Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A programozók ún hackerek...

A programozók ún hackerek feltétlenül iskolában szerezték a tudásukat?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekelnek az ilyen dolgok de nem tanulok emelt szinten informatikát. (Bár lehet hogy jövőre felveszem fakultációs tantárgynak) El kezdtem ezek után nézelődni neten. Arra lennék kiváncsi hogy netről meg lehet tanulni programozási nyelveket? (c++, pascal stb...) 16 éves vagyok. Van értelme bele vágnom?
2010. febr. 2. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

programozó =/= hacker

az informatika egyetemi szak, a legtöbb programozó ezt végzi vagy programozó matematikusi vagy matematikusi vagy vmilyen mérnöki szakot


de a jó programozó magától is tanul (folyamatosan)


vannak olyan programozók is, akik sose tanulták egyetemen, csak gyakorlatban elsajátították a szakmát (ez ma már kisebbség)


16 évesen se nem késő, se nem túl korai belevágni

2010. febr. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne? :)


Nos, én 10 éves koromban kaptam egy c64-et, 12 évesen basic-ben tanultam rajta "programozni" magamtól egy könyv segítségével. 15 évesen kaptam meg életem első igazi számítógépét(bár nem én kaptam, családé volt, mégis mindig én használtam), egy 486dx2-est, ekkor a programozást abbahagytam, és játékokkal, meg a windows megismerésével töltöttem el 1-2 évet. Majd 16 évesen 1 nyarat végigdolgoztam, hogy kaphassak teljesen saját gépet, meg is vettem, celeron 300-as. Ekkor kezdtem el win98 alól crackerkedni. wdasm, és egyéb debugger programok (softice pl asszem) segítségével.

Ebben a korszakban rengeteget tanultam. Utána jött az xp, és sajnos a régi debuggerek már nem működtek alatta, így a crackerkedést abbahagytam, jött viszont az internet, és elkezdtem először html-el, css-el, utána php-val, és mysql-el ismerkedni.


Most 25 éves vagyok, és voltam rendszergazdától kezdve, számtech bolt eladóján át, webprogramozóig minden. :)


Mindezt úgy, hogy soha nem jártam semmilyen iskolába. S közép-iskolában rendszeresen ellógtam a számtech órákról, mert nekem nem tudott ujjat mutatni a tanár. (az elején, mikor még bejártam inkább én tanítottam őt, ami persze nem tetszett neki, a lógások és a tanártanítás miatt minden évben csak 3-as lettem számtechből, de 5-ösre érettségiztem).


Tavaly vettem részt először számtech képzésen. 2 éves rendszergazda okj tanfolyam. Hát, 3 hétig bírtam. Mindent tanítottak, csak igazán lényeges dolgokat nem. S hogy őszinte legyek, iszonyatosan elgem lett pl a matek mátrix részéből, soha nem fog kelleni, de anélkül meg megbuktatnak, így otthagytam a sulit.


Most jelenleg más munkakörben területen dolgozok, de hobbiként megmaradt a számtech, és mellékkeresetért magánszemélyeknek, kis cégeknek gyártok weboldalakat.


Sajnos viszont a munkaerőpiac nagyon telített, és ha most akarnék elhelyezkedni rendszergazdaként pl, akkor nehéz dolgom lenne papírok nélkül. Manapság a papírt nézik, és nem a gyakorlati tudást. Hisz aki felvesz, csak egy nyomorult PR-es, nem tud kérdezni semmit a szakmával kapcsolatban, csak vizsgálni a papírokat, nem ért hozzá.

Nekem viszont nincs erőm felesleges dolgokat tanulni egy papír-ért, így valószínűleg hivatásosan nem leszek többé az IT szakmában. :P


Szépen leírtam a történetemet, bocs. :D A lényeg amire ki akartam térni ezzel: Szerintem iskola nélkül is rengeteg gyakorlati, használható dolgot tudsz tanulni, csak érdekeljen a téma, s váljon a hobbiddá. Ha érdekel, vágj bele. :)

2010. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Sajnos viszont a munkaerőpiac nagyon telített, és ha most akarnék elhelyezkedni rendszergazdaként pl, akkor nehéz dolgom lenne papírok nélkül. Manapság a papírt nézik, és nem a gyakorlati tudást."


Értelmes munkaadó a tapasztalatot is nézi, sőt.

2010. febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Természetesen nézik a tapasztalatot is, csak szerinted kit fog felvenni, olyat aki elvégzett xy+1 iskolát, és dolgozott már itt-ott, vagy olyat aki soha nem végzett el semmit, de dolgozott itt-ott? :)

Egyértelmű, hogy az elsőt. S abból is van bőven.

2010. febr. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Viszont az iskolát végzett, de tapasztalatlannal szemben azt veszi fel, aki iskolát nem végzett, de tapasztalt. A rossz hír az, hogy azért, mert a papír nélkülinek kevesebbet kell fizetnie.
2010. febr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, ez viszont igaz. Ezért lesz még-nehezebb egy pályakezdőnek elhelyezkedni.
2010. febr. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vágj bele, de ne Pascallal :)

A hackelés meg onnan jön, hogy nagyon értesz valamihez. Ehhez csak egy dolog kell: sok-sok ráfordítás.

2010. febr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

én 7évesen keztem és mosz én vok 13évesen RaZoR1911 :D

tudtátok h RaZor1911 magyar :) mindent tudok csak kell egy gép meg nett :D

2010. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lol utolsó válaszoló ezen jót röhögtem. Am Razor1911 nem is egy konkrét személy de tök nyolc. te vagy Razor1911?xD Szánalmas...
2010. febr. 6. 21:36
 10/11 anonim ***** válasza:
2010. febr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!