Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen adatszerkezetet használ...

Milyen adatszerkezetet használ a List típus c# nyelvben az adatok tárolására?

Figyelt kérdés

Például ha én akarok írni egy saját list típust,akkor az adatok tárolására valami olyan adatszerkezetet használnék amivel lehet hozzáadni,törölni stb.

De ezzel az a baj,hogy nem fogok tudni hatékonyabb List típust írni mint a standard list mert listet használok az objektumomban.

A beépített list hogyan van megvalósítva miben tárolja az adatokat?


Én nekem olyasmi kellene ami nagyon gyors és használható rá az indexelés pl egy beépített tömb.De nem tudom,hogy megoldható lenne e az,hogy a beépített tömbből töröljek adatokat pl középről és fontos lenne az,hogy ne kezdje ez miatt átpakolni az adatokat,hogy újból össze álljon a sorrend én ezt nem akarom.Maradjon közte nem használt memória amit majd mutatóaritmetikával átt ugrok.


2014. júl. 22. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
2014. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Megoldható az utóbbi dolog?
2014. júl. 22. 15:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Sz.v.sz. akkor nem tömb alapokra kéne helyezni, hanem tisztán pointerekkel megoldani. És indexet is nyilvántarthatsz pointerekkel, lehet szép fákat is építeni, vannak erre kész algoritmusok.
2014. júl. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De c# ben pointereznu nemtúl szép dolog.Ezek nélkül kéne megoldani de egyébként jó ötlet volt.Eddig ezt választom.De próbáljuk meg mutatók nélkül.Ötlezeket várok. :-)
2014. júl. 22. 15:16
 5/8 iostream ***** válasza:

A tömb azért gyors, mert egy helyen van minden adata, tudod, hogy ha X byte az adat, akkor adott indextől mindig X bájtnyira lesz a következő. Ha ezt borítod, mert te nem akarod eltolni az adatokat törléskor, akkor extra bürokrácia kell, amitől lassabb lesz.


El kell dönteni, mennyit fogsz olvasni és mennyit törölni, mennyibe kerül a másolás, aztán adatszerkezetet választani ehhez. Az viszont szinte biztos, hogy a láncolt adatszerkezetek lassúak lesznek.

2014. júl. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

akkor extra bürokrácia kell, amitől lassabb lesz.

Egyáltalán nem lassú ez:

[link]

A mutatóaritmetika gyors mérettől függetlenül nagyon gyorsnak mondható.Az adatok eltolása na az lassú főleg ha nagy objektekről van szó.Ezért sza* a lista.

2014. júl. 24. 01:51
 7/8 iostream ***** válasza:

"Ezért sza* a lista."


Úgy érted, ezért nem felel meg esetleg a céljaidnak.

2014. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen. :-)

A legnagyobb baj viszont az,hogy eggyik sem felel meg a céljaimnak.

2014. júl. 24. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!