Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Codecademy-ban tanulom a...

Codecademy-ban tanulom a Pythont, de elakadtam, tudsz segíteni?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem, hogy mit kéne csinálnom. 23%-nál vagyok a tanulásban, de most megakadtam.

Valaki tud segíteni? Az lenne a legjobb, ha el is magyarázná valaki, persze, ha nem túl nagy fáradság.

De az is elég lenne számomra, ha csak megmondaná az instrukciókat.



2015. jan. 8. 20:44
 1/9 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Hibás sor:


new_word = word + word[0] + pyg


A lényeg az lenne, hogy az eredeti word első betűjét leszedd az elejéről és a végére fűzd. A fenti példával nem szeded le az első betűt, bár a végére odafűzöd még egyszer.


Helyesen:


new_word = word[1:len(word)] + word[0] + pyg


A word[1:len(word)] jelentése: az eredeti word szó a második betűtől kezdve a szó végéig. A len(word) a word hosszát adja vissza. Egyrészt azt kell figyelembe venni, hogy a sorszámozás nulláról indul, így egy n betűs sző utolsó betűje n-1 indexű. Ezért ha len(word) elemet kérnéd, az hibát jelezne. DE, amikor intervallumot adsz meg, mint fent, akkor a második szám már nincs benne az intervallumban. Például ha úgy adnád meg, hogy word[2:6], akkor az a 2, 3, 4, 5 indexű karaktereket tartalmazná, de a 6-ot már nem. Tehát a len(word) eggyel túllő a célon, de mivel ez már nem kerül hívásra, ezért valóban az utolsó elemig adja meg a word részletet.

2015. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hűű, köszönöm szépen! :)))
2015. jan. 8. 22:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék hogy nem szokás azt írni hogy

word[1:len(word)]

Ha elhagyod a kettőspont utáni részt akkor a szó végéig megy automatikusan. Ugyan így ha az az elejét hagyod el akkor a szó elejétől kezdi. Tehát írhatnád ezt is:

word[1:]

Ha hozzá akarod biggyeszteni az első karaktert a végére akkor

word[1:] + word[:1]

2015. jan. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

> 23%-nál vagyok a tanulásban


Hehe, csak azt hiszed. Hajrá és kitartás!

2015. jan. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)


Hát igen, tudom, hogy ha 100%-ra érek, akkor sem fogok mindent tudni, ezzel csak az alap dolgokat szeretném megtanulni, utána pedig gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni. :)

Bár ötletem sincs, hogy hogyan folytassam majd, ezért, ha valaki tud ötletet adni, azt szívesen fogadnám!

2015. jan. 9. 13:13
 6/9 A kérdező kommentje:

Még egy kérdésem lenne, ha nem gond, ideteszem fel.

Ugye interneten csinálom, de hogy tudnám bemásolni a Python-ba ezt az "egészet", hogy lássam működik-e? Mert a control c, control V nem működik, ha pedig egyesével ütöm be, akkor mindig kiír valami hosszú szöveget.

2015. jan. 9. 13:28
 7/9 Ozmium42 ***** válasza:
100%
A Pythonban, illetve általánosságban az egész terminálban más a billentyűkombináció. A Ctrl+C például folyamat megszakítása (amit önmagában is érdemes tudni, fogod használni sokat), a Ctrl+D kilépés, a Ctrl+V tudtommal nem csinál semmit, a beszúrást sem. Pythonból Ctrl+Shift+C-vel másolsz, és Ctrl+Shift+V-vel szúrsz be.
2015. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Feladatnak itt lesz ez:


Készíts egy játékot, ami létrehoz egy véletlenszerű, x jegyű számot (a játék elején lehessen megadni, hány jegyű legyen a gondolt szám), amit tippelgetéssel ki kell találni. Minden találgatás után írja ki, hány darab számjegy szerepel jó helyen, és hány darab olyan számjegyet adtál meg, amik szerepelnek a gondolt számban is, de más helyi értéken, mint ahová tippelted.


Például legyen a gondolt szám 5 jegyű: 12345 (az első jegy ne lehessen nulla!)


Tippem a 62723:

1 szám jó helyen szerepel (az első kettes), 2 szám rossz helyi értéken szerepel (a második kettes és a hármas).


Kiválóan lehet gyakorolni a hibakezelést: ne tudjak túl sok vagy túl kevés számjegyet tippelni, csak számot tippelhessek, stb...

2015. jan. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
kíváncsi vagyok, hogy meddig jutottál a programozásban :)
2017. aug. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!