra alatt könyvsorozatot ajánlanám.: [link]

Ezek az alapoktól leírják hogy mit kell csinálnod. Nagyjából egy középszintig. Érthető, és általában jók a példák. De azért néhol kell hozzá egy kis google.

2015. febr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

# 2/2 Időpont ma 09:07


Középszintig?

Akarod mondani az emelt érettségire talán felkészít. Ezek a 24 órás könyvek katasztrófálisak, tüzelésre is csak a papír miatt jó, nem a tartalma végett...

2015. febr. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

<sarcasm>


Én is ajánlom a Tanuljuk meg 24 óra alatt könyvsorozatot,

Múlthéten vettem meg a "Tanuljuk meg 24 óra alatt autót vezetni" könyvet és ma végeztem is vele, most veszek egy autót és versenyezni fogok vele a Hungaroringen.


</sarcasm>

2015. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kitalálod, hogy mit akarsz programozni. Ezután kitalálod, hogy miben akarod programozni. Beírod gugliba a kódnyelvet és a 'referencia' szót és elkezdesz kódolni.


Maga a programozás egy gondolkodási metódusra épül. A feltételes döntések ugyan azok, a ciklusok ugyan úgy működnek, 2 + 2 minden kódnyelven 4-et hoz ki eredményként, szóval már csak be kell magolni a sok fügvénynevet, amit használni lehet az adott 'nyelven' és mehet a móka, csak a képzeleted szab határt.


kb. ennyi...


Anonymus

2015. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Piert ***** válasza:
A 24 órás könyvek csak arra jók, hogy kitámaszd vele az asztalt ha billeg. Miért? Mert össze-vissza csaponganak, semmi struktúráltság nincs bennük. Mert elavult szabványokat mutatnak be és azt se helyesen. Mert nem hogy középszintű, de alapszintű tudást se adnak. Ha a kérdező programozni szeretne, tudom ajánlani az agyhullám könyveket. Tudásban ezek se jobbak, de a stílusuk és az összeszedettségük klasszisokkal jobb a 24 órás könyveknél.
2015. febr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igazából egy "oktató" könyv sem jó. Annál még az oktató vagy tutorial videók is jobbak, amelyek egy-egy problémakör megoldását vezetik le.


A tanfolyamok is szóba jöhetnek, csak azokkal az a baj, ha 0 tudással mész oda, akkor 0-val is jössz el, mert az olyanoknak lett szerintem kitalálva, akik már tudnak programozni és meg akarnak ismerni egy újat. Mondjuk én meg akarom tanulni az android fejlesztését, akkor egy tanfolyamon 1 hét alatt lenyomják.


Aztán ott vannak az okj-s képzések, ezek már ugye eléggé tágasan oktatnak, abba minden belefér. Meg aztán az 2 éves legalább. Utána pedig jön az egyetem.


Szóval tanulási lehetőségek eléggé sokrétűek, de könyvből nem lehet megtanulni az biztos. A könyvek arra jók, hogy lexikális tudást tároljunk benne. Így, ha elfelejted, hogy egy függvény hogyan is működik, akkor leveszed a polcról, kikeresed és elolvasod. De a tudás kell mögé.


---


Autódidakta tanulásnak pedig az egyetlen módszere, hogyha kezdetnek keresel magadnak valakit, aki hajlandó ingyen segíteni a kódolásban. Értem ez alatt, hogy a feladatokat igyekszel magadtól megoldani, de ha nem megy, akkor van valaki, akitől tanácsot tudsz kérni és utána el is magyarázza, hogy miért úgy kell.


A prog.hu egy félmegoldás lehet erre, bár ott igazából a nagyon kezdő kérdéseket nem szeretik (főleg mivel már 126x oldották meg és csak olvasni kéne :D )

2015. febr. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 18. 03:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!