Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Pascal-ban halmaz típus...

Pascal-ban halmaz típus esetén a halmazban lévő elem értékét miként tudnám kivenni egy változóba? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a halmaz egyes elemeire közvetlenül hivatkozni nem lehet, de remélem, hogy valamilyen módon adott változó értékét ki lehet venni... Alább egy kód, azt szeretném, hogy 'i' és 'j' értékét megcserélni a halmaz felhasználásával, előbb 'i'-t utána 'j'-t teszem be, ezután szeretném ha úgy tudnám kivenni az elemeket hogy ami az egyik változó értéke volt, az a másiké legyen. Tudom hogy segédváltozóval oldható meg legegyszerűbben a csere, de a halmazos megoldás érdekelne.


var

halmaz:set of byte;

i,j:byte;

begin

halmaz:=([]);

i:=5;

j:=10;

include(halmaz,i);

include(halmaz,j);

end.



2014. dec. 19. 16:13
1 2
 11/13 coopper ***** válasza:

Szia.


Esetlegesen valamilyen más rendező algoritmust kellene választani, itt találsz vagy 3 féle rendezést módszert természetesen a legjobb a quickshort, de megnézheted a többit is : [link]


Sok sikert.

üdv.

2014. dec. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 SimkoL ***** válasza:
Ha Free Pascal akkor van pl. StringList - nem tudom milyen adatokkal dolgozol - és akkor Sort....
2014. dec. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A) A plaformfüggetlenségnek alapvatően két aspektusa van: Az egyik az OS-függetlenség, a másik a hardverfüggetlenség. Az ASM teljesen OS-független, viszont egy adott procihoz van kötve.

B) Minél alacsonyabb szintű egy nyelv, annál kevésbé platformfüggetlen.

c) Az assembly-t mindenképpen javasolt megtanulni, mert általa megértheted, "mit él át a processzor" a program futása során

D) Minden olyan kódot, ami nem interpretált (a VM-en futó kódok, mint pl. a Java is interpretáltnak tekinthetők ilyen szempontból) "OS alá kell szabni".


Nem tudom, mit szeretnél elérni a kódoddal, de mindenképpen nagyobb granularitással kellene dolgozni.

2014. dec. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!