Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ti mit szóltok az én fantaszti...

Ti mit szóltok az én fantasztikus ötletemhez? (a jövő böngészője)

Figyelt kérdés
Olyan böngésző lenne mint a többi annyi külömbséggel hogy a html tartalmat nem úgy jeleníti meg mint a simák hanem egy intelligens tanuló szoftver egy 3D-s motorral állítja elő a tartalmat amelyben aztán sétálgathatunk a kiválasztott karakterrel. Pl a kezdőlap a google akkor egy zárt térben odasétálunk a google kereső textboxjához majd beírjuk a keresendő kifejezést-->"gyakorikerdesek" ezután át kell mászni a google textboxán keresztül a másik helyre ahol a kidobott adatok vannak itt a szoba minden falán az oldalak index oldala látható és körülöttünk is repkednek az oldalak mindenféle animációval. valamilyen módon kiválasztjuk a gyk oldalát és iderepülünk majd itt is sétálgathatunk persze mondjuk itt a padló van a gyk oldalából és a buttonok 3dbe kiemelkednek meg a szavak stb...
2015. jan. 13. 08:14
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ez a múlt böngészője: [link]


1995-ben gondolták azt, hogy a jövő böngészője 3d alapú, viszont az elmúlt 20 év valahogy nem ezt igazolta vissza.

2015. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Az oprendszer soha nem lesz ehhez hasonló. Pont ugyanazon okból kifolyólag, amiért ez a koncepció a böngészőknél se életképes: az ember az oprendszert használni akarja, lehetőleg minél gyorsabban, és nem gyönyörködni a szép 3D-s grafikában. Ha én számolni akarok valamit, akkor azt akarom, hogy nyíljon meg minél hamarabb a számológép, és nem azt, ahogy csudaszép 3D-ben odabattyogunk az íróasztalhoz, és rázoomolunk az ott heverő számológépre.

Ez egy futurisztikus filmben tényleg jól mutatna, mint a jövő számítógépes rendszere, de a valóságban pont azért, mert lassú és macerás, nem fog elterjedni.

Ha belegondolsz, a felhasználói felületek alig változtak valamit a 90-es évek óta. Egy Windows-alkalmazás alapjaiban véve ugyanolyan felépítésű most, mint amilyen volt '90 körül. (Leszámítva persze a technikai korlátokból adódó eltéréseket, nyilván akkor a felbontás és a megjelenített színek száma kevesebb volt, de akkor is minden ugyanúgy ablakokból állt, mindennek 2D-s felülete volt... nem véletlenül.)

Ez azért van így, mert ez a legműködőképesebb koncepció.

Valóban, pár év múlva ennek a megvalósítása fizikailag már nem terheli meg a gépeket, viszont a megoldás maga akkor is lassúbb, mint a sima, 2D-s böngészők.


Sok futurisztikus dologról kiderül ám a technika fejlődésével, hogy nem életképes. A hang alapú bevitel és hangvezérlés is legfeljebb csak mobil eszközökön fog elterjedni, hiába egyre kifinomultabb a technika, az emberek 10 év múlva is ugyanúgy billentyűzetről gépelik be a szövegeket, és egérrel kattintva fogják a programokat elindítani. Egyszerűen azért, mert ez a praktikus és gyors.

Ugyanezen okokból böngészni is 2D-ben fognak: mert így praktikus és gyors.

2015. jan. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
De persze a kedvedet nem akarom elvenni tőle, ha tényleg ilyet akarsz fejleszteni, szerintem nyugodtan vágj bele, csak tudd, hogy valószínűleg nem fogod a világot megváltani vele.
2015. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
igazából egy szóval nem írtam hogy én egy ilyet szeretnék csinálni nemis értem miért gondolja az összes válaszoló azt nemis tudok ilyen szinten programozni csak egy ötlet volt. de azért szerintem 5év múlva már ki fog fejlődni az a technológia hogy egy szoftver aminek lehet beszélni megérti tanul akkor nyílván nem ablakos rendszer lessz hanem olyan amilyet az user kér vagy leprogramoztat a géppel mint most a megrendelő a programozóval. és olyan sem lessz hogy appstore meg google play,mert a telefon képes lessz akármire amit mondunk neki létrehoz saját appokkat a kérésünkre. ezzel sem ért egyet velem senki?
2015. jan. 13. 14:55
 15/23 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet veled. 5 év múlva is durva messze leszünk attól, hogy a számítógép kitalálja mire gondolsz és helyettesítsen egy csapat programozót.
2015. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

