Php, de hogyan?

Figyelt kérdés

A php tageket beszúrjuk a html részeibe, ezt értem és világos is, de nem tudom, hogy hogyan működik a MySQL és maga az adatbázis rész. XAMPP segítségével készítek egy adatbázist, Feltöltöm ide a "HTML fájlt" (mivel hogy PHP-t akarok akkor php fájl lesz a neve) amibe be vannak szúrva a php adatok. Ha vannak olyan adatok amiket az adatbázisból fog kérni akkor előtte, hogy kell létrehozni az adatbázisnak ezt a részét? A php-be beszúrt a parancsok létrehoznak adatbázist amit fel is tudok majd használni?

Vagy hogyan működik ez?



2015. febr. 2. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben tanuld meg a MySQL használatát! Aztán meg nézegess tutorialokat, vagy a témába vágó szakkönyveket, szinte mindenre fogsz találni példát az alapoktól kezdve.
2015. febr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kérdés jó! Viszont valódi választ csak egy könyvből fogsz kapni.
2015. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2xSü ***** válasza:

PHP esetén az történik, hogy mikor megkapja a webszerver a kérést, akkor eldönti, hogy hogyan kell az adott tartalmat kiszolgálnia. Általában az történik, hogy ha a fájl létezik, és php kiterjesztésű, akkor a fájlt átküldi a PHP értelmezőn, az visszaadja neki a fájl tartalmát egészen addig, amíg a <?php részhez nem ér, innen elkezdi értelmezni a kódot, és ennek megfelelően generálja a tartalmat, míg a ?> részhez nem ér, innen újra értelmezés nélkül küldi tovább a bájtokat.


Eddig gondolom tiszta sor.


Ahhoz, hogy adatbáziskezelőt használj, természetesen fel kell telepítve legyen a szerverre az adatbáziskezelő. Ez fog gondoskodni az adatok fizikai tárolásáról, kezelésérő, és ez fog gondoskodni a megfelelő SQL utasítások értelmezéséről, a visszaadott adatok előállításának mikéntjéről.


Erre is több mód létezik, kommunikálhatsz a megfelelő porton keresztül a megfelelő protokollal vele, van parancssori eszköz hozzá, de sokat nem kell ezzel törődnöd.


Egyrészt a PHP – általában – tartalmaz a MySQL adatbázissal való kapcsolattartáshoz szükséges függvényekkel. Lásd: [link] (illetve az elavultnak, ellenjavalltnak tekintendő mysql függvények is előfordulnak még itt-ott, lásd: [link] )


Másrészt vannak erre kihegyezett külön eszközök is, szintén a fenti megoldást használva, lásd: [link]


Illetve vannak nem PHP-ra épülő programok is, mint pl.: [link]


Itt részben a megfelelő kezelőfelületen lehet adatbázisokat, felhasználókat, jogosultságokat, adattáblákat létrehozni és kezelni, de tudni kell, hogy az SQL nyelv segítségével nem pusztán lekérdezni, vagy manipulálni lehet az adatbázisokat, adattáblákat, de a nyelv tartalmazza az ezek létrehozásához, kezeléséhez szükséges utasításokat is. Lásd pl.:

[link]

[link]

[link]

stb…


Ha nagyon kezdő vagy, akkor elsőnek nézd meg, hogyan kell PHP-ből csatlakozni az adatbázishoz, lekérdezni adatokat. A fentebb idézett PHP manualban vannak példák rá. Az adatbázis, az adattáblák létrehozásához meg első körben használj valamiféle célszoftvert, akár a PHPMyAdmint, akár a MySQL Workbenchet.

2015. febr. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudod a php-t és a mysql-t összekötni, hogy csinálsz egy kapcsolatot az adatbázisba.


$host = 'localhost' // Természetesen, ha már serverre töltöd fel, akkor az kell

$uname = 'root' // A xamp adatbázisához ez kell, de serveren kapod

$upass = '' // xamp-on nincsen, de serveren kapod

$db = 'users' // Ez a users adatbázis, ez az ami a táblákat tartalmazni fogja


$con = mysqli_connect($host, $uname, $upass, $db);


ha sikerült a kapcsolat, akkor innentől kezdve csinálhatsz lekérdezéseket.


$sql = "SELECT * FROM user"; // Ha van egy user táblád, akkor mindent lekérdez belőle


$result = mysqli_query($con, $sql);

$rows = mysqli_fetch_assoc($result);


var_dump($rows);


...


Kb. ennyi a lényege. Egyébként youtube-on és gugliba is rengeteg tutorial van. Ha tudsz angolul, akkor


https://www.youtube.com/watch?v=9kyQGBABA38&index=1&list=PLE..


Profin elmagyaráz mindent, de angol tudás nélkül is megérthető, amit csinál. Ezen kívül eléggé sok hasznos tippet és trükköt is mutat. Nagyon hasznos a csatornájukat böngészni, sok érdekesség van ott.

2015. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!