300 éve a laikus az órásmesterektől várták, hogy létrehozzanak egy mechanikus alapokon működő intelligenciát. Most, hogy eltelt 300 év az elektronikától várják ugyanezt. Sajna az elv még mindig ugyanaz, mint a fogaskerekes megoldásban, csak most tranisztornak hívják a fogaskereket, és többmilliárd van egy prociban. Viszont a működési elve detto ugyanaz.

Szerintem van még min. 300 éved erre ácsingózni.

2015. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Már régóta létezik az a technológia, ami felismeri a megadott minták alapján a kimondott szöveget. Hogy mást ne mondjak, a mobilokban már mióta létezik a hangtárcsázás? Igaz, még van mit rajta finomítani, na, de vajon miért nem erőlteti senki a terjedését?


Az pedig nem 5 vagy 10, de még 100 év múlva sem fog működni, hogy te megmondod a számítógépednek, hogy mire van szükséged, ő meg előállítja az annak megfelelő programot. Ezt még akkor is nehéz, talán megoldhatatlan lenne implementálni, ha létezne a tökéletes, az emberrel összevethető szinten gondolkodni tudó mesterséges intelligencia. Anélkül meg aztán ez végképp nem más, mint fantázia.

Hidd el, 5 év múlva is, 10 év múlva is ugyanúgy 2D-s felületű programokkal fogunk dolgozni, amelyek vagy teljes képernyőn, vagy annak egy meghatározott részén futnak. Most mindegy, hogy ablaknak hívják őket, vagy másnak. Ugyanúgy lesz bezáró gomb, csak lehet, hogy nem a jobb felső sarokban kell a piros X-et nyomogatni, hanem máshol és mást, de ez már csak részletkérdés, a lényegen nem változtat.


De szerintem térjünk erre vissza 5 év múlva, de van egy húszezresem rá, hogy akkor is - néhány mobil és kisegítő alkalmazástól eltekintve - billentyűzettel és egérrel fogunk adatokat bevinni, meg a gépet vezérelni, és a programok felülete sem fog döntően eltérni a mostanitól.

Majd 2020-ban gondolj vissza erre a beszélgetésre, és nézd meg, hogy milyen számítógépen fogsz dolgozni. ;-)

2015. jan. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"user ... leprogramoztat a géppel mint most a megrendelő a programozóval. és a telefon képes lessz akármire amit mondunk neki létrehoz saját appokkat a kérésünkre. ezzel sem ért egyet velem senki?"


Édesistenem....hány éves vagy, 8? Ez 500 év múlva _talán_ esélyes. 5 év múlva annak is örülhetünk, ha a hangfelismerő szövegbevitel a hangsúlyból felismeri a szöveg központozását, vagy összehajtogathatjuk a kijelzőt..


Másik. a felhasználók 90%-a képtelen egyértelműen megfogalmazni, mit vár egy programtól...Épp ezért - belátható időn belül - soha nem lehet kivenni a programozót a fejlesztési folyamatból.

2015. jan. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Erőforás zabáló zavaros butaság. A normális felhasználó a legegyszerűbb, leghatékonyabb módon akar információhoz jutni, nem a Tron világában akar tántorogni. A gyerekeknek tetszene.
2015. jan. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
hány éves vagyok? 8+1. de azt nem értem ha szerintetek a mesterséges intelligencia 300év múlva lessz akkor bill gates miért mondta azt (nemjut eszembe a neve) kinek hogy a mesterséges intelligencia jövõjét látja benne?
2015. jan. 13. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